كتابخانه های تخصصی و فناوری اطلاعات 34 صفحه + doc

چکیده این مقاله به بحث درباره موضوعهای مرتبط با كتابخانه‌های تخصصی، نظیر آینده كتابخانه های تخصصی از جنبه تغییرات فناوری و حرفه ای ، تاریخچه فن آوری اطلاعات ، زمینه های استفاده از فن آوری نوین در كتابخانه ها ، فراهم آوری مواد اطلاعاتی ، سازماندهی و

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 34

حجم فایل: 23 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

كتابخانه های تخصصی و فناوری اطلاعات

چکیده:
این مقاله به بحث درباره موضوعهای مرتبط با كتابخانه‌های تخصصی، نظیر آینده كتابخانه های تخصصی از جنبه تغییرات فناوری و حرفه ای ، تاریخچه فن آوری اطلاعات ، زمینه های استفاده از فن آوری نوین در كتابخانه ها ، فراهم آوری مواد اطلاعاتی ، سازماندهی و ذخیره اطلاعات ، خدمات مرجع ، خدمات تحویل مدرک و امانت بین کتابخانه ای ، مدیریت درکتابخانه های تخصصی آینده، تغییرات فن آوری اطلاعات بر کاربران و حرفه کتابداری ، آموزش علم کتابداری و اطلاع رسانی ، خصوصیات کتابداران متخصص آینده و دیدگاههایی که در مورد آینده کتابخانه های تخصصی مطرح شده ، پرداخته شده است .

مقدمه :
تغییرات سریع و همه جانبه ، كتابخانه های تخصصی و كتابداران متخصص در این كتابخانه ها را در آستانه عصر جدیدی قرار داده است كه با گذشته نه چندان دور، بسیار متفاوت است . سیستمهای رایانه‌ای كه در كتابخانه ها تا دهه 80 مورد استفاده قرار می گرفت ، ارتباطی پیوسته و مستقیم با عملكردهای سنتی كتابخانه ها برقرار می نمود ، علی رغم توانایی و قابلیتهای عملی و گسترده فهرستهای قابل دسترسی برای عموم (opac: online public access catalog) و سیستمهای محلی متصل بدانها ، كتابخانه ها هنوز مدلی سنتی از مجموعه های فیزیكی و محلی هستند كه عمدتا از طریق ابزارهای كتابشناختی ناهماهنگ، می توان بدانها دسترسی یافت .
هم اكنون پیشرفتهای قابل توجهی دیده می شود كه در حال تغییر بنیاد این مدل است . فناوریهای نو ، فهرستهای كتابخانه را از راهنماهای ساده منابع به سیستمهای جامع اطلاعاتی تغییر داده اند و در مرحله ایفای تعهد خود در انتقال مستقیم منابع اطلاعاتی كتابخانه های دنیا و مراكز اطلاع رسانی ، به میز استفاده كنندگان هستند .

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” كتابخانه های تخصصی و فناوری اطلاعات ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – كتابخانه های تخصصی و فناوری اطلاعات – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود مقاله كتابخانه های تخصصی و فناوری اطلاعات;خرید مقاله كتابخانه های تخصصی و فناوری اطلاعات;خرید و دانلود مقاله كتابخانه های تخصصی و فناوری اطلاعات;دانلود و خرید مقاله كتابخانه های تخصصی و فناوری اطلاعات;دانلود رایگان مقاله كتابخانه های تخصصی و فناوری اطلاعات;دانلود رایگان تحقیق كتابخانه های تخصصی و فناوری اطلاعات

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *