روشهای آزمایش دستگاه تنفسی و معاینات بالینی دام و طیور 8 صفحه + doc

روشهای آزمایش دستگاه تنفسی و معاینات بالینی دام و طیور

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 8

حجم فایل: 64 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

روشهای آزمایش دستگاه تنفسی و معاینات بالینی

پرتونگاری سینه در گوساله ، گوسفند و بز عملی است و میتواند درتشخیص تومورها ، پنومونی و اتلكتازی كمك مفید باشد . برونكوگرافی ، با استفاده از ماده حاجب ، برای تعیین حالت نای و برونشها با ارزش است ولی برای جلوگیری از سرفه ای كه در اثر عبور سوند ایجاد میشود بیهوشی عمومی اجتناب ناپذیر است .

به دست آوردن نمونه خلط جهت مطالعات باكتریولوژیك نیز با ارزش است و روش كار در گاو قابل اجرا است . ولی قبلا باید داروی آرامبخش را به منظور جلوگیری از تحریك پذیری حیوان پیش بینی نمود تا بتوان زبان را برای مشاهده مجرای حلق به جلو كشید .

بزل حفره جنب نیز مانند آزمایش خلط اطلاعات مفیدی در باره وضع بیمار به دست می دهد . در گاو در صورت ظن به وجود ترشحات باید سوزن را با اجتناب از مجروح كردن پریكارد در ششمین یا هفتمین فضای بین دنده ای و در پاییت سطح مایعی كه به وجود آن گمان می رود وارد كرد و با سرنگ كشید . در اسب سوزن را در هفتمین فضای بین دنده ای پهلوی راست و ده سانتی متر بالاتر از سیاهرگ مهیمزی و در طرف چپ در هشتمین فضای بین دنده ای وارد می كنند . بزل ریه برای تعیین نوع میكروب مولد ، با سوزن عملی است ولی خطر بزرگ آن انتشار عفونت در پرده جنب است .

ریه ها:

محدوده ی ریوی در گاو : محدوده ی ریه در طرف چپ از یازدهمین فضای بین دنده ای شروع واز میانه دنده ی نهم عبور كرده و به حدود یك كف دست بالاتر از مفصل آرنج ختم میگردد. محدوده ریه در طرف راست به اندازه یك كف دست عقب تر (تا حدود دنده 12 ) ازآن در طرف چپ است زیرا در طرف چپ ریه توسط پیش معده ها كمی به سمت جلو (تاحدود دنده 11 ) رانده شده است.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” روشهای آزمایش دستگاه تنفسی و معاینات بالینی دام و طیور ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – روشهای آزمایش دستگاه تنفسی و معاینات بالینی دام و طیور – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
روشهای آزمایش دستگاه تنفسی و معاینات بالینی دام و طیور

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *