دانلود نظارت و كنترل در مدیریت اسلامی 21 ص 34 صفحه + zip

دانلود نظارت و كنترل در مدیریت اسلامی 21 ص تحقیق نظارت و كنترل در مدیریت اسلامی 21 ص مقاله نظارت و كنترل در مدیریت اسلامی 21 ص نظارت و كنترل در مدیریت اسلامی 21 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 34

حجم فایل: 36 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 34 صفحه

نظارت و كنترل در مدیریت اسلامی نظارت چیزی نیست جز ارسال پیامهایی كه به طور مؤثر رفتار گیرنده پیامها را تغییر دهد.
مقدمه نظارت و كنترل یكی از اركان مدیریت به شمار می آید و مدیر به عنوان یكی از وظایف اصلی خود باید شیوه ها و امكانات و عملیات گوناگون تشكیلات را زیر پوشش نظارتی قرار دهد تا حركت دستگاهها به انحراف و امكانات موجود به هدر نرود.
مدیر در حیطه نظارت، كلیه فعالیتها را با برنامه می سنجد و در صورت تطابق شیوه ها و مقدار و نوع فعالیتها با برنامه و هدفهای تعیین شده، سلامت دستگاه مربوط را اعلام می كند ولی در صورت تطابق نداشتن عملیات واحدها و افراد با هدفها و برنامه ها مدیر باید از اصل هدایت استفاده كند و با هدایتها و راهنماییهای مناسب انحراف را اصلاح و خسارتها را جبران نماید.
به كمك كنترل است كه مدیریت نسبت به نحوه تحقق هدفها و انجام عملیات آگاهی یافته و قدرت پیگیری ایجاد می شود و زمان مناسب برای سنجش و اصلاح آنها را پیدا می كند.
كنترل ابزار كار مدیران در رده های مختلف سازمان از مراتب عالی تا رده های سرپرستی است و لزوم آن را در سطوح مختلف بسادگی می توان احساس كرد.
سازمان بدون وجود یك سیستم كنترل در تحقق هدفهای خود موفق نبوده و نمی تواند از منابع خود بدرستی استفاده كند.
در اسلام ارزشیابی، حسابرسی و سایر اصطلاحاتی كه در حقیقت برای بیان نظارت و كنترل مورد استفاده قرار گرفته، فراوان بحث شده است.
در حقیقت سه مرجع بر كارگران و مدیران حكومت اسلامی نظارت دارند و یا به بیان دیگر، كارگزاران حكومت اسلامی در مقابل سه مرجع یعنی خدا، امام و مردم مسئولند.
در اسلام نظارت تنها در چارچوب وظایف دولت و حكومت خلاصه نمی شود، بلكه كلیه افراد جامعه موظفند بر اساس یك تكلیف شرعی همچون نماز و روزه بر امور اجتماعی و رفتار افراد و اطرافیان نظارت همگانی و عمومی داشته باشند.
نظارت عمومی كه به آن امر به معروف و نهی از منكر می گویند دارای مراحل و درجات مختلفی است و برحسب اینكه شخص چگونه مرتكب گناه شود، از تكلیف خود سرباز زند، نحوة برخورد با او و دادن تذكر تفاوت دارد.
مسلمان معتقدند خداوند را همواره حاضر و ناظر بر امور می داند.
بنابراین چه كنترل باشد و چه نباشد احساس می كند كه باید بر نفس خود مسلط باشد و از جاده صحت و درستی منحرف نگردد.
انسان متقی در اسلام، انسانی است كه مجهز به یك دستگاه كنترل متشكل از اصول اعتقادی، عقل، فطرت، وجدان و ضمیر روشن می باشد.
او خدا ترس است.
چنین فردی قطعاً خود كنترل خواهد بود.
التفات و توجه به مسائل حرام و حلال، پرهیز از گناهان و انجام كارهای صواب همه شیوه هایی هستند كه فرد مسلمان را خود كنترل می سازد، بنابراین با انجام یك سلسله برنامه های فرهنگی و ارشادی می توان در چنین زمینه مساعدی بذر خود كنترلی را در سازمان پراكند و بارور ساخت.
هر رشته ای از رشته های گوناگون علوم را پایه ها و اركانی است كه مسائل مربوط در حوزه آن علم بر محور آن اصول می چرخند.
و در ارتباط با آن اصول معنا می دهند، و آنگاه كه یكی از اركان مربوط متزلزل شود مجموعه آن سازمان فكری و علمی متزلزل خواهد شد.
مدیریت نیز همانند دیگر رشته های علوم از این قاعده مستثنی نیست و به عنوان یكی

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود نظارت و كنترل در مدیریت اسلامی 21 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود نظارت و كنترل در مدیریت اسلامی 21 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود نظارت و كنترل در مدیریت اسلامی 21 ص;تحقیق نظارت و كنترل در مدیریت اسلامی 21 ص;مقاله نظارت و كنترل در مدیریت اسلامی 21 ص;نظارت و كنترل در مدیریت اسلامی 21 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *