دانلود پاورپوینت نازل – لوله دال – قوس قطاعی Flow Nozzel – Dall Tube – Segmental Wedge 18 صفحه + ppt

دانلود پاورپوینت نازل لوله دال قوس قطاعی Flow Nozzel Dall Tube Segmental Wedge

فرمت فایل: ppt

تعداد صفحات: 18

حجم فایل: 1.943 مگا بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

نازل

نازل یکی از دبی سنج های فشاری است که برای سنجش دبی جریان های سرعت بالا به کار میرود. افت فشار جریان نازل بین افت فشار های ونتوری واریفیس است

تفاوت اوریفیس- نازل-ونتوری متر

•این دستگاه شبیه اوریفیس متراست بااین تفاوت که به جای صفحه اوریفیس یک لوله همگراکننده جریان قرارداده شده است وسرعت سیال باورود به این قسمت به تدریج افزایش پیدامی کندواین قسمت به نحوی طراحی شده است که جریان در آن تقریباً بدون اصطکاک است.چنین نازل هایی دردامنه وسیعی ازشرایط دارای ضریب تخلیه بزرگ وثابت (حدود0.99%)می باشند.

•گلوگاه نازل دار (Flow Nozzle Restriction): گلوگاه نازل دار دارای مقطعی شبیه به یک زنگوله است ، یعنی دیواره ی آن از اطراف به تدریج جمع می شود تا به صورت یک گلوگاه در می آید و در انتهای آن استوانه ای شکل است. محور نازل نیز بر محور لوله منطبق است.مقطع نازل به گونه ای انتخاب می شود که مقطع خطوط جریان سیال پس از باریک شدن تقریبا همه ی گلوگاه را پر کند. بنابراین سطح گلویی را می توان با کمترین سطح مقطع سیال عبوری برابر فرض نمود.

•جریان های گردابی ایجاد شده در اطراف نازل نسبت به جریان های گردابی صفحه ی اریفیس دار ، انرژی کم تری جذب می کنند و در نتیجه افت فشار کمتری ایجاد می شود. این نکته باید یادآوری شود که در صورت یکسان بودن افت فشار و دبی صفحه ی اریفیس دار و نازل ، صفحه ی اریفیس دار دارای مقطع گلویی بزرگ تری است. محل قرارگیری مجراهای حس کننده ی فشار در گلوگاه های نازل دار شبیه به گلوگاه اریفیس دار می باشد.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود پاورپوینت نازل – لوله دال – قوس قطاعی Flow Nozzel – Dall Tube – Segmental Wedge ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود پاورپوینت نازل – لوله دال – قوس قطاعی Flow Nozzel – Dall Tube – Segmental Wedge – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
نازل لوله دال قوس قطاعی;Flow Nozzel Dall Tube Segmental Wedge

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *