دانلود مقاله بیماری های نیشكر 3 صفحه + doc

این بیماری در قسمتهای مختلف دنیا با اسامی متنوعی شناخته می‌شود و به عنوان مثال در چین به نام «بیماری شلاق سیاه معروف1» می‌باشد این بیماری بعضاً با نام Culmicolous نیز نامیده می شود این بیماری تقریباً در تمام مناطق تحت كشت نیشكر در دنیا اهمیت دارد استرالیا از این لحاظ استثناست و این بیماری در حال حاضر این بیماری تنها در غرب استرالیا در محدوده كوچك

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 3

حجم فایل: 222 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

بیماری های نیشكر Diseases of Sugarcane

1 – بیماری سیاهك نیشكر smut Sugarcane

عامل بیماری Ustilago scitamina

این بیماری در قسمتهای مختلف دنیا با اسامی متنوعی شناخته می‌شود و به عنوان مثال در چین به نام «بیماری شلاق سیاه معروف1» می‌باشد. . این بیماری بعضاً با نام Culmicolous نیز نامیده می شود. این بیماری تقریباً در تمام مناطق تحت كشت نیشكر در دنیا اهمیت دارد. استرالیا از این لحاظ استثناست و این بیماری در حال حاضر این بیماری تنها در غرب استرالیا در محدوده كوچكی دیده می شود. این سیاهك اغلب در جاهاییكه دیده می شود مشكل جدی بوجود نمی آورد، اما این سیاهك ممكن است چندین سال جلب توجه نكند و سپس در یك سال خسارات جبران ناپذیری را در ارقام حساس وارد نماید. از اینرو این بیماری به نام «بیماری وحشت نیشكر» نیز موسوم می باشد. این بیماری ممكن است خسارات كیفی نیز به محصول وارد آورد. تنها میزبان عمده این بیماری Saccharum officinarum یا نیشكر زراعی است.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود مقاله بیماری های نیشكر ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود مقاله بیماری های نیشكر – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
كنترل بیماری ;كنترل قانونی ;بهداشت زراعی;كنترل بیولوژیكی;بیماری كوتولگی نیشكر Dwarf Sugarcane;ارقام مقاوم نیشكر

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *