ذخیره و بازیابی اطلاعات 17 صفحه + doc

هر سیستم کامپیوتری از یک( یا بیش از یک ) کامپیوتر یا ماشین و تعدادی تجهیزات جانبی تشکیل شده است از این نقطه نظر می توان گفت که چنین سیستمی دارای دو محیط است

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 17

حجم فایل: 47 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

ذخیره و بازیابی اطلاعات

هر سیستم کامپیوتری از یک( یا بیش از یک ) کامپیوتر یا ” ماشین “و تعدادی تجهیزات جانبی تشکیل شده است . از این نقطه نظر می توان گفت که چنین سیستمی دارای دو محیط است :

  • محیط درون ماشینی
  • محیط برون ماشینی

محیط درون ماشینی ، از خود کامپیوتر( ها ) با اجزاء و عناصر داخلی اش و محیط برون ماشینی ، از دستگاههای جانبی آن تشکیل شده است . از این تجهیزات ، برخی برای ذخیره سازی اطلاعات و مرتبط کردن دستگاههای ذخیره سازی یا رسانه های ذخیره سازی با کامپیوتر ، به کار می روند و برخی دیگر امکانات تماس انسان و به طور کلی محیط برون ماشینی هستند . چنین سیستمی آناتومی خاص خود را دارد .
رسانه های ذخیره سازی را ، اعم از اینکه در محیط درون ماشینی باشند و یا در محیط برون ماشینی ، اصطلاحاً حافظه می نامند .

تعریف حافظه :هر دستگاهی که قادر به نگهداری اطلاعات باشد( بتوان اطلاعات را در آن ذخیره کرد ) به نحوی که استفاده کننده از آن بتواند ، در هر لحظه که لازم باشد ، به اطلاعات مورد نیازش دستیابی داشته باشد ، حافظه نامیده می شود .که در این مبحث میتوان به موضوعات خصوصیات حافظه وسلسله مراتب حافظه ها نیز اشاره کرد.
با توجه به وجود دو محیط ، می توان حافظه های موجود در یک سیستم کامپیوتری را به دو رده کلی تقسیم کرد :……………………..

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” ذخیره و بازیابی اطلاعات ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – ذخیره و بازیابی اطلاعات – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود مقاله ذخیره و بازیابی اطلاعات;خرید و دانلود مقاله ذخیره و بازیابی اطلاعات;خرید مقاله ذخیره و بازیابی اطلاعات;دانلود رایگان مقاله ذخیره و بازیابی اطلاعات;دانلود رایگان تحقیق ذخیره و بازیابی اطلاعات;دانلود رایگان پژوهش ذخیره و بازیابی اطلاعات

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *