دانلود پاورپوینت پروژه راهسازی انواع خرابی آسفالت و مرمت آنها 70 صفحه + pptx

پروژه راهسازی انواع خرابی آسفالت و مرمت آنها

فرمت فایل: pptx

تعداد صفحات: 70

حجم فایل: 4.277 مگا بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

مقدمه

lهمانطور که هر نقطه از بدن انسان به وسیله شبکه های ارتباطی مویرگها رگها و شاهرگها به مرکز بدن یعنی قلب مربوطند و این ارتباط باعث ادامه حیات شخص می شود یک کشور هم که در حکم یک ارگان زنده است برای ادامه حیات و توسعه روابط اقتصادی اجتمعاعی و فرهنگی خود باید دارای شبکه گسترده ا ی از راهای فرعی اصلی و شاهراها باشد که بتواند تمام نقاط کشور را به هم متصل نماید.نگاهی کوتاه به کشورهای صنعتی و کشاورزی د نیا نشان می دهد با وجود اینکه هم اکنون دارای شبکه های ارتباطی پیچیده و تار عنکبوتی هستند و این شبکه ها از استانداردهای بالای برخوردار بوده و تمام مناطق کشور را زیر پوشش خود گرفته است معذالک هنوز هم این کشورها سهم بزرگی از بودجه عمرانی سلانه خود را صرف احداث تکمیل توسعه و نگهداری راه ها می نماید برای رسیدن به این منظور قبل از هر چیز داشتن اطلاعات اساسی کافی در امر طراحی هندسی راه و راهسازی که براساس سه عامل اصلی ایمنی راحتی و اقتصاد استوار باشد ضروری است.
انواع خرابی راهها و اصول مرمت آنها :

یكی از معضلات سرنشینان وسایل نقلیه عبور بر بستر ناهموار معابر می باشد . با پیشرفت تكنولوژی و توسعه صنایع خودروسازی پارامتر آسایش و راحتی مسافر بیش از پیش مورد توجه طراحان قرار می گیرد . این راحتی ممكن نخواهد بود مگر اینكه وسایل نقلیه بر یك بستر مناسب و هموار قرار بگیرند و حركت نمایند . در كشور ما به علت ارزان بودن فراورده های نفتی مثل قیر ، غالباً از آسفالت برای اجرای لایه های نهایی روسازی راهها استفاده می شود.

روسازی بتن آسفالتی علاوه بر ایجاد سطح صاف دارای زبری لازم برای ترمز گیری وسایل نقلیه نیز می باشد . خرابی روسازی راه و تأثیر بسزایی در كاهش سرعت ترافیك و به تبع آن ایجاد تأخیر بیشتر برای هزینه های مربوط به استهلاك وسایل نقلیه و مشارگكت زیست محیطی را از طرف دیگر در پی دارد .

شناخت دقیق نوع خرابی و اندیشیدن تدابیر لازم برای تعمیر و نگهداری راه و رفع خرابی های بوجود تقسیم بندی راهها از نظر رویه به شرح ذیل می باشد:

راههای فاقد روكش
راههای با رویه بتن آرمه
راههای با رویه بتن آسفالتی
خرابی راههای فاقد روكش :

در اثر نفود آب به جسن اینگونه راهها خرابی زودتر اتفاق افتاده و نیازمند بازرسی و تعمیر و نگهداری بیشتری هستند . مهمترین خرابیهای راههای فاقد روكش عبارتند از :

پروفیل عرضی نامناسب :

با توجه به شدت خرابی سطح راه دارای گودی و تجمع آب و ناهمواری می شود . پروفیل عرضی نامناسب به صورت ، طول خرابی در واحد نمونه و در راستای خط وسط راه اندازی گیری می شود . درجه شدت خرابی برای ارزیابی رویه نیز برداشت می گردد.
زهكش های كناری نامناسب :
این نوع خرابی موجب جمع شدن آب در جوی ها و كانالها و نفوذ آب به جسم راه می گردد . خرابی زهكش ها در اثر جمع شدن مكواد زاید ، رشد علفهای هرز ، فرسایش جوی ها و جاری شدن سیل اتفاق می افتد . زهكش های نامناسب به صورت طول خرابی در واحد نمونه گیری اندازه گیری می شوند .
70 اسلاید فایل پاورپوینت

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود پاورپوینت پروژه راهسازی انواع خرابی آسفالت و مرمت آنها ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود پاورپوینت پروژه راهسازی انواع خرابی آسفالت و مرمت آنها – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
پژوهش راهسازی انواع خرابی آسفالت و مرمت آنها

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *