سیستم فرمان الكتریكی ESP 14 صفحه + doc

مجموعة سیستم هایی كه در هدایت و تعادل حركت اتومبیل سیستم هستند شامل سیستم، ترمز،‌سیستم تعلیق و سیستم فرمان می باشند در این مقاله با بررسی نوعی سیستم فرمان پیشرفته می پردازیم

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 14

حجم فایل: 604 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

نمای كلی سیستم فرمان

مجموعة سیستم هایی كه در هدایت و تعادل حركت اتومبیل سیستم هستند. شامل سیستم، ترمز،‌سیستم تعلیق و سیستم فرمان می باشند. در این مقاله با بررسی نوعی سیستم فرمان پیشرفته می پردازیم.

انواع سیستم های فرمان

1- انگشیتی یا مارپیچ

مكانیكی

2- تاج خروسی

3- ساچمه ای

4- غلطكی

1- انگشتی دار

2- تاج خروسی

پنوماتیكی

1- فشار باد به تنهایی

2- فشار باد + هیدرولیك

الكتریكی

1- الكتروموتور ساده

2- هیدروموتور

ایمنی فرمان:

شامل كلیه تدابیری می شود كه در اتومبیل برای ایمنی راننده در هنگام تصادف می شود.

انواع سیستم های ایمنی فرمان:

1- سیستم تلسكوپی: در این نوع سیستم در ستون فرمان (رابط بین غربیلك و جعبه فرمان) مقداری سیم پیچی با طول اولیه تقریباً 5 سانتی متر وجود دارد. كه در هنگام ضربه یا تصادف این سیم پیچی در هم پیچیده شده و طول آن به حدود 2 سانتی متر رسیده و بدین صورت از انتقال ضربه به راننده جلوگیری می شود.

2- سیستم ایمنی فرمان كشویی:

همانطور كه از اسم آن مشخص است رابط بین غربیلك و جعبه فرمان به شكل كشویی می باشد كه در هنگام تصادف در داخل هم جمع شده و از انتقال ضربه به راننده جلوگیری می كند.

3- سیستم ایمنی فرمان كمرشكن (خم شونده):

در این نوع سیستم ایمنی رابط بین غربیلك فرمان و جعبه دنده به صورت كوپلینگ (زانویی) می باشد. این مورد نیز با تا شدن از انتقال ضربه جلوگیری می كند.

در همة موارد ذكر شده نوعی ستون فرمان بین غربیلك فرمان و میل وسط فرمان وجود دارد كه ما در این مقاله با بررسی نوعی فرمان پیشرفته كه فاقد ستون فرمان می باشد. به بحث و بررسی می پردازیم كه از آن با عنوان سیستم فرمان الكتریكی ESP یاد می شود.

فرمان الكتریكی ESP مخفف جمله Electric Power Steering می باشد.

مقدمه:

در اتومبیلهای امروزی بسته به نیروی قابل استفاده و مورد احتیاجشان با فرمانهای هیدرولیكی – الكتروهیدرولیكی – الكتریكی تجهیز می شوند.

در همة موارد ذكر شده بدون توجه به نوع سیستم هدایتی كه بدان مجهز می باشند همة آنها از طریق ستون فرمان دارای یك ارتباط مكانیكی بین فرمان و چرخها می باشد.

اما در سیستم فرمان الكتریكی Steerby wire این ستون فرمان حذف شده و در این سیستم بین غربیلك فرمان و چرخها هیچ رابط مكانیكی وجود ندارد كه این خود دلیل برتر شدن این سیستم نسبت به سیستم فرمانهای دیگر شده است.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” سیستم فرمان الكتریكی ESP ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – سیستم فرمان الكتریكی ESP – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
الكتریكی ESP;سیستم فرمان;سیستم ایمنی فرمان كمرشكن

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *