سیستم های چند برنامگی ( Multiprogramming ) 11 صفحه + doc

در نسل سوم كامپیوترها (801965) از مدارات مجتمع (Integrated CircuitIC) برای ساخت كامپیوترها استفاده شد به طور كلی برنامه را می توان به دو دسته تقسیم كرد

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 11

حجم فایل: 13 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

سیستم های چند برنامگی ( Multiprogramming )

در نسل سوم كامپیوترها (80-1965) از مدارات مجتمع (Integrated Circuit=IC) برای ساخت كامپیوترها استفاده شد. به طور كلی برنامه را می توان به دو دسته تقسیم كرد: یكی برنامه ها با تنگنای محاسباتی (CPU bound یا CPU Limited) مانند محاسبات علمی سنگین كه بیشتر زمان كامپیوتر صرف محاسبات CPU می شود و دیگری برنامه ها با تنگنای (I/O Limited) I/O مانند برنامه های تجاری كه بیشتر زمان كامپیوتر صرف ورود داده ها و خروج اطلاعات می شود.

یك اشكال مهم سیستم های دسته ای این است كه وقتی كار جاری برای تكمیل عملیات I/O مثلاًٌ بر روی نوار گردان منتظر می شود، در این حال CPU بیكار می ماند مجبور است صبر كند تا عملیات I/O به اتمام برسد. در برنامه های CPU Limited این اتلاف وقت اندك است ولی در برنامه های I/OLimited ممكن است حدود 80 تا 90 درصد وقت CPU به هدر برود.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” سیستم های چند برنامگی ( Multiprogramming ) ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – سیستم های چند برنامگی ( Multiprogramming ) – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود مقاله سیستم های چند برنامگی ;خرید مقاله سیستم های چند برنامگی ;خرید و دانلود مقاله سیستم های چند برنامگی ;دانلود و خرید مقاله سیستم های چند برنامگی ;دانلود رایگان مقاله سیستم های چند برنامگی ;دانلود رایگان تحقیق سیستم های چند برنامگی ;دانلود رایگان پژوهش سیستم های چند برنامگی

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *