مقاله با موضوع ازدواج 25 صفحه + docx

مقاله کامل در مورد ازدواج به همراه فهرست بندی، مقدمه ،صفحه بندی ، منابع کامل فارسی و لاتین و در قالب وردمقاله کامل با موضوع ازدواج

فرمت فایل: docx

تعداد صفحات: 25

حجم فایل: 60 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

مقدمه:

ازدواج یكى از اساسى ترین و در عین حال حساس ترین مراحل زندگى انسان به شمار مى رود. انسان بنابر سرشت و ماهیت وجودى خویش و وابستگى به غیر، در پاسخ به نیازهاى درونى و بیرونى خود همواره از فردگرایى گریزان بوده است. حتى انسان بدوى نیز بى نیاز از زندگى مشترك(خانوادگى و گروهى) نبود. ازدواج اصلى ترین و عالى ترین نمود این پاسخ است و مظهرى از قانون گروه گرایى اوست.(به نقل از برهانی،1389)

تعریف ازدواج:

معمولا جامعه را در تقسیم بندی اولیه به چند نهاد اصلی تقسیم می کنند ازجمله:

1-نهاد خانواده

2-نهاد دین

3-نهاد علم

4-نهاد حکومت

5-نهاد دین و…

از میان این ها نهاد خانواده یکی از مهم ترین نهاد های اجتماعی است که با ازدواج شروع می شود.(صادقی،1384).ازدواج مهم ترین پیوندی است که بین دو نفر روی می دهد و سراغاز شکل گیری یک کانون حمایتی-عاطفی است که در کیفیت زندگی افراد و تربیت نسل های بعدی نقش حیاتی دارد.در واقع ازدواج در زمره ی پیچیده ترین روابط انسانی است که برخوردی شگفت انگیز میان فرهنگ و طبیعت یا قواعد اجتماعی و کشش جنسی است.(میرز،ماراتیل و تینگر،2005،به نقل ازمحسن زاده،1389)

اهمیت ازدواج:

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” مقاله با موضوع ازدواج ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – مقاله با موضوع ازدواج – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
ازدواج;روانشناسی;عشق;اهمیت عشق درازدواج;اهمیت ازدواج;ازدواج سنتی و مدرن;مشاوره;اهداف و آثار ازدواج;ازدواج سفید;ازدواج اینترنتی ;ملاک ها و معیار های ازدواج موفق;روانشناسی

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *