دانلود پژوهش ذوب و تصفیه فولاد 35 صفحه + doc

شكل 1216 یك جدول از سیكل اكسیداسیون در زیمنس مارتین را نشان میدهد در مراحل اولیه در طی اكسیداسیون بعد از پایان ذوب، كربن موجود نسبتاً بالا می باشد عمدتاً میزان FeO در فلز كنترل میشود در حدود 10 درصد كربن و پایین، میزان FeO فلز عمدتاً بوسیلة خصوصیات اكسنده سرباره كنترل میشود بنابراین تنظیم كردن سرباره مهم است مخصوصاً درمورد تركیب، حالت صحیح و واقعی

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 35

حجم فایل: 1.918 مگا بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

در حقیقت، واكنش بین اكسیژن حل شده در فولاد وكربن می باشد. دردماهای مورد استفاده برای تصفیه فولاد (تقریباً F 2900 ) ، فولاد مستعد حل كردن اكسیژن قابل توجهی می‌باشد مثل FeO .

این FeO بوسیلة سرباره و یا به وسیلة یك واكنش بین سنگ معدن آهن افزوده شده و فولاد به وجود می آید، مثل :

شكل 12-16 یك جدول از سیكل اكسیداسیون در زیمنس مارتین را نشان میدهد. در مراحل اولیه در طی اكسیداسیون بعد از پایان ذوب، كربن موجود نسبتاً بالا می باشد. عمدتاً میزان FeO در فلز كنترل میشود. در حدود 1/0 درصد كربن و پایین، میزان FeO فلز عمدتاً بوسیلة خصوصیات اكسنده سرباره كنترل میشود. بنابراین تنظیم كردن سرباره مهم است مخصوصاً درمورد تركیب، حالت صحیح و واقعی زمانی به دست می آید كه درصد كربن خواسته شده كم باشد.

در این قسمت، بوسیلة استفاده از منگنز میتوان خصوصیات اكسنده سرباره را كنترل كرد. تقریباً در طول جوشش كربن،‌تغییری در عیار منگنز فلز، بوجود نمی آید برای اینكه، منگنز حل شده در فلز بوسیله كربن حفاظت می شود اگر منگنز، در دورة آخر اكسیداسیون و همراه حرارت، اضافه شود،‌قسمتی از منگنز در فلز باقیمانده و قسمتی دیگر اكسید شده و در سرباره حل می شود.

این در پایین آوردن قدرت اكسیداسیون سرباره مؤثر است زیرا FeO موجود در سرباره نسبتاً پایین می باشد. منگنز از آلیاژ اشپیگل( Mn 30-15% و C 5% ) مكرراً افزوده می شود یك چدن خام شامل حدوداً 30% -15 منگنز می باشد.

فسفر از طریق ایجاد یك حالت اكسندگی و یك سربارة بازی حذف میشود اگر درصد منگنز موجود در فولاد خیلی زیاد باشد و خصوصیات اكسندگی سرباره كاهش یابد در این صورت حذف فسفر خیلی مؤثر نخواهد بود.

در شارژ برای كنترل كردن خصوصیات سرباره از منگنز استفاده می شود و همچنین برای افزایش سیالیت سرباره میتوان از فلوئور اسپار (CaF2) استفاده كرد. افزودن این ماده معدنی برای كاهش سرباره نیز امری لازم می باشد و همچنین میتوان علاوه بر آن و اگر اپراتور لازم بداند در انتهای دورة پالایش از آهك نیز استفاده كرد.

كنترل سرباره ضروری است برای كنترل میزان اكسیژن در فلز و درجة فسفرزدایی سعی میشود آزمایشات زیادی روی سرباره انجام گیرد تا آن حد كه باعث انعكاس مشخصات و ویژگیهای حالت سرباره شود

آزمایشات شامل : تستهای آنالیز شیمیایی، تستهای گرانروی ،‌تستهای رنگ سرباره و مشاهده كردن رنگ سرباره می باشد. منظور از این آزمایشات احتمالاً استاندارد كردن عملیات و همچنین تولید كردن فولاد با كیفیت عالی د هر دما می باشد. آنالیز سرباره قبل از اتمام جوشش، معمولاً در رنج و مجموعه تركیب زیر می باشد.

35 صفحه فایل Word

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود پژوهش ذوب و تصفیه فولاد ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود پژوهش ذوب و تصفیه فولاد – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
نیکل و مولیبدن ;تأثیر غلظت;درجه حرارت دما ;واکنش منگنز;انرژی آزاد استاندارد

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *