دانلود مقاله پارتنو کارپی در گوجه فرنگی 26 صفحه + doc

گوجه فرنگی دارای تیپ تولید مثلی خود گشن می باشد که در آن باد محرک اولیه گرده افشانی است معمولا گیاه گوجه فرنگی پس از گرده افشانی و لقاح بذر تولید می کند این فرایند به عوامل محیطی ظریفی وابسته است ارقام متداول معمولا تنها زمانی به خوبی تشکیل میوه می دهند که در دامنه محدودی از دماهای شب یعنی 2115 درجه سانتیگراد ( 7059 درجه فارنهایت ) قرار داش

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 26

حجم فایل: 32 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

مقدمه

گوجه فرنگی دارای تیپ تولید مثلی خود گشن می باشد که در آن باد محرک اولیه گرده افشانی است . معمولا گیاه گوجه فرنگی پس از گرده افشانی و لقاح بذر تولید می کند . این فرایند به عوامل محیطی ظریفی وابسته است . ارقام متداول معمولا تنها زمانی به خوبی تشکیل میوه می دهند که در دامنه محدودی از دماهای شب یعنی 21-15 درجه سانتیگراد ( 70-59 درجه فارنهایت ) قرار داشته باشند .

اگر چه انتخاب ارقامی از گوجه فرنگی که قادر به تشکیل میوه در شرایط نامساعد محیطی باشند یکی از اهداف مهم اصلاحی است اما تاکنون چنین تلاشهای اصلاحی موفقیتهای محدودی در پی داشته اند . برنامه های اصلاحی جهت افزایش تحمل به سرما و گرما بر انتخاب لاین هایی تاکید دارند که در شرایط دمایی نا مناسب قادر به گرده افشانی طبیعی و لقاح برای تشکیل میوه باشند . به هرحال اصلاح کاری مشکل است زیرا ارقام مقاوم به سرما و گرما وراثت متوسطی دارند و ارث بری در آنها پیچیده است . تشکیل میوه در تولید گوجه فرنگی گلخانه ای نیز مشکل ساز است زیرا حرکت گرده ها به سختی انجام می شود . این مساله معمولا با تکان دادن مکانیکی گلها رفع می شود. پارتنوکاپی ژنتیکی با پیشی گرفتن از فرآیندهای تولید مثلی وابسته به دما روش جدیدی برای حل این مشکل فراهم می سازد.

مطالعات جدید بر روی پارتنوکارپی منجر به تولید میوه های بدون بذر با استفاده از محرک های شیمیایی ( مصنوعی) گردیده است. در برخی مناطق تولیدی از محرک های رشد همچون اکسین های سنتتیک برای تحریک ایجاد میوه های پارتنوکارپی استفاده شده است. مشکل در تولید میوه های معیوب به هنگام مصرف اکسینها است. تا کنون هیچ مطالعه دقیقی بر روی منشا فیزیولوژی و ژنتیک علایم پارتنوکارپی در گوجه فرنگی انجام نشده است. تمایل روز افزون بر این که با استفاده از پارتنوکاپی به عنوان یک سیستم کمکی تشکیل میوه و احتمالا کیفیت آن در گوجه فرنگی بهبود یابد – به ویژه هنگامی که تولید میوه در شرایط تنش محیطی باشد – موجب گردید بررسی حاضر در منابع علمی موجود صورت پذیرد.

انواع پارتنوکارپی

واژه پارتنوکارپی برای اولین بار توسط نول (1902) به کار رفت که به معنای تشکیل میوه های بی دانه در غیاب گرده افشانی و دیگر فعالیت های تولید مثلی است. پارتنوکارپی در بسیاری از گونه ها رخ می دهد به ویژه در در چند محصول باغی عمده. گوستاوسون (1942) بروز پدیده پارتنوکارپی را در حدود 50 گونه گیاهی فهرست نمود. محصولات دارای ارزش اقتصادی که میوه پارتنوکارپ تولید می کنند عبارتند از موز میوه نان مرکبات خیار خرما انجیر گلابی و آناناس.

الف. پارتنوکارپی طبیعی

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود مقاله پارتنو کارپی در گوجه فرنگی ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود مقاله پارتنو کارپی در گوجه فرنگی – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
انواع پارتنوکارپی;پارتنوکارپی طبیعی ;پارتنوکارپی مصنوعی;گوجه فرنگی پاکوتاه دیپلویید موتانت شده

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *