مفاهیم شبکه در سیستم عامل UNIX 101 صفحه + doc

تاریخچه طولانی یونیكس كه می توان گفت بخشی از آن خوب و بخشی از آن بد می باشد مطالعه ای است در پشتكار و استقامت تغییرات ناگهانی در جهت توسعه نرم افزار و جشن پیروزی تكنولوژی خوب بر روش برخورد هرج و مرج طلبانه ای كه بعضی اوقات صنعت كامپیوتر با محصولات خوب پیش می گیرد

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 101

حجم فایل: 72 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

مفاهیم شبکه در سیستم عامل UNIX
تاریخچه توسعه و تكامل یونیكس:

تاریخچه طولانی یونیكس كه می توان گفت بخشی از آن خوب و بخشی از آن بد می باشد مطالعه ای است در پشتكار و استقامت تغییرات ناگهانی در جهت توسعه نرم افزار و جشن پیروزی تكنولوژی خوب بر روش برخورد هرج و مرج طلبانه ای كه بعضی اوقات صنعت كامپیوتر با محصولات خوب پیش می گیرد .

به دهه 1960 برمی گردیم هنگامی كه پیشرفت و توسعه كامپیوتر حوزه كاری تعداد اندكی شركتهای پیشگام در صنعت و دانشگاههای پیشرو بود . در این دوران اغلب تحقیقات در آزمایشگاههای بل ام آی تی و جنرال الكتریك ( تولیدكننده پیشروی كامپیوتر در آن زمان) صورت می گرفت . این سه كانون تحقیقاتی بر روی سیستم عاملی به نام

( Multiplexed Information and Computing System) MULTICS برای كامپیوتر بزرگ GE 645 تشریك مساعی كرده بودند . MULTICS پیروزی كاملی نبود و بنابراین با شایستگی كنار گذاشته شد ( به همین ترتیب تلاشهایی كه بر روی كامپیوترهای GE صورت گرفت) .

در 1969 كن تامپسون محققی در آزمایشگاههای بل و یكی از طراحان MULTICS بازی Space Travel را برای MULTICS نوشته بود . در روزهای اشتراك زمانی كاربران باید برای زمانی كه بر روی كامپیوتر بزرگ صرف می كردند هزینه می پرداختند . احتمالا Space Travel بازی خوبی بوده است اما بر روی كامپیوتر بزرگ GE به خوبی اجرا نمی شد و برای بازی 75 دلار هزینه در بر داشت . حتی برای یك آزمایشگاه تحقیقاتی نیز این مقدار اسراف وحشتناكی محسوب می شد بنابراین كن تامپسون و همكارش دنیس ریچی بازی را باز نویسی كردند تا بر روی كامپیوتر DEC PDP-7 كه آن موقع در آزمایشگاههای بل بدون استفاده بود اجرا شد .

اما به منظور بردن Space Travel به DEC تامپسون باید سیستم عامل جدیدی برای آن می نوشت و در همین نقطه بود كه یونیكس امروزی ریشه گرفت .برایان كرنیگان دیگر محقق آزمایشگاههای بل به این سیستم عامل لقب (Uuniplexed Information and computing System) UNICS را داد . سیستم عامل فوق در این راه به عنوان یونیكس شناخته شد و به كامپیوترهای قدرتمند تری منتقل گردید . در سال 1972 یونیكس به طرز دقیق بر روی 10 كامپیوتر در حال اجرا بود و در سال بعد تامپسون و ریچی یونیكس را با زبان برنامه نویسی C بازنویسی كردند .

زبان برنامه نویسی C قابل حمل تر بود و كمك كرد كه یونیكس به سیستم عاملی تبدیل شود كه می توانست بر روی انواع متفاوتی از كامپیوترها اجرا گردد .یونیكس به عنوان یك محصول توسط سرپرست حقوقیش AT&T دچار مشكل شد چون دولت از معرفی محصولات كامپیوتری به صورت تجاری جلوگیری می كرد؛ این موضوع تا پیش از تجزیه AT&T سایر بازیگران را از صحنه بازار كامپیوتر خارج سازد. به دلیل تقاضا AT&T اصلا یونیكس را به دانشگاهها دولت و بعضی از شركتها بخشید ( با مطالبه قیمتی اسمی به منظور پرداختن هزینه مواد اولیه ) .

یونیكس در بین سالهای 1974 تا 1979 در واقع یك محصول تحقیقاتی بود كه در دانشگاهها به منظور مقاصد آموزشی محبوبیت یافته بود . یونیكس 2974 شباهت چندانی به یونیكس 1979 نداشت؛ در طی این سالها برنامه های كمكی و ابزارهای بسیاری به یونیكس افزوده شدند و در همان زمان نیز صنعت كامپیوتر به سرعت توسعه یافت و با این توسعه بازار بالقوه یونیكس رشد پیدا می كرد .

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” مفاهیم شبکه در سیستم عامل UNIX ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – مفاهیم شبکه در سیستم عامل UNIX – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود مقاله مفاهیم شبکه در سیستم عامل UNIX;خرید مقاله مفاهیم شبکه در سیستم عامل UNIX;خرید و دانلود مقاله مفاهیم شبکه در سیستم عامل UNIX;دانلود و خرید مقاله مفاهیم شبکه در سیستم عامل UNIX;دانلود رایگان مقاله مفاهیم شبکه در سیستم عامل UNIX;دانلود رایگان تحقیق مفاهیم شبکه در سیستم عامل UNIX

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *