دانلود مقاله بیماری سل گاوی 12 صفحه + doc

در بــرخی از گـاوهــای مبــتــلا به سـل ارزنی ( بـا جـراحـات وسـیـع در بــدن ) شــكل ظاهــری دام عادی بـوده اما لاغـری تـدریجی ( كه الـبته ربطی به بیماری دیگر نداشته باشد ) جلب نظر می كند تغییر در اشتـها و دمای بـدن و همـچـنین وضـعیـت مـوهای پــوست ( زبـر یـا صـاف است ) ، آرام شـدن تــدریـجی دام ، درخـشانی و شـفـافـیــت چـشـمـهـا از علائم عمومی ا

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 12

حجم فایل: 18 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

عـلـائـم بـــــالــینــی :

در بــرخی از گـاوهــای مبــتــلا به سـل ارزنی ( بـا جـراحـات وسـیـع در بــدن ) شــكل ظاهــری دام عادی بـوده اما لاغـری تـدریجی ( كه الـبته ربطی به بیماری دیگر نداشته باشد ) جلب نظر می كند . تغییر در اشتـها و دمای بـدن و همـچـنین وضـعیـت مـوهای پــوست ( زبـر یـا صـاف است ) ، آرام شـدن تــدریـجی دام ، درخـشانی و شـفـافـیــت چـشـمـهـا از علائم عمومی است كه اغـلب پس از زایـش مشخص تر می شونـد . در آلـودگی ریـوی سـرفـه مـزمن بـه علت بـرونـكـو پـنـومـونی ( سـرفه آهـسـته ، كوتاه ، مرطوب كه فشار گلـو یـا پـس از فـعالیـت ایـجـاد میـشود ) وجـود داشته كه در هـنگام صبـح و در هـوای سـرد بیـشتر عارض میـشـود . در مراحل پیشرفته كه بخش زیادی از ریه درگیر است تنگی نـفس تـوام با افزایش تعداد و عـمق تـنـفـس وجـود دارد . ابـتـلاء عقده لـنفـی نای و مـدیـاسـتـن و بـزرگ شـدن آنـهـا می تـوانـد بـه تــرتـیـب مـوجـب دشـواری تنـفـسـی و جمع شدن گـاز در شـكـمـبه گردد . در بیشتـر موارد سل رحمی ناشی از سل عمومی ( ورود میكرب از خون به رحم ) بـوده و ممكن اسـت در بـاروری دام اثـرات نـامطلـوب داشته باشد و یا چنانـچه دام بارور گـردد چنـد ماه پـس از بـاروری سقط جنین حادث میـشود و اگـر چنانـچه گوساله بـطور عادی بـدنیا بیاید پس از مدت كوتاهی بر اثر سل عمومی تـلف خواهد میگردد . در گاوهای مبتلا بـه سل رحمــی كه بارور نمیشوند ممكن است ترشحـات چركی مـزمن(حـاوی تـعـداد زیادی باسیل سل ) از بدن دام ترشح شود كه این حالت نسبت به هر گونه اقدام درمانی مقاوم خواهد بود در ورم پـستـان سلی بـافت پـستـانی سفت و بزرگ شده و این حالت معمولاً از ناحیه بالائی ( بویژه در قطعـات عقبـی )شروع میشود . همچنین در آغاز شیر از نظر ظاهـری تغـییری نداشته اما در مـراحل بعـدی دانه های ریزی در شیـر ایـجــاد كه پس از مدتـی رسـوب میـكند و مایع زلال و كهـــربائی رنگ باقی مـیماند كه پـس از مدتی تنها همین مایع بجای شیر از پستان خارج می شود .

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود مقاله بیماری سل گاوی ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود مقاله بیماری سل گاوی – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
علائم كالبد گشائی ;با بیماری سل و تست توبركولین ;واكنش تست توبركولین ;كنترل بیماری سل

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *