دانلود موانع توسعه بهره وری درایران 26 ص 42 صفحه + zip

دانلود موانع توسعه بهره وری درایران 26 ص تحقیق موانع توسعه بهره وری درایران 26 ص مقاله موانع توسعه بهره وری درایران 26 ص موانع توسعه بهره وری درایران 26 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 42

حجم فایل: 186 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 42 صفحه

اهمیت بهره وری در شرایطی كه دستیابی به منابع هر روزه سخت تر و گران تر می شود ، از بین رفتن انحصارها و حمایتهای دولتی رقابت شدید دربازارهای جهانی و فرآیند جهانی شدن ، سازمانها را از هر سو تحت فشار قرار می دهد .
افزایش بهره وری یكی از بهترین راهكارهایی است كه می تواند بقاء سازمانها را حفظ كند .
تلاش برای بهبود بهره وری تلاش برای زندگی بهتر افراد و جامعه است .
بهره وری ، نقش كلیدی در تمامی ابعاد اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی جامعه دارد وارتقاء آن دركشور نیازمند آگاهی ، مشاركت تمامی اقشار جامعه ، در كنار خواست و اراده سیاسی و برنامه اقتصادی مناسب از سوی حكومت و دولت است .
منافع كوتاه مدت و بلند مدت بهره وری مانند افزایش تولید ، افزایش صادرات ، بهبود كیفیت ، افزایش رفاه عمومی ، كاهش بیكاری و … در تمامی دنیا به اثبات رسیده است .
تعاریف بهره وری معمول ترین تعریف بهره وری (( ارزش ستاده به داده )) می باشد .
افزایش سطح تولید و خدمات یا بهبود كیفیت و یا اینكه در سطح تولید ،كیفیت استفاده كمتر از منافع و یا انجام هر دوی این كار .
تعریف سازمان همكاری اقتصادی اروپا ( OEEC) : (( بهره وری حاصل كسری است كه از تقسیم مقدار یا ارزش محصول بر مقدار ارزش یكی از عوامل تولید بدست می آید .
بدین لحاظ می توان از بهره وری سرمایه مواد اولیه ونیروی كار صحبت كرد .
)) تعریف سازمان بین المللی كار ( ILO ) : (( بهره وری عبارت است از نسبت ستاده به یكی از عوامل تولید ( زمین ، سرمایه ، نیروی كار و مدیریت ) .
)) تعریف آژانس بهره وری اروپا (EPA ) : (( بهره وری درجه استفاده مؤثر از هر یك از عوامل تولید می باشد .
)) تعاریف متعددی دیگری از سوی سازمانها و محققین ارائه شده است كه می توان یكی از عناصر مشترك آن را استفاده بهینه از منابع دانست .
اما جنبه دیگری كه به آن اهمیت بسیاری به آن داده اند جنبه فرهنگی و اعتقاد و ایمان فراگیر یك جامعه به افزایش بهره وری است .
(( حداكثر استفاده از منابع فیزیكی ، نیروی انسانی و سایر عوامل به روشهای علمی به طوری كه بهبود بهره وری به كاهش هزینه های تولید ، گسترش بازارها ، افزایش اشتغال و بالا رفتن سطح زندگی همه آجاد ملت منجر شود .
)) تعریفی است كه سازمان بهره وری ژاپن (IPC ) ارائه كرده است و به نظر كاملترین تعریف از بهره وری می رسد .
بهره وری صرفا به معنای افزایش تولید نیست .
رویكرد اقتصادی بهره وری مطرح می كند كه از آنجا كه محصول یا ستانده تابع عواملی مانند سرمایه و نیروی كار ، تعمیرات تكنولوژی و … است می باید برای اندازه گیری سطح بهره وری تمامی این عوامل را در نظر گرفت .
نگرشهای دیگری وجود دارد كه عوامل فرهنگی و عواملی كه مستقیما در هزینه های تولید مشخص نیستند در اندازه گیری بهره وری منظور می كنند .
بهره وری امروز یك نگرش اقتصادی ، فنی و فرهنگی نسبت به تولید است ، كه در آن انسان فعالیتهای خود را هوشمندانه وخردمندانه انجام می دهد تا بهترین نتیجه را با كمترین هزینه و در مدت زمان كم بدست آورد .
گرچه بهره وری را بصورت كلاسیك بیشتر در امور اقتصادی تعریف كرده اند ولی می توان مفهوم بهره وری را در همه امور زندگی روزمره تا چرخه عظیم صنعت در ن

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود موانع توسعه بهره وری درایران 26 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود موانع توسعه بهره وری درایران 26 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود موانع توسعه بهره وری درایران 26 ص;تحقیق موانع توسعه بهره وری درایران 26 ص;مقاله موانع توسعه بهره وری درایران 26 ص;موانع توسعه بهره وری درایران 26 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *