روش تحقیق بررسی مدیریت مشارکت کارکنان با رویکرد مدیریت اسلامی 34 صفحه + doc

اسلام نظام مدیریت خاص خود را دارد نظام مدیریتی که عالیترین نعمات الهی دنیا واخرت را نصیب مردم خواهد نمود نظام مدیریتی که با سرعتی عجیب جامعه را رو به رشد و ترقی و تکامل پیش خواهد برد نظامی که تمام درهای رحمت الهی را بروی مردم خواهد گشود نظامی که مردم را از جهل و گمراهی نجات خواهد بخشید نظامی که ریشه ظلم و ستم و بهره کشی را از جامعه بر خواهد کند

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 34

حجم فایل: 34 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

-مقدمه: 4

-بیان مساله: 7

-ضرورت تحقیق: 7

-اهداف تحقیق: 12

-سابقه و پیشینه: 15

-فرضیات: 22

-روش و حیطه تحقیق: 25

واژها و اصطلاحات: 25

-موانع و محدودیت ها 26

– فهرست منابع و ماخذ 34

بررسی مدیریت مشارکت کارکنان بارویکرد مدیریت اسلامی

امروزه مسئله مدیریت چه مدیریت بازرگانی چه مدیریت صنعتی چه مدیریت اداری و چه مدیریت روحانی فوق العاده مورد توجه است .عصر ما را عصر مدیریت یعنی عصری که ما انسانها باید در کارهایی که به ما واگذار می شود رشد به تعبیر اسلامی داشته باشیم و نداشتن انهم عذر نیست باید برویم و کسب کنیم . ” استاد شهید مطهری”مشارکت رکن اصلی نظام مدیریت کیفیت جامع است که سبب اطمینان٬ بهبود ارتباطات و وابستگی متقابل بین افراد سازمان می شود.حضرت علی (ع) در نهج البلاغه می فرمایند : لا ظهیر کالمشاوره یعنی هیچ پشتیبانی چون مشورت نیست .
اصل کرامت انسانی و احترام به عقول و استفاده از نظرات دیگران از اصول اساسی مدیریت اسلامی است .مشارکت در مدیریت عبارتست از:-ایفای نقش از طریق اظهار نظر-ارائه پیشنهاد-تصمیم گیری و قبول مسئولیت در زمینه فعالیت های سازمان-انتخاب نوع کارنظام مدیریت بر مبنای مشارکت بر عکس نظام مدیریت غربی به همه اجازه می دهد پیشنهاد کنند.مقدمه :اسلام نظام مدیریت خاص خود را دارد نظام مدیریتی که عالیترین نعمات الهی دنیا واخرت را نصیب مردم خواهد نمود.
نظام مدیریتی که با سرعتی عجیب جامعه را رو به رشد و ترقی و تکامل پیش خواهد برد. نظامی که تمام درهای رحمت الهی را بروی مردم خواهد گشود. نظامی که مردم را از جهل و گمراهی نجات خواهد بخشید .نظامی که ریشه ظلم و ستم و بهره کشی را از جامعه بر خواهد کند._شباهت های پارادایم* مدیریت اسلامی با سایر پارادایم های مدیریتی دولتی:با مروری بر پارادایم های موجود در مدیریت دولتی و ابعاد مختلف این پارادایم ها و مقایسه آن با فرهنگ اسلامی در می یابیم که بر اساس اصول اساسی پذیرفته شده در اسلام هر کدام از این پارادایم ها دارای نقاط اشتراک زیادی با مفروضات و باورهای اسلامی می باشد. به عنوان مثال تاکید بر عقلانیت و نظم منطقی در اداره امور مسلمین که ایات و روایات زیادی نیز دراین خصوص ارائه شده است وجه اشتراک باورهای بنیادین اسلام با پارادایم مدیریت دولتی سنتی است. از طرفی تاکید بر اقتصاد و ارائه احکام مختلف در این زمینه، از خصوصیات بارز مدیریت در اسلام می باشد که به نوعی در پارادایم مدیریت دولتی نوین مد نظر قرار گرفته است و نهایتاً خدمت به خلق، توجه به حقوق شهروندی و دادن آزادی توام با پاسخگویی به مدیران، بارها در قرآن مجید، نهج البلاغه و سایر کتب معتبر اسلامی مورد تاکید قرار گرفته است که در پارادایم خدمات عمومی نوین نیز مورد توجه اندیشمندان و پیروان این مکتب بوده است.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” روش تحقیق بررسی مدیریت مشارکت کارکنان با رویکرد مدیریت اسلامی ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – روش تحقیق بررسی مدیریت مشارکت کارکنان با رویکرد مدیریت اسلامی – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
مدیریت مشارکت کارکنان;مشارکت کارکنان;مدیریت مشاركتی

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *