راهنمای ارت سنجی کلمپی 23 صفحه + zip

شرکت Megger از موسسات با اهمیت در تولید لوازم اندازه گیری الکتریکی به شمار میرود پیشینه این شرکت به اواخر سده نوزده میلادی متکی است که شرکتی با نام Evershed Vignoles در انگلستان تاسیس شد و یکی از اولین دستگاههای تولیدی این شرکت یک مولد دستی بود که با تولید ولتاژ زیاد، امکان تست مقاومت در محدوده مگا اهم را فراهم میکرد نام این دستگاه از MEGaohm met

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 23

حجم فایل: 2.133 مگا بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

شرکت اولیه با ادغام در شرکتهای دیگر در سال 1987 نام خود را به Megger Instruments Limited تغییر داد و اکنون دفاتر اصلی آن در کشورهای انگلستان، آمریکا، سوئد و آلمان واقع شدهاند. بیش از 1۰۰۰ نوع محصول در ۲۵ گروه از تولیدات این شرکت است که در سه شاخه قدرت، تاسیسات ساختمانی و مخابرات دسته بندی شده اند.

کتابچه ی حاضر به معرفی روش اندازهگیری مقاومت ارت با استفاده از دستگاههای کلمپی می پردازد و از دو جزوه به اسامی Guide to Clamp-on Earth Testing و راهنمای استفاده از دستگاههای ارتسنج کلمپی DET14-DET24 که هر دو از انتشارات شرکت Megger هستند تهیه شده است.

نکته حائز اهمیت اینکه این کتابچه روشهای استفاده از دستگاه کلمپی را بررسی کرده و اعداد و ارقام و شیوه های اجرای تاسیسات اشاره شده در آن ممکن است با ضوابط و استانداردهای کشور ما متفاوت باشند.

آزمایش کیفیت سیستم زمین یکی از اساسی ترین مباحث در زمینه نگهداری سیستمهای الکتریکی به شمار میرود. از الکترودهای زمین برای تامین مسیری امن جهت دفع جریان های ناشی از خطا، برخورد صاعقه، الکتریسیته ساکن و امواج الکترومغناطیسی یا رادیویی استفاده می شود.

با گذشت زمان، سیستمهای زمین به دلیل شرایط محیطی یا بلایای طبیعی )نظیر برخورد صاعقه( دچار تضعیف یا تخریب میشوند. همچنین با توسعه تاسیسات ممکن است نیاز به تغییراتی در سیستم زمین نصب شده احساس شود.

از خطرات ناشی از تضعیف سیستم زمین میتوان به برق گرفتگی های مرگبار، صدمه به تجهیزات یک کارخانه، کاهش راندمان لوازم حساس برقی، اشکال در خطوط ارتباطی دیجیتالی و افزایش دما و احتمال آتشسوزی اشاره کرد. سیستمهای زمین بدلیل احداث خارج از محوطه ساختمانی یا کارگاهی و دفن در زیر خاک، نسبت به سایر امور تاسیسات برقی چالشهای متفاوتی محسوب میشوند. تنها راه اطمینان از توانایی سیستم در دفع جریانهای خطا و امواج مزاحم، اندازه گیری دورهای مقاومت زمین آن سیستم است.

یک سیستم زمین خوب ضمن محافظت از اشخاص و تجهیزات، سبب بهبود راندمان لوازم حساس الکترونیکی نیز میشود. همبندی با زمین نیز یکی از بخشهای اصلی سیستم بوده و آزمایش کیفیت اتصال زمین همبندی باید در برنامهریزی برای نگهداری سیستمهای الکتریکی مد نظر قرار گیرد. تا دهه 1980 روش افت ولتاژ )و انواع مختلف آن( تنها شیوه موجود برای چنین آزمایشی بود. تا اینکه در این دهه روش گیرهای (Clamp-on) یا بدون میله (stake-less) ابداع و به تدریج به محبوبیت و مقبولیت آن اضافه شد.

این کتابچه با تمرکز بر ارتسنجهای کلمپی تهیه شده تا درک مناسبی از روش کار این دستگاهها و موارد قابل استفاده و غیر قابل استفادهآنها فراهم شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد آزمایشهای افت ولتاژ و مقاومت ویژه خاک به کتابچه ی دیگر شرکت Megger به نامGetting Down to Earth مراجعه نمایید.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” راهنمای ارت سنجی کلمپی ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – راهنمای ارت سنجی کلمپی – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
Megger;اندازه‎ ‎گیری الکتریکی ‏;تست عایقی ‏;مقاومت ارت ‏;دستگاههای کلمپی‎ ‎;Guide to Clampon Earth Testing;راهنمای استفاده‎ ‎از دستگاههای ارتسنج کلمپی‎ ‎;آزمایش‎ ‎کیفیت‎ ‎سیستم‎ ‎زمین‎ ‎;نگهداری‎ ‎سیستمهای‎ ‎الکتریکی‎ ‎;الکترودهای‎ ‎زمین‎ ‎;دفع‎ ‎جریانهای‎ ‎;برخورد‎ ‎صاعقه;‎ ‎الکتریسیته‎ ‎ساکن‎ ‎

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *