درمان از راه دور 18 صفحه + doc

درمان از راه دور در 18صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 18

حجم فایل: 509 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

درمان از راه دور در 18صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

درمان از راه دور

امروزه شاید بسیاری از افراد با كلمه درمان از راه دور یا Telemedicine نا آشنا نباشند چرا كه در بسیاری از سمینارها و مباحث علمی یكی از موضوعات مطرح و بحث برانگیز می باشد.این كلمه از tele به معنای فاصله و medicineبه معنای درمان و طــب گـــرفته شــده اســـت و اولین بار توسط Thomas Birdدر دهه 1970 ابداع گردید. اگر بخواهیم شروع این فن آوری را متذكر شویم باید به عصر اختراع تلفن برگردیم . مدت كمی بعد از اختراع تلفن تلاش های زیادی به منظور انتقال صدای قلب و ریه به متخصصان با تجربه جهت ارزیابی وضعیت اعضاء صورت گرفت.
در سال 1906 ، Einthoven پدر الكتروكاردیوگرافی اولین بار بر روی انتقال از طریق خطوط تلفن تحقیق كرد .
در دهه 1920 از پیام های رادیویی به عنوان وســیله ارتباطی اســتفاده شد كه پزشــكان در ایســتگاههایی در ســاحل آماده بودند كه به كشتی هایی كه فوریت های پزشكی داشتند كمك كنند.
در سال 1959در موسسه درمان پزشكی Nebraska اولین برنامه عملیاتی درمان از راه دور توسـط Cecil whittson ابداع گردید كه برنامه بر روی درمان بیماران روانی و آموزش پزشكی متمركز بود.
در آوریل 1968در بیمارستان عمومی ماساچوست یك ارتباط ویدیویی بین بیمارستان و فرودگاه لوگان بوستون ایجاد شد كه از این طریق دسترسی فوری به پزشك بیمارستان برای مسافرین فرودگاه در صورت بروز حوادث فراهم می گردید.
در دهه 1970 از طریق شبكه های ماهواره ای ATS-6 بخشهای دور افتاده در آلاسكا و كانادا با بیمارستانهایی كه در شهرهای دور بودند ارتباط برقرار كردند.
در سال 1985 یك شبكه ماهواره ای راه اندازی شد كه درمان از راه دور را برای نواحی دور از دسترس Queensland در استرالیا فراهم می كرد .

درمان از راه دور (Telemedicine)

چندین تعریف برای آن ارائه شده است كه می توان به موارد زیر اشاره كرد:
استفاده از تكنولوژی پیشرفته به منظور انتقال اطلاعات و آگاهی دادن به منظور تشخیص پزشكی ،درمان و مراقبت بیمار و آموزش هـای از راه دور كه در ارتباط با ســـلامت باشد.
دســترسی ســریع به متخصـصین پزشـكی از راه دور به وسـیله تكنولوژی اطلاعات و وســایل ارتباط از راه دور بدون توجه به اینكه بیمار یا اطلاعات وابسته به آن در كجا قرار گرفته است .
اســـتفاده از اطلاعات پزشكی(عكس ، صــدا، فیلم،پرونده بیماران،… ) مبادله شده از یك محل به محل دیگر از طریق انتقال الكترونیكی به منظور ســــلامت بیمار و آموزش ارائه دهندگان ســـلامت به منظور پیشـــرفت ادامه درمان بیمار .

انواع درمان از راه دور

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” درمان از راه دور ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – درمان از راه دور – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
درمان از راه دور;دانلود درمان از راه دور;دانلود مقاله درمان از راه دور;پزشکی از راه دور;دانلود تحقیق درمان از راه دور; درمان از راه دور

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *