دانلود پاورپوینت بررسی علل و نحوه پیدایش حاشیه نشینی 25 صفحه + ppt

بررسی علل و نحوه پیدایش حاشیه نشینی

فرمت فایل: ppt

تعداد صفحات: 25

حجم فایل: 8.544 مگا بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

یكی از بزرگترین دستاوردهای بشر ساختن شهر است. شكل شهر همواره شاخص بیرحم درجه تمدن بشری بوده و خواهد بود. در واقع این مجموع تصمیمات مردم ساكن شهر است كه شكل شهر را تعیین میكند.

پیدایش انقلاب صنعتی در نیمه دوم قرن نوزدهم و عوامل نشات گرفته از آن همچون تمركز صنعت و تجارت، نابرابری در تقسیم كار و توزیع ناعادلانه درآمد از سویی و مهاجرت روستاییان به شهر ها به علت كمبود خدمات ، بیكاری و از این قبیل از سوی دیگر منجر به افزایش جمعیت شهر ها و بویژه شهر های بزرگ و ایجاد كلان شهر ها شده است.

در چنین شرایطی ساكنان محدوده اقتصادی شهر كه دچا رفقر ، بیكاری و بی سوادی می باشند، جذب نظام اجتماعی – اقتصادی شهر شده و در حاشیه شهر به صورت غیر رسمی اسكان می یابند و منجر به بروز پدیده حاشیه نشینی می شوند.

حاشیه نشین كیست؟

حاشیه نشین به مفهوم كلی به كسی گفته میشود كه در شهر سكونت دارد ولی به علل گوناگون نتوانسته است جذب نظام اقتصادی و اجتماعی شهر شود و از خدمات شهری استفاده كند.

حاشیه های درون شهری

حاشیه های درون شهری كه عموما در بخشهای قدیمی تر شهر دیده می شوند ، آن قسمت از شهر می باشند كه در گذشته وضعیت مطلوب و سامان یافته ای داشته ولی به تدریج شرایط آن نامناسب شده و ساكنان آن به نقاط بهتر و جدیدی از شهر رفته و درآن جا سكنی گزیده اند.

حاشیه پیرامون شهر ها

این سكونتگاه ها ازآن حیث به عنوان حاشیه نشین شناخته شدند كه اغلب در پیرامون نقاط شهری و یا در اراضی نامناسب كه در معرض انواع تهدیدهای طبیعی می توانست قرار گیرد یا از حیث مالكیت وضعیت مبهمی داشتند ، شروع به توسعه كردند.

25 اسلاید فایل پاورپوینت

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود پاورپوینت بررسی علل و نحوه پیدایش حاشیه نشینی ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود پاورپوینت بررسی علل و نحوه پیدایش حاشیه نشینی – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
بررسی علل و نحوه پیدایش حاشیه نشینی

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *