دانلود پژوهش و تحقیق استاندارد بلوک های سیمانی 23 صفحه + docx

دانلود پروژه و تحقیق استاندارد بلوک های سیمانی

فرمت فایل: docx

تعداد صفحات: 23

حجم فایل: 47 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران تنها سازمانی است در ایران كه بر طبق قانون میتواند استاندارد رسمی فرآورده ها را تعیین و تدوین و اجرای آنها را با كسب موافقت شواریعالی استاندارد اجباری اعلام نماید. وظائف و هدفهای موسسه عبارتست از:

(تعیین، تدوین و نشر استانداردهای ملی – انجام تحقیقات بمنظور تدوین استاندارد بالا بردن كیفیت كالاهای داخلی ، كمك به بهبود روشهای تولید و افزایش كارآیی صنایع در جهت خودكفائی كشور – ترویج استاندارندهای ملی – نظارت بر اجرای استانداردهای اجباری – كنترل كیفی كالاهای صادراتی مشمول استاندارد اجباری و جلوگیری از صدور كالاهای نامرغوب بمنظور فراهم نمودن امكانات رقابت با كالاهای مشابه خارجی و حفظ بازارهای بین المللی كنترل كیفی كالاهای وارداتی مشمول استاندارد اجباری بمنظور حمایت از مصرف كنندگان و تولید كنندگان داخلی و جلوگیری از ورود كالاهای نامرغوب خارجی راهنمائی علمی و فنی تولیدكنندگان، توزیع كنندگان و مصرف كنندگان – مطالعه و تحقیق درباره روشهای تولید، نگهداری ، بسته بندی و ترابری كالاهای مختلف – ترویج سیستم متریك و كالیبراسیون وسایل سنجش – آزمایش و تطبیق نمونه ها با استانداردهای مربوط، اعلام مشخصات و اظهارنظر مقایسه ای و صدور گواهینامه های لازم).

مؤسسه استاندارد از اعضاء سازمان بین المللی استاندارد می باشد و لذا در اجرای وظائف خود هم از آخرین پیشرفتهای علمی و فنی و صنعتی جهان استفاده می نماید و هم شرایط كلی و نیازمندیهای خاص كشور را مورد توجه قرار می دهد.

پیشگفتار

استاندارد بلوك های سیمانی كه بوسیله كمیسیون فنی استاندارد بلوك های سیمانی زیر نظر كمیته ملی ساختمان و تحت نظارت شورایعالی استاندارد موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران تهیه و تدوین گردیده است باستاند ماده یك (قانون مواد الحاقی بقانون تأسیس مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران مصوب 24 آذر 1349 ) بعنوان استاندارد رسمی ایران منتشر می گردد.

برای حفظ همگامی و هماهنگی با پیشرفت های ملی و جهانی صنایع و علوم استانداردهای ایران در مواقع لزوم و یا در فواصل معین مورد تجدیدنظر قرار خواهند گرفت و هرگونه پیشنهادی كه برای اصلاح یا تكمیل این استانداردها برسد در هنگام تجدیدنظر در كمیسیون فنی مربوط مورد توجه واقع خواهد شد.

بنابراین برای مراجعه به استانداردهای ایران باید همواره از آخرین چاپ و تجدیدنظر آنها استفاده نمود.

در تهیه این استاندارد سعی برآن بوده است كه با توجهبه نیازمندیهای خاص ایران حتی المقدور میان روشهای معمول در این كشور و استاندارد و روشهای متداول در كشورهای دیگر هماهنگی و همگامی ایجاد شود.

بنابراین با بررسی امكانات و مهارتهای موجود و اجرای آزمایشهای لازم استاندارد حاضر تعبیه گردید.

استاندارد بلوك های سیمانی

مقدمه

بلوك سیمانی یا بلوك بتنی توخالی نوعی مصالح ساختمانی است كه مانند آجر در بنائی مصرف داشته و بتدریج میزان مصرف آن رو به ازدیاد است. بلوك های سیمانی یا بتنی را از آن جهت توخالی می سازند كه :

الف – در مصرف مصالح صرفه جوئی شود.

ب – حمل و نصب آن ساختمان وسیله كارگر امكان پذیر باشد.

پ – بعلت مقاومت نسبتاً زیاد بتن و عدم احتیاج به تمام مقطع فضای خالی خللی به مقاومت ساختمان وارد نخواهد آورد.

ت – فضای خالی موجب می شود كه بنا در مقابل حرارت و برودت كمتر حساس بوده و بعبارت بهتر از لحاظ حرارتی تا حدی عایق باشد.

ث- در نقاطی كه تهیه آجر خوب به علت نامناسب بودن خاك میسر نیست و همچنین در نقاط نزدیك دریا كه رطوبت زیاد است مصرف بلوكه های بتنی توخالی بر مصرف آجر كه در مقابل رطوبت حساس است ترجیح داشته و نتایج بهتری بدست آمده است.

1- هدف

این استاندارد دربردارنده ویژگیها و روشهای آزمون بلوك سیمانی مورد استفاده در ساختمان می باشد.

2- ویژگیهای بلوك های ساختمانی

ابعاد:

……

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود پژوهش و تحقیق استاندارد بلوک های سیمانی ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود پژوهش و تحقیق استاندارد بلوک های سیمانی – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود پژوهش و تحقیق استاندارد بلوک های سیمانی;استاندارد بلوک های سیمانی

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *