دانلود مقاله بیماریهای گاوی 20 صفحه + doc

هدف از فراگیری هر علمی ، به كار بستن و استفاده عملی ازآن برای بهبود زندگی بشر می باشد دامپزشك از یك سو با تشخیص، درمان و پیشگیری بیماریهای دامی به تولید پروتئین و فرآورده های غذایی با منشأ دامی كمك می كند و از سوی دیگر ، با تشخیص و درمان به موقع و در صورت لزوم معدوم كردن دام، از سرایت بیماریهای قابل انتقال از دام به انسان جلوگیری به عمل می آورد

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 20

حجم فایل: 19 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

مقدمه

هدف از فراگیری هر علمی ، به كار بستن و استفاده عملی ازآن برای بهبود زندگی بشر می باشد . دامپزشك از یك سو با تشخیص، درمان و پیشگیری بیماریهای دامی به تولید پروتئین و فرآورده های غذایی با منشأ دامی كمك می كند و از سوی دیگر ، با تشخیص و درمان به موقع و در صورت لزوم معدوم كردن دام، از سرایت بیماریهای قابل انتقال از دام به انسان جلوگیری به عمل می آورد.

یك گاوزمانی قادر به تولید شیر می باشدكه زایمان كرده و كل تولید شیر این حیوان در طول عمر او زمانی به حداكثر می رسدكه به طور مرتب و با فاصله مشخصی ( حدود 12 ماه ) زایمان كند . یك گاودار حرفه ای باید به راندمان تولید مثل گله توجه فوق العاده ای داشته باشد . این در حالی است كه اكثر گاودارها به این مسأله بی توجه هستند و به دلیل طولانی شدن فاصله بین دو زایش گاوها ، تولید شیر و در نتیجه درآمدشان كاهش می یابد .

یكی از دلایل اصلی افزایش فاصله بین دو زایش و آبستنی مجدد ، بیماری هایی است كه گاو بعد از زایمان به آن ها مبتلا می شوند . با پیشگیری ازاین بیماری ها می توان از افزایش فاصله بین دو زایش و كاهش پتانسیل تولید شیر گله جلوگیری كرد .

ادم پستان

سببها ، نشانه های بالینی و عوامل مساعد كننده

ادم پستان ،یك پرخونی مهم پستان با انفیلتراسیون مایع سروزی در زیر پوست می باشد . نباید آن را با ورم پستان ، یعنی تورم غده پستان كه خیلی بندرت تمام كارتیه ها را در بر می گیرد، اشتباه كرد . تلیسه های آبستن بیشتر و شدیدتر از گاوها مبتلا می شوند . ادم پستان معمولاً 2 تا 3 هفته قبل از زایمان نمایان می شود . حجم پستان افزایش می یابد . پستان متسع ، درخشان ، دردناك ، با سرپستانكهای بیش ازحد باز و دور ازهم می باشد . گاهی ادم تا زیر شكم گسترش می یابد و تشكیل یك آمپول تا ناف را می دهد ، در موارد دیگر به طرف فرج تا پرینه بالا می رود .

گاو بسختی از زمین بلند می شود و بسختی جابجا می شود . سرپستانكها در معرض آسیب قرار دارند . زخمهای سرپستانكها از سببهایی می باشند كه موجب حذف پیش از موعد گاو می شود . حجم پستان و وضعیت باز سرپستانكها، مزاحم گذراندن شیردوش شده و جریان شیر را مختل می كند . ادم پستان ، زمنیه را برای ابتلای پستان به تورم مساعد می كند .

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود مقاله بیماریهای گاوی ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود مقاله بیماریهای گاوی – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
سببها ، نشانه های بالینی و عوامل مساعد كننده گاو ها;ادم پستان;گاوزمانی ;سرایت بیماریهای قابل انتقال از دام به انسان;زخمهای سرپستانكهای گاو

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *