مفاهیم اولیه ADO.NET 95 صفحه + doc

ADONET ، نسل جدیدی از ADO شرکت ماکروسافت است نسخه ADO ، با استفاده از مجموعه ای اشیاء ActiveX Data Object طراحی و پیاده سازی شده بود ADONET گرچه در سطح ارائه پتانسیل های لازم در برخی موارد دارای شباهت هائی با ADO است ولی از نظر مدل برنامه نویسی دارای ساختاری کاملا متفاوت( نسبت به ADO ) است

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 95

حجم فایل: 441 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

مفاهیم اولیه ADO.NET

ADO.NET ، نسل جدیدی از ADO شرکت ماکروسافت است . نسخه ADO ، با استفاده از مجموعه ای اشیاء ActiveX Data Object طراحی و پیاده سازی شده بود. ADO.NET گرچه در سطح ارائه پتانسیل های لازم در برخی موارد دارای شباهت هائی با ADO است ولی از نظر مدل برنامه نویسی دارای ساختاری کاملا” متفاوت( نسبت به ADO ) است.

تعریف ADO.NET

ADO.NET، مجموعه ای از کلاس ها بمنظور کار با داده ها است.

بموازات رشد اینترنت ، طراحی و پیاده سازی برنامه های مبتنی بر وب به امری متداول و نیازی همگانی مطرح شده است . در این راستا برنامه های متعددی ، از XML بمنظور ارسال اطلاعات خود در شبکه استفاده کرده و هر روز به تعداد این برنامه ها نیز اضافه می گردد. ADO.NET ، یک مدل برنامه نویسی مناسب بمنظور یکپارچگی بین ویژگی های XML و ADO.NET در فریمورک دات نت را ارائه می نماید.

مزایای ADO.NET
تکنولوژی فوق نسبت به ADO دارای مزایای زیر است :

 • Interoperability . تکنولوژی ADO.NET از XML بعنوان فرمت ارسال اطلاعات از یک منبع داده به مقصد مورد نظر استفاده می نماید ( داده های مستقرشده در حافظه محلی)
 • Maintainability . بموازات افزایش کاربران یک برنامه ، ما شاهد بروز مسائلی در رابطه با منابع موجود در سیستم خواهیم بود. با استفاده از یک برنامه N-Tire ، می توان منطق برنامه را بین چندین Tire اضافی توزیع نمود. معماری ADO.NET ، از حافظه Cache بمنظور نگهداری نسخه هائی از داده استفاده و بدین ترتیب امکان بهره برداری از اطلاعات فوق برای سایر Tire های اضافی فراهم می گردد .
 • Programmability . مدل برنامه نویسی ADO.NET کاملا” از Strongly typed data حمایت و باعث می گردد که که کدها مختصرتر و با شفافیت خاصی، بسادگی نوشته گردند .
 • Performance . تکنولوژی ADO.NET این امکان را فراهم می آورد تا عملیات مازاد در ارتباط با تبدیل نوع داده ها ،حذف گردد( از Strongly typed data استفاده می گردد ) .
 • Scalability . مدل برنامه نویسی ADO.NET باعث تشویق برنامه نویسان برای صرفه جوئی در منابع سیستم و ارائه آنان برای برنامه های در حال اجراء بر روی بستر وب می گردد. با توجه به اینکه داده در حافظه محلی Cache می گردد، ضرورتی به نگهداری بلاک هائی از بانک اطلاعاتی و یا نگهداری اتصالات فعال با بانک اطلاعاتی برای مقاطع زمانی بعد ، وجود نخواهد داشت .

Namespace های مرتبط با داده
فریمورک دات نت ، پتانسیل ها ی( عملیات ) خود را به چندین Namespace تقسیم و ADO.NET نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود . ADO.NET عمدتا” در Namespace با نام System.Data ، پیاده سازی شده است.Namespace فوق،بصورت فیزیکی در اسمبلی System.Data.dll قرار دارد. برخی از بخش های ADO.NET در Namespace با نام System.Xml قرار دارند ( مثلا” کلاس XmlDataDocument ) مشخصات هر یک از Namespace های مرتبط با داده ها بشرح زیر می باشد :

 • System.Data ، هسته ADO.NET بوده و شامل کلاس هائی است که بخش غیرمتصل معماری ADO.NET را شکل می دهد ( کلاس DataSet )
 • System.Data.Common ، کلاس های کاربردی و اینترفیس مورد نیاز برای NET Data Providres . را فراهم می نماید.
 • System.Data.sqlclient ، ارائه دهنده داده: SQL Server.Net Data Provider
 • System.data.OleDB ، ارائه دهنده : OLEDB.NET Data Provider
 • System.Data.sqltypes ، کلاس ها و ساختارهای مورد نیاز برای Native SQL Server Data Types را ارائه می نماید.( یک جایگزین سریع و ایمن برای داده های نوع دیگر).
 • System.Xml ، کلاس ها واینترفیس های لازم بمنظور حمایت استاندارد د از پردازش های مبتنی بر XML را ارائه می نماید. ( مثلا” کلاس XmlDataDocument)

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” مفاهیم اولیه ADO.NET ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – مفاهیم اولیه ADO.NET – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود مقاله مفاهیم اولیه ADONET;خرید مقاله مفاهیم اولیه ADONET;خرید و دانلود مقاله مفاهیم اولیه ADONET;دانلود و خرید مقاله مفاهیم اولیه ADONET;دانلود رایگان مقاله مفاهیم اولیه ADONET;دانلود رایگان تحقیق مفاهیم اولیه ADONET

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *