دانلود چگونگی ساخت دراورهای چوبی در كارگاه صنایع چوب 38 صفحه + doc

ماشین اره فلكه یا اره نواری این ماشین شامل دو فلكه بالا و پایین است كه معمولاً از جنس چدن ریخته گری می باشد این دو فلكه به طور عمودی و دقیق در امتداد هم قرار گرفته اند فلكة پایینی در مكان خود ثابت و تنها توانایی چرخش دارد اما فلكه بالایی قابلیت جابجا شدن به بالا و پایین طرفین را دارد برای بالا و پایین كردن فلكة بالا از فرمان كوچكی كه در زیر این ف

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 38

حجم فایل: 135 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

ماشین اره فلكه یا اره نواری:

این ماشین شامل دو فلكه بالا و پایین است كه معمولاً از جنس چدن ریخته گری می باشد. این دو فلكه به طور عمودی و دقیق در امتداد هم قرار گرفته اند فلكة پایینی در مكان خود ثابت و تنها توانایی چرخش دارد اما فلكه بالایی قابلیت جابجا شدن به بالا و پایین طرفین را دارد برای بالا و پایین كردن فلكة بالا از فرمان كوچكی كه در زیر این فلكه قرار دارد استفاده می شود برای شل و سفت كردن تیغه می توان از این قابلیت فلكة بالا استفاده كرد. كج و راست شدن فلكة بالا از فرمان دیگری كه در كنار فلكه قرار دارد استفاده می شود.

بانداژ فلكه: هدف از این كار عدم تماس مستقیم تیغه با فلز فلكه بوده و نیز نرمتر كردن حركت ارة نواری را تأمین می كند و اینكه جنس بانداژ می تواند: لاستیك، پلاستیك، و یا برزنت باشد.

شیوة استقرار تیغه روی فلكه:

به هنگام نصب تیغه روی اره فلكه باید توجه كنیم كه حتماً اره خاموش باشد ترجیحاً برق اتصال موتور را قطع كنیم. در هنگام باز كردن تیغه از ماشین نیز باید به این نكته توجه داشته باشیم: برای باز كردن تیغه ابتدا باید حفاظ های ماشین را باز كرد فلكة بالا را به سمت پایین حركت داده تا تیغه كاملاً شل شود. اكنون تیغه آمادة خروج از دستگاه می باشد برای سوار كردن تیغه ابتدا باید تیغه را از داخل شكاف اصلی عبور داده بطوریكه دندانه های تیعه به سمت ما باشد. سپس روی فلكه پایین و بالا تیغه را مستقر كرده و با بالا بردن فلكة بالایی تیغه را در جای خود مستقر می كنیم.

باید توجه داشت تیغه روی فلكه طوری قرار بگیرد كه دندانه های آن مستقیماً روی فلكه قرار نگیرد برای تنظیم این مسئله می توان از كج و راست كردن فلكة بالایی توسط فرمان كناری استفاده كرد.

در بعضی از ماشین های اره نواری برای حفاظت بیشتر از دستگاه كه حاوی یك قطعه فنر و پدال می باشد به عنوان ترمز بر روی فلكه پایین استفاده می گردد در هر زمان كه كاربر نیاز به توقف سریع داشته باشد می تواند با فشار بر روی پدال اره نواری متوقف نماید كه حدوداً 30 ثانیه زمان می برد كه در مقایسه با زمان عادی توقف اره نواری سه دقیقه كه زمان ناچیزی می باشد این توقف می تواند به دلیل پاره شدن تیغه و جلوگیری از صدمه خوردن تیغه می باشد و یا به دلیل صرفه جویی در وقت در هنگام تغییر فرم برش و تغییر گونیایی ماشین باشد.

سیستم ستاره و مثلث:

فهرست مطالب

عنوان صفحه

ماشین اره فلكه یا اره نواری ……… 1

شیوة استقرار تیغه روی فلكه ……… 1

سیستم ستاره و مثلث……………… 2

تیز كردن اره…………………… 4

ماشینهای رندة برقی یا كف رند…….. 4

قسمتهای مختلف ماشین رنده………….. 5

ماشینهای رندة جدید و مكانیسم عمل آنها 6

سرعت پیشروی كار………………… 7

تعداد تیغه‌های رنده……………… 7

اره رومیزی یا دوار……………… 8

تنظیمات اره رومیزی……………… 9

ابزار فرز دستی………………….. 9

دستگاه فرز پنوماتیك…………….. 9

الوار…………………………. 10

ماشین آلات الوارگیری………………. 10

نمایی از یك دراور چوبی…………… 14

جدول لیست مواد مصرفی دراور چوبی…… 15

ساخت دراور پنج كشو……………… 16

الف)قطعات از جنس تخته خرده چوب……. 17

ب)قطعات از جنس چوب صنوبر………… 19

ج)قطعات از جنس چوب راش………….. 21

مراحل ساخت دراور با پنج كشو……… 22

سوراخ كاری…………………….. 23

مونتاژ قطعات…………………… 23

نصب ریل……………………….. 24

ساخت جعبه ها…………………… 24

38 صفحه فایل ورد قابل ویرایش

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود چگونگی ساخت دراورهای چوبی در كارگاه صنایع چوب ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود چگونگی ساخت دراورهای چوبی در كارگاه صنایع چوب – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
چگونگی ساخت دراورهای چوبی در كارگاه صنایع چوب;دراورهای چوبی در كارگاه ;دستگاه فرز پنوماتیك;ماشین اره فلكه یا اره نواری;قطعات از جنس تخته خرده چوب

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *