طراحی لباس 65 صفحه + doc

هنر طراحی سابقة بسیار كهن دارد قدیمی‌ترین طرحها مربوط به دورانی می‌شود كه بشر در غارها زندگی‌می‌كرد نمونه‌هایی از این طرح‌ها در غارهای اسپانیا و جنوب فرانسه، روش طراحی بشر اولیه را به ما روشن‌می‌سازد ابزار كار طراحان غارنشین از استخوان حیواناتی كه برای تغذیه شكار‌می‌كردند تهیه‌می‌شد

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 65

حجم فایل: 41 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

طراحی چیست؟

هنر طراحی سابقة بسیار كهن دارد. قدیمی‌ترین طرحها مربوط به دورانی می‌شود كه بشر در غارها زندگی‌می‌كرد. نمونه‌هایی از این طرح‌ها در غارهای اسپانیا و جنوب فرانسه، روش طراحی بشر اولیه را به ما روشن‌می‌سازد. ابزار كار طراحان غارنشین از استخوان حیواناتی كه برای تغذیه شكار‌می‌كردند تهیه‌می‌شد.

انسان و طراحی:

طراحی بیان تصویری فرد از حالات و ذهنیّات درونی و یا نمایش واقعیات بیرونی با مفهومی خاص است. به عبارت دیگر طراحی را می‌توان به یادداشتهای تصویری شبیه‌كرد كه حاوی افكار و ذهنیات ما می‌باشد در واقع عاملی كه انسان را وادار به طراحی می‌كند دیدن و یا احساس تصوراتی است كه در ذهن آنها موج‌می‌زند. انسان دردوران كودكی تمایل به طراحی را در خود احساس می‌كند. كودكان با خط‌خطی‌كردن دیوار یا كاغذ، این تمایل به طراحی را در خود احساس‌می‌كنند و بروز‌می‌دهند و با این عمل اندیشه و تخیل خود را به تصویر می‌كشند.

كودك با این وسیله سخن‌می‌گوید. و آنچه را كه حس‌كرده و نمی‌تواند بازبان بگوید به وسیلة خط و رنگ بیان می‌كند.

ابزار و وسایل طراحی:

وسایل عمده‌ای كه در طراحی به كارمی‌روند به سه گروه زیر طبقه‌بندی می‌شوند.

الف) سطوح اثرپذیر

ب) وسایل و ابزار اثرگذار

ج) ابزار و وسایل فرعی و كمكی

الف) سطوح اثرپذیر:

پیش از پیدایش كاغذ طراحان آثار خود را روی دیوارة غارها، پوست حیوانات، پوست درختان و یا روی سنگها و تپه‌های بزرگ نقش‌می‌بستند ولی در اثر تغییرات جوی به مرور زمان فرسوده‌شده و از بین رفته‌است. از زمانی كه كاغذ به وسیله « تسای‌لون» اختراع‌شد وسیله تازه‌ای برای نگارش و طراحی مطرح‌گردید. كاغذ عبارت‌است از ورقه‌ای نازك كه از الیاف گیاهی ساخته‌می‌شود ودر حال‌حاضر به دو صورت « شیت» و « رول» عرضه‌می‌شود. كاغذ شیت در ابعاد بزرگ به فروش می‌رسد كه با توجه به نوع مصرف به وسیله دستگاه برش كاغذ به قطعه كوچكتر تقسیم می‌شوند. بافت و جنس كاغذها نیزمتفاوت بوده و هریك برای ابزار خاصی مناسب است. انواع كاغذها عبارتند از:

كاغذ پوستی ـ كاغذ كاهی ـ كالك ـ كاغذ گراف ـ كاغذ سفید نازك ـ كاغذ زبرـ برّاق گلاسه و نیم گلاسه ـ كاغذ مكنده ـ انواع مقواها، سفید و رنگی و مقوای پاستل در رنگهای مختلف، مقوای ماكت و…

ب) ابزار ووسایل اثرگذار:

وسیله‌ای كه بتوان با آن بر روی كاغذ اثری ایجاد كرد مثل زغال، مداد و گچ و… ابزار اثرگذار نامیده‌می‌شوند.

1-زغال: زغال یكی از قدیمی‌ترین وسایل طراحی است كه استادان قدیم از آن برای طراحی استفاده‌می‌كردند.

2-مداد: مدادهای طراحی با توجه به شكل نوك، بدنه و میزان سختی یا نرمی گرافیت (مغزمداد) در انواع مختلف عرضه‌می‌گردند مدادهای سخت با علامت F و H و مدادهای نرم با علامت B معرفی می‌شوند. میزان نرمی و سختی مداد با شماره‌هایی كه در كنار علامت آن می‌گذارند مشخص‌می‌شود. سخت‌ترین مداد 9H و نرمترین مداد6B است و مداد HB حد فاصل این دو می‌باشد.

مداردهای سخت برای ایجاد خطوط كمرنگ و ظریف و دقیق و مدادهای نرم برای خطوط تیره و محكم و مدادهای نرمتر برای ایجاد سطوح وسیع سایه‌روشن‌ها در چین و شكن لباس و پارچه مناسب‌هستند.

مداد اتود: مدادهای فلزی یا پلاستیكی هستند كه با شماره‌های (5/0) یا (7/0) عرضه‌می‌شوند. و مغز این نوع مدادها به صورت مجزا می‌باشند.

3.پاستل: پاستل به دو صورت گچی و روغنی می‌باشد.

پاستل گچی همانند گچ تحریر است ولی لطیفتر و با امكانات رنگ‌آمیزی بیشتر و ثبات آن بیشتر است.

پاستل روغنی شباهت زیادی به مداد شمعی دارد.

مداد كنته: مانند مداد معمولی است ولی مغز آن از جنس زغال نسبتاً چرب‌می‌باشد.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” طراحی لباس ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – طراحی لباس – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
طراحی چیست؟;انسان و طراحی;سطوح اثرپذیر;اسكیس یادداشتهای تصویری;اتود یا پیش‌طرحها و تمرینهای طراحی;طراحی كامل

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *