دانلود پاورپوینت بررسی روشهای متداول طرح روكش 56 صفحه + ppt

بررسی روشهای متداول طرح روکش

فرمت فایل: ppt

تعداد صفحات: 56

حجم فایل: 3.887 مگا بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

مقدمه

شبكه راههای آسفالته كشور به سرعت در حال گسترش است و توسعه سریع شبكه راههای آسفالته بالطبع وظیفه نگهداری راهها را سنگین‌تر می‌نماید. پرواضح است كه نگهداری راهها صرفاً با انجام لكه‌گیری و مرمت‌های موضعی محدود نمی‌شود و شاید یكی از مهمترین وظایف در سیستم نگهداری راههای آسفالته، انجام روكش آسفالت در زمان مناسب و به موقع می‌باشد. اپتیم این زمان موقعی است كه هنوز صدمات و نواقص زیادی به آسفالت راه وارد نشده است.

انجام روكشهای آسفالت در زمان مناسب باعث می‌شود با كمترین هزینه راه را برای یك مدت طولانی دیگر قابل استفاده نمود بالعكس عدم انجام روكش راههای آسفالته به موقع خود هزینه روكش را گاهی تا 100% افزایش می‌دهد. از این مختصر چنین نتیجه می‌شود كه چنانچه روكش آسفالته به موقع انجام شود میلیون‌ها تومان صرفه‌جوئی می‌گردد و رضایت مردم نیز جلب می‌شود و بالعكس چنانچه روكش آسفالت به موقع انجام نشود میلیونها تومان به بیت‌المال زیان وارد می‌شود و مردم نیز همیشه از عملكرد راههای آسفالته رضایت نخواهند داشت.

روكش‌های آسفالتی به منظور برآورده نمودن دو نیاز نامبرده زیر انجام می‌شود:

  1. به منظور اصلاح نواقص سطح راههای آسفالتی موجود
  2. به منظور تقویت روسازی راه آسفالته

در بسیاری از راههای آسفالته به دلایل مختلف، نیاز به روكش با ضخامت كم نه تنها معایب و نواقص سطح راه برطرف می‌شود بلكه راه مجدداً احیا شده و عملكرد واقعی خود را باز خواهد یافت.

مواردی نیز مشاهده می‌شود كه راه نیاز به یك تقویت اساسی داشته تا پذیرای ترافیك این گونه راهها، با پخش قشرهای آسفالت تقویت نشوند. نواقص و معایب متعدد در سطح راه بروز كرده و عملكرد راه تا حد زیادی كاهش می‌دهد.

چنانكه ملاحظه می‌شود ممكن است روكش‌های آسفالت در مواردی به منظور برآورده نمودن هر دو نیاز فوق الذكر به طور همزمان نیز انجام شوند. علی ایحال در این فصل اطلاعات لازم به منظور طرح روكش‌ها ارائه خواهد شد.

ولی مقدمتاً شمه‌ای از مفهوم عملكرد راه و دلایل انجام روكشهای با ضخامت كم برای احیای سطح راه آسفالته آورده.

مفهوم عملكرد راه

بسیاری از مردم كه از راهها استفاده می‌كنند در مواقع اطلاعات مختصری از چگونگی ساختمان راه دارند برای این دسته مردم راه خوب این مفهوم را دارد كه صاف و فاقد ناهمواری و دست‌انداز باشد این مفهوم اصطلاحاً عملكرد یا Serviceability نامیده می‌شو. بر همین منوال مهندسین AASHO‌ روشی را ابداع كرده‌اند كه به كمك آن سطح راهها از نظر عملكرد، درجه‌بندی می‌شود كه روش مزبور را مفهوم عملكرد راه یا Present Servceability Concept نامیده‌اند بر طبق این روش مفهوم عملكرد راه، به استنباطی كه شخصی از صافی سطح راه ضمن عبور از قطعه‌ای مشخص با ترافیك معمولی پیدا می‌نماید اطلاق می نمایند.

این روش درجه‌بندی عملكرد راه از نظر مرغوبیت PSR یا Present Serviceability Rating می‌نامند این طریقه عبارتست از نظر و عقیده عده‌ای از متخصصان درجه‌بندی مرغوبیت راه، كه طولی مشخص از راه را طی می‌نمایند و نظرات خود را در مورد ناهمواری و صافی سطح راه یادداشت می‌كنند.

روش PSR اخیراً بسط داده شده است به نحوی كه به كمك دستگاه‌های مكانیكی عملكرد راه اندازه‌گیری می‌پشود ضمناً با استفاده از نتایج آزمایش ناهمواری Roughness و اطلاعات حاصله یكنوع رابطه ریاضی بسط داده شده است كه آن رابطه نیز PSI و یا Peresent Serviceability Index‌ نامیده می‌شود كه مفهوم اخیرمان PSR‌ 2است كه به طریقه مكانیكی تعین می‌شود و اندیس عملكرد راه نامیده می‌شود.

56 اسلاید فایل پاورپوینت

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود پاورپوینت بررسی روشهای متداول طرح روكش ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود پاورپوینت بررسی روشهای متداول طرح روكش – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
بررسی روشهای متداول طرح روکش

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *