مطالعه كاهش جمعیت در روستا خیرآباد واقع در استان خراسان شمالی 21 صفحه + doc

جغرافیا همچون دیگر رشته های مهم علمی، از دوره های متشنج پس از جنگ عبور كرده و از دهه 1960 به طور پیوسته در حال تغییرات روشهای تحقیق در این رشته و هم چننی ابزار و فنون تجزیه و تحلیل داده ها نیز در حال تغییر و تحول عظیمی بوده به طوری كه رایانه شخسی جایگزین قلم و مداد شده است

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 21

حجم فایل: 16 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فهرست مطالب

مقدمه

طرح مسئله

فرضیه

جواب

داده ها

طبقه بندی داده ها

منابع اطلاعات جمعیتی

فنون مربوط به اخذ اطلاعات

اجرای پرسشنامه

تجزیه و تحلیل داده ها

نمایش كمی آماری

نمایش ترسیمی

نتیجه گیری

منابع و مآخذ

مقدمه

جغرافیا همچون دیگر رشته های مهم علمی، از دوره های متشنج پس از جنگ عبور كرده و از دهه 1960 به طور پیوسته در حال تغییرات روشهای تحقیق در این رشته و هم چننی ابزار و فنون تجزیه و تحلیل داده ها نیز در حال تغییر و تحول عظیمی بوده به طوری كه رایانه شخسی جایگزین قلم و مداد شده است.

جمعیت نیز یكی از بحث پرانگیزترین مفاهیم در دهه های اخیر میباشد حكه شاخه جدیدی را در جغرافیا به نام جغرافیای جمعیت به خود اختصاص داده و در اوایل نیمه دوم قرن بیستم جای خنود را در بین سایر رشته های جغرافیا باز نموده. مهمترین شخص كه در ارتقاء جغرافیای جمعیت كوشید گلن. تی . تروادنارئیس انجمن جغرافیدانان امریكا و استاد دانشگاه (WISCONSIN) بود.

بیشتر روستاهای ایران با معضل كاهش جمعیت روبرو میباشند و علل و عوامل كاهش جمعیت در روستاهای ایران باید با توجه به محیطی كه در آ‹ زندگی می كنند بررسی شود و این مهم بر عهده جغرافیای جمعیت میباشد.

در این مقاله با روش تجزیه و تحلیل مسائل مربوط به بررسی كاهش جمعیت در روستای خیرآباد آشنا می شویم.

طرح مسأله

اولین گام در هر پژوهش طرح مسأله میباشد، اصول پژوهش با مسأله آغاز می شود كه در طرح مسأله هر پژوهشگر جغرافیایی موظف است به نكات زیر توجه فرماید.

1- انتخاب موضوع پژوهش

2- تعیین و تدوین مساله

3- توصیف و بیان مسأله

4- تعریف مفاهیم

جمعیت در اكثر شهرهای ایران به صورت ناهماهنگ توزیع شده است كه یكی از علل این ناهماهنگی مهاجرات افراد از روستاها و شهرهای كوچك میباشد. در دهه های اخیر شاه مهاجرت بسیاری از روستائیان به شهرها می باشم كه باعث كاهش جمعیت در روستاها شده است.

روستای خیرآباد نیز به سبب مشكلات عدیده ای من جمله كمبود آب و امكانات رفاهی، با این مشكل مواجه بوده است. گروههای مهاجرین را بیشتر جوانان تشكیل می دهند این امر را باید در جاذبه های شهری یافت كه بیشتر جوانان را فریفته خود كرده و بر دافعه های روستای افزاید و مهاجرات جوانان از روستا ها به شهرها را داص می زوند.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” مطالعه كاهش جمعیت در روستا خیرآباد واقع در استان خراسان شمالی ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – مطالعه كاهش جمعیت در روستا خیرآباد واقع در استان خراسان شمالی – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
مطالعه كاهش جمعیت در روستا خیرآباد;كاهش جمعیت ;جمعیت

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *