قدرت خط حامل سیستم های ارتباطی (PLC) 68 صفحه + doc

مقدمه (این بخش بعنوان مقدمه‎ای برای سایر بخش‎های این مقاله می‎باشد در مقدمه عمومی، نیاز به شبكه انتقال نیرو بصورت خلاصه و نیز مرور اجمالی بعضی مفاهیم اصلی و اصطلاحاتی كه این پایان نامه بر مبنای آن است مورد بحث قرار گرفته است در بخش 21خصوصیات و ویژگی‎های طرح نشان داده شده است، كه مشخص كنندة حوزه و وجود عینی این مقاله می‎باشد) در بخش 31، استاندارد

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 68

حجم فایل: 521 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

قدرت خط حامل سیستم های ارتباطی (PLC)

1-مقدمه

(این بخش بعنوان مقدمه‎ای برای سایر بخش‎های این مقاله می‎باشد. در مقدمه عمومی، نیاز به شبكه انتقال نیرو بصورت خلاصه و نیز مرور اجمالی بعضی مفاهیم اصلی و اصطلاحاتی كه این پایان نامه بر مبنای آن است مورد بحث قرار گرفته است. در بخش 2-1-خصوصیات و ویژگی‎های طرح نشان داده شده است، كه مشخص كنندة حوزه و وجود عینی این مقاله می‎باشد.) در بخش 3-1، استانداردها و قوانین مربوط به اتصالات كابل‎های برق مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. بالاخره در بخش 4-1 ساختار و سازمان این مقاله بطور اخص مورد توجه قرار گرفته است.

1-1-مقدمة عمومی

در عصر كنونی تكنولوژی اطلاعات، به تولید داده و انتشار آن به یك میزان توجه می‌شود . به منظور رساندن اطلاعات به كاربران نهایی در حال حاضر تكنولوژی‎های عمومی برای این مهم شامل خطوط تلفن، شبكه‎های كامپیوتری ، فیبرهای و تكنولوژی‎های ماهواره‎ای و بی‎سیم، وجود دارد . با این وجود هر كدام از این تكنولوژی‎ها محدودیت‎هایی از نظر هزینه و نیز دسترسی برای حداكثر تعداد كاربران دارند.

مزیت استفاده از خطوط انتقال برق بعنوان رسانة انتقال داده‎ها اینست كه هر ساختمان یا منزل مسكونی قبلاً به كابل‎های برق مجهز شده است. خطوط انتقال برق حامل (PLC) سیستم‎های ارتباطی از سیم‎های الكتریكی AC موجود بعنوان رسانة شبكه‎ای برای ایجاد نقاط دستیابی سریع شبكه‎ای مورد استفاده قرار می‎گیرند كه تقریباً در هر جایی یك خروجی یا پریز AC وجود دارد. در اكثر موارد، برای ساختن یك شبكة خانگی استفاده از سیم‎كشی الكتریكی AC موجود راحت‎تر از سیم‎كشی كردن مجدد است علاوه بر اینكه این روش بسیار ایمن و قابل اعتمادتر از سیستم‎های بی سیم رادیویی مثل 802.11b، نسبتاً‌ ارزانتر و مقرون به صرفه‎تر برای استفادة ادارات و منازل بسیار كوچك (SOHO) است ، این مورد بهترین راه حل برای مشكلات شبكه‌ای می‌باشد.

سالهای زیادی، سیستم‎ها ساخته شده بودند برای ارتباط اطلاعاتی دیجیتال و آنالوگ عرض باند پائین بر مبنای خطوط انتقال برق با ولتاژ بالا و مقرون بصرفه‎تر. كابل‎های برق و خطوط انتقال نیرو برای انتقال الكتریسته در گذشته بكار می‎‏رفتند. با این وجود، با ضرورت تكنولوژیهای شبكه‎ای پیشرفته شامل دامنه برد وسیع، نیاز بسیار بیشتری . به خدمات با هزینه كم و كارایی بالا احساس می‌شد بطوری كه اخیراً شركت‎هایی بوجود آمدند كه فقط توجه خود را بطور بسیار جدی به ارتباط از طریق خطوط انتقال نیرو به منظور ایجاد شبكه‎های اطلاعاتی معطوف نموده‎اند .

اكنون توانایی خطوط انتقال نیرو نه تنها به عنوان یك رسانه قدرتمند در پخش سیگنالهای الكتریكی یا كنترلی بلكه به عنوان یك ابزار انتقال مربع و دو طرفه اطلاعات كشف شده است. از آنجایی كه پیشرفت‌ها در زمینه شبكه‌های انتقال نیرو PLC نسبتاً جدید است و اطلاعات در این زمینه بصورت پراكنده وجود دارد و نیز كمبود یك منبع مرجع كه راه‌حلهای موجود و روندهای تكنیكی درزمینه PLC را دارا باشد احساس می‌شد. این كمبود یك نقص اشتراكی است و این اطلاعات بصورت خلاصه شده پخش می‎شود و این خلاصه شدگی در تكنولوژی‎های كنونی موجود است و راه كارهای موجود و قابل دسترسی و روندها تكنیكی در ارتباط حامل نیرو نیز در اختیار قرار می‎گیرند.

قبل از اینكه به عمق ریزكاریهای فنی برویم، با مقدمة مختصری در مورد توزیع برق الكتریكی مقاله را ادامه می‌دهیم. برای بحث و بررسی این مقاله ، شرایط حمل نیروی برق (PLC) در سیستم‎های ارتباطی یا مدار موجود نیروی برق (RPC) یا ارتباط پخش در خطوط ایتم‎های (DLC) به قسمت پایین ولتاژی شبكة توزیع نیروی الكتریكی ارجاع داده می‎شود. اساساً، این مورد در برگیرنده هر چیزی است كه به بخش ثانوی ترانسفورماتور توزیعی متصل باشد یعنی ولتاژ رسانه (MV) با ولتاژ پایین (LV) ترانسفور ماتور، شامل شبكه ولتاژ پایین است كه دربرگیرندة مجوز مشتری و مصرف كننده و تمامی بارهای متصل شده به آن می‎باشد.

شكل 1 نشان دهنده یك شبكه توزیعی برق الكتریكی برای شهرهای اروپایی است…………………………….

فهرست:

-مقدمه

1-1-مقدمه عمومی

2-1-مشخصات پروژه

3-1 قوانین و استانداردها

4-1-سازماندهی این مقاله

2-تكنیك‎های ارتباطی داده

1-2-سیگنال‌های دیجیتالی باند پایه

2-2-تكنیك‎های مدولاسیون سیگنالی

3-2-انتقال دیجیتالی اطلاعات

4-2-سیستم‌های طیف گسترده

5-2-تكنیك‌های كاهش خط

6-2-روش‌های دستیابی به رسانه

7-2-نتیجه‌گیری

3-شبكة سازی خانگی از طریق خطوط نیرو

1-3-شبكه‌ سازی خانگی و اتوماسیون

3-2-چالشهای شبکه بندی خانگی

3-3-تكنولوژی‌های شبكه بندی خانگی

4-3-شبكه‌بندی خطوط نیرو

5-3-كاربردهای نمونه شبكه‌بندی خانگی

6-3-نتیجه‌گیری

4-ارتباطات حامل خطوط برق (PLC)

1-4-ارتباطات مداری نیروی برق مقیم

2-4-خصوصیات نویز در مدار برق مقیم

3ـ4ـتابع انتقال وامپدانس یك مدار برق مقیم :

4ـ4 ـ تضعیف سیگنال

5ـ4ـ نرخ سیگنال به نویز SNR‌

6ـ4‌ـ مضاعف سازی سیگنال به كانال

7ـ4ـ تكنیك های دسترسی رسانه ای برای خطوط برق

8ـ 4ـ پروتكل های ارتباطی با سطح پایین برای محیط نیروی برق

9ـ4ـ تكنیك های مدولاسیون برای كانال ارتباطی خطوط نیرو :‌

10ـ 4‌ـ نتیجه گیری

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” قدرت خط حامل سیستم های ارتباطی (PLC) ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – قدرت خط حامل سیستم های ارتباطی (PLC) – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود مقاله قدرت خط حامل سیستم های ارتباطی (PLC);خرید مقاله قدرت خط حامل سیستم های ارتباطی (PLC);خرید و دانلود مقاله قدرت خط حامل سیستم های ارتباطی (PLC);دانلود و خرید مقاله قدرت خط حامل سیستم های ارتباطی (PLC);دانلود رایگان مقاله قدرت خط حامل سیستم های ارتباطی (PLC);دانلود رایگان تحقیق قدرت خط حامل سیستم های ارتباطی (PLC)

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *