دانلود مقاله كاربرد خط در گرافیک 10 صفحه + doc

تایپوگرافی ناگزیر با خطاطی و خوشنویسی رابطه یی دارد بسیاری را سهواً یا به سادگی اعتقاد بر این است که خوشنویسی و خطاطی نوعی تاپوگرافیست

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 10

حجم فایل: 11 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

مقدمه:

تصویرهایی را كه انسان اولیه برای ارسال پیام و بیان مقاصد و اهداف خود ترسیم نمود می توان از قدیمی ترین خط ها دانست. به عبارتی اجداد خط های كنونی، تصویرهای نخستین اند، و متون چاپی امروز كه در آنها، مفاهیم به كمك خط بیان می شود، تكامل یافته ی تصویرهایی است كه برای مقاصد گوناگون و آسان كردن ادراك مسایل برای مخاطب با ساده تر منتقل كردن مفاهیم و برقراری ارتباط توسط آمدمیزاد ترسیم شده است.

تاپوگرافی

تایپوگرافی ناگزیر با خطاطی و خوشنویسی، رابطه یی دارد. بسیاری را سهواً یا به سادگی اعتقاد بر این است كه خوشنویسی و خطاطی، نوعی تاپوگرافیست. معنی تحت الفظی خوشنویسی خوش نوشتن حروف و كلمات با رعایت سفت و سخت هندسه ی تحریر و حروف بر اساس قواعد از پیش تعیین شده و سنتی می باشد.

كلمه ی دیگری داریم به نام خطاطی، خطاطی در واقع كار در حوزه های كاربردی است یعنی كسی برای موضوع به مفهوم خاص و برای چاپی مطابق كاربرد تعریف شده آن خطی می نویسد. یا خطی انتخاب می كند و بهره می گیرد. خوش بودن در اینجا به معنی جا افتادن و مناسب بودن نوشته است كه در ارتباط با موضوع و زیبایی در مفهوم كار برای تعریف می شود، نه در شكل ظاهری.

خطاطی در اروپا

خطاطی بطور ساده یعنی زیبا نوشتن، اگرچه زیبایی این علائم به عملكرد چشم با سلیقه اشخاص مربوط می شود. درست مانند بسیاری از سبك های هنری كه امروز وجود دارد از سبك های استثنایی تزئینی تا سبك های كاملاً انتزاعی در مورد خطاطی هم چنین است.

خطاطی مدرن فطعاً بیك پیشینه سنتی از رومی ها و حتی قبل از مسیحیت داشته است به هنگام زمامداری امپراطوری روم الفبای استاندارد توسعه داده شد و به سرزمین های فتح شده منتقل گردید. سپس با ترویج و آموزش دین مسیحیت توسعه یافت. رومی ها حروف را بدون هیچ اصلاحی از یونانی ها پذیرفتند و حروف را طوری بازسازی كردند كه با زبان خودشان تناسب داشته باشد.

رومی ها در اوایل قرن چهارم میلادی نوع جدیدی از خط شكسته را توسعه دادند كه صورت اصلی نوشته های متون قدیم شده و با اشتمال بر زائده های بالایی و پایینی حروف بزرگ و كوچك امروزی از آن منتج گردیدند تا قرن دهم میلادی همه عناصر خط جدید زیر نفوذ كلیسا شكل پذیرفتند. متعاقب آن یك دوره بسیار غنی از گسترش تذهیب به وجود آمد كه میراث شگفت انگیزی از فرم حروف و دست نوشته ها به جا گذاشت.

از زمانی كه ژوهانس گوتنبرگ در سال 1468-1398 – م فن چاپ را اختراع كرد تلاش های زیادی برای گسترش شیوه هایی كه كارآیی بیشتری در امر تكثیر نسخ متون مختلف و مطالب مهمداشته باشد انجام شد.

10 صفحه فایل Word قابل ویرایش

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود مقاله كاربرد خط در گرافیک ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود مقاله كاربرد خط در گرافیک – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
تاپوگرافی ;تایپوگرافی ;خطاطی و خوشنویسی ;خوشنویسی و خطاطی; نوعی تاپوگرافیست;خطاطی

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *