كارهای دستی 42 صفحه + doc

وظیفه هایی كه چنین ویژگیهایی دارد ، می تواند استفاده از دستگاههای مجهز به وسایل خودكار یا اتوماسیون را مد نظر قرار دهد همچنین نیاز به تولید انبوه ، مرغوبیت كالا و كیفیت یكنواخت باعث شده كه صنعت امروزه هر چه بیشتر خود را به سمت دستگاههای مجهز به وسایل خودكار كامپیوتری یا اتوماسیون كامپیوتری سوق دهد در حال حاضـر اكثر خودكار سازهای مّولد طوری به وس

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 42

حجم فایل: 32 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

كارهای دستی

1-1-مقدمه :

كارهای دستی

برای اكثر مردم می تواند رضایت بخش و برای بعضی هم لذّت بخش باشد ، ولی این رضایت و لذّت زمانی به پایان می رسد كه اجرای كار به صورت عملی تكراری و یك محیط یكنواخت و دائمی به شیوة تكلیفی ساده و بدون هیچ گونه رقابت درآید .

وظیفه هایی كه چنین ویژگیهایی دارد ، می تواند استفاده از دستگاههای مجهز به وسایل خودكار یا اتوماسیون را مد نظر قرار دهد . همچنین نیاز به تولید انبوه ، مرغوبیت كالا و كیفیت یكنواخت باعث شده كه صنعت امروزه هر چه بیشتر خود را به سمت دستگاههای مجهز به وسایل خودكار كامپیوتری یا اتوماسیون كامپیوتری سوق دهد . در حال حاضـر اكثر خودكار سازهای مّولد طوری به وسیله ماشین و یا دستگاهها طراحی شده اند كه بتوانند تعیین شدة قبلی را كه در محیط تولیدی به دقت و فقط برای یك منظور ساخته شده است انجام دهند . تغییر ناپذیری و گرانی دستگاههایی كه معمولاً به نام دستگاههای اتوماسیون سخت معروف اند ، باعث شده كه روبات با داشتن قابلیت

تغییر پذیری در اجرای كار برای تولیدات متفاوت و ارزانتر در محیطهای مختلف به فراوانی در خطوط تولید به كار گرفته شود .

امروز می بینیم كه در كشورهای پیشرفته صنعتی چگونه علم روباتیك در تكنولوژی وصنعت به طور وسیع گسترش یافته و همین امر باعث شده كه این علم مورد تحقیق و بررسی بیشتری قرار گیرد و تكامل و پیشرفت زیادی در زمینه های مختلف روبات مانند حركت شناسی یا سینماتیك ، دینامیك ، برنامه نویسی ، برنامه ریزی ، كنترل ، حس تشخیص و هوشمندی ماشین صورت گیرد.

آزادی حركت و قابلیت تغییر پذیری روبات باعث گسترش استفادة علم و روباتیك شده است . امّا متأسفانه هنوز وقتی صحبت از طراحی و كاربرد روبات می شود ، معیاری كه بتوان با آن كاربرد روبات را مورد سنجش قرار داد وجود ندارد ، غیر از خصوصیات مكانیكی مانند قابلیت تكرار كار یا حداكثر قدرت جا به جایی بار به وسیله روبات از دیگر ویژگیهای آن سرعت و شتابی است كه روبات میتواند از خود ارائه دهد . با آگاهی از این نوع اطلاعات مكانیكی كه تولید كنندة روبات در دسترس استفاده كننده گان قرار می دهد ، هنوز مشكل بتوان كیفیت كامل كاربرد یك روبات را معلوم كرد . چون روبات سیستمی است مركب از یك تكنولوژی كه دارای عامل مكانیك و كنترل است ، در نتیجه خصوصیات حركت شناسی و دینامیك روبات باید به خوبی طراحی شوند كه به سادگی قابل كنترل باشند . طبیعی است كه روبات باید از نقطه نظر كنترل نیز مورد بررسی قرار گیرد . روباتهای صنعتی مختلفی وجود دارند كه می توانند در خطوط تولید متفاوت مورد استفاده قرار گیرند . سازندگان روباتهای صنعتی در امر نامگذاری روباتها تا حدودی به تعریفهای مشترك دست یافته اند كه می توان آنرا به صورت زیر دسته بندی كرد :

1- روبات با كمتر از 5 درجه آزادی – بهم پیوستن خودكار (Automation Assembely )

2- روبات با 5 درجه آزادی – جا به جا كردن ( Pick and place )

3- روبات با بیشتر از 5 آزادی – كنترل مسیر و دقت ( Path & Precision control )

همان طور كه مشاهده می شود كاربرد و قابلیت روبات با درجه آزادی آن رابطه مستقیم دارد ( در فصلهای آینده در این باره بیشتر صحبت خواهیم كرد ).

ریشه واژه روبات از لغت روباتا كه در زبان (( چك )) به معنی كار است گرفته شده است . انجمن روبات بریتانیا (( BRA )) ربات را چنین تعریف می كند :

روبات دستگاهی است با قابلیت برنامه ریزی مجدد و طراحی ویژه كه توانایی به حركت در آوردن قطعه ، ابزار كار و یا ابزار خاص تولید را دارد تا طبق یك برنامه ریزی مشخص برای انجام كاری معین در رابطه با یك تولید خاص به كار گرفته شود .

تعریف دیگری از روبات كه خیلی متداول است و امروزه كاربرد بیشتری دارد از طرف اینستیتو روبات آمریكا عنوان شده است :

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” كارهای دستی ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – كارهای دستی – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
كارهای دستی;نرم و سخت و كار انسان;ساختمان روبات;سیستمهای روبات صنعتی

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *