دانلود پاورپوینت حافظه های الکتریکی 45 صفحه + ppt

اولین كامپیوتر الكترونیكی همه منظور كه در دهة 1940 میلادی ساخته شد از لامپهای خلاء استفاده می كرد این لامپها نسبتاً بزرگ بوده و هر یك قادر بودند فقط یك بیت را نگداری كنند لذا ظرفیت حافظه آنها اندك بود متداولترین كامپیوتر در اواسط دهة 1950 میلادی نیز از یك استوانة گردان كه بایك مادة قابل مغناطیس شدن پوشانده شده بود و به عنوان حافظة اصلی استفا

فرمت فایل: ppt

تعداد صفحات: 45

حجم فایل: 4.893 مگا بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

تكنولوژِی ساخت حافظه های الکتریکی

اولین كامپیوتر الكترونیكی همه منظور كه در دهة 1940 میلادی ساخته شد
از لامپهای خلاء استفاده می كرد .
این لامپها نسبتاً بزرگ بوده و هر یك قادر بودند فقط یك بیت را نگداری كنند .
لذا ظرفیت حافظه آنها اندك بود . متداولترین كامپیوتر در اواسط دهة 1950 میلادی نیز از یك استوانة گردان كه بایك مادة قابل مغناطیس شدن پوشانده شده بود و به عنوان حافظة اصلی استفاده می شد .
در طی 15 سال در سالهای 1960 تا 1975 میلادی طراحان از حلقه های مغناطیسی در واحد حافظة اصلی استفاده كردند . عبور جریان در یك جهت میدان مغناطیسی در جهت حركت عقربه های ساعت ایجاد می كند كه معرف بیت (1)می باشد و عبور جریان در جهت مخالف میدان مغاطیسی در جهت عكس حركت عقربه های ساعت ایجاد می كند كه معرف بیت ( 0) می باشد.
با پیشرفت تحقیقات بر روی مواد نیمه هادی ( سیلیكن و ژرمانیم ) ،ترانزیستور به وجود آمد . كه آنها عناصر الكترونیكی كم مصرف ، كوچك و پردوام هستند . با كاربرد این عناصر نیمه هادی در مدارات كامپیوتر از جمله مدارات حافظه ها دارای سرعت بالا ، حجم كوچك ، قابلیت اطمینان وارزان قیمت بودند . درسال 1959 میلادی تحول مهم دیگری صورت گرفت هنگامی كه یك مدار به طور كامل بر روی یك تراشه از جنس سیلیكن قرار گرفت .
یك مدار مجتمع شامل عناصر الكترونیكی ( مانند ترانزیستور ، مقاومت ، خازن ، …) است كه برروی یك تراشه از یك ماده نیمه هادی ( سیلیكن ) قرار می گیرد .بدین ترتیب به صورت تراشه حافظه عرضه شده اند .
استفاده از حافظه صرفا” محدود به کامپیوترهای شخصی نبوده و در دستگاههای متفاوتی نظیر : تلفن های سلولی، PDA ، رادیوهای اتومبیل ، VCR ، تلویزیون و … نیز در ابعاد وسیعی از آنها استفاده بعمل می آید.هر یک از دستگاههای فوق مدل های متفاوتی از حافظه را استفاده می نمایند.

انواع تراشه ها یا حافظه های الکتریکی در یک کامپیوتر:

RAM
ROM

Cache
Flash Disk
Virtual Memory

مبانی اولیه حافظه RAM(Random Access Memory )

با اینکه می توان واژه ” حافظه ” را به هر نوع وسیله ذخیره سازی الکترونیکی اطلاق کرد، ولی اغلب از واژه فوق برای مشخص نمودن حافظه های سریع با قابلیت ذخیره سازی موقت استفاده بعمل می آید. در صورتیکه پردازنده مجبور باشد برای بازیابی اطلاعات مورد نیاز خود بصورت دائم از هارد دیسک استفاده نمائد، قطعا سرعت عملیات پردازنده ( با آن سرعت بالا) کند خواهد گردید. زمانیکه اطلاعات مورد نیاز پردازنده در حافظه ذخیره گردند، سرعت عملیات پردازنده از بعد دستیابی به داده های مورد نیاز بیشتر خواهد گردید. از حافظه های متعددی بمنظور نگهداری موقت اطلاعات استفاده می گردد.
پاورپوینت 45 اسلاید

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود پاورپوینت حافظه های الکتریکی ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود پاورپوینت حافظه های الکتریکی – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
حافظه مجازی ;فلش دیسک ;Cache ;کارت های حافظه فلش

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *