مقاله بررسی جامع اینترنت(IT) 19 صفحه + doc

مقاله بررسی جامع اینترنت(IT) در 19 صفحه ورد قابل ویرایش

دسته بندی: کامپیوتر و IT

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 19

حجم فایل: 20 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

مقاله بررسی جامع اینترنت(IT) در 19 صفحه ورد قابل ویرایش

فهرست مطالب

عنوان صفحه

فصل اول: آشنایی با اصطلاحات اینترنت…………………………………………………………………………….

فصل دوم: نحوه اتصال به اینترنت………………………………………………………………………………………..

فصل سوم: آشنایی با نرم افزار Internet Explorer……………………………………………………

فصل چهارم: انتقال و ذخیره اطلاعات………………………………………………………………………………….

فصل پنجم: كار با پست الكترونیك و نرم افزار Outlook Express………………………….

فصل اول اینترنت
1- اینترنت چیست؟

اینترنت عبارتست از گروهی از كامپیوترها كه از طریق خط تلفن یا سایر خطوط ارتباطی به یكدیگر مرتبطند. در حال حاضر مجموعه ای از میلیونها كامپیوترها در جهان شبكه اینترنت را تشكیل می دهند. هر یك از كامپیوترهای موجود در شبكه اینترنت حاوی اطلاعاتی است كه هر كس می تواند با داشتن یك كامپیوتر، یك مودم و یك نرم افزار مناسب به آنها دست یابد. (شكل)
2- Client Server

آیا با اتصال به اینترنت كامپیوترها جزئی از شبكه می شود؟ لزوماً اینطور نیست.

2 نوع كامپیوتر در شبكه اینترنت وجود دارند. نوع اول كامپیوترهایی هستند كه حاوی اطلاعات بوده و در دسترس همگان جهت دستیابی به اطلاعات آنها قرار دارد. این كامپیوترها host یا server نامیده می شود و نرم افزارهای خاصی بر روی آنها نصب شده است تا آنان را برای سایر كامپیوترها قابل دسترسی سازد.

نوع دوم، كامپیوترهای معمولی می باشند. این كامپیوترها می توانند به اطلاعات موجود در شبكه اینترنت دسترسی یابند ولی خودشان قابل دسترسی از سوی كامپیوترهای دیگر نمی باشند اینگونه كامپیوترهای غیرقابل دسترسی توسط دیگران Client نامیده می شود و هنگامیكه یك Client به شبكه اینترنت متصل می شود بخشی از آن تلقی نمی گردد.
3- سرویسهای online

یك سرویس online عبارت از مجموعه ای كامپیوترهای ویژه و حاوی اطلاعات خاصی است كه تنها از سوی اعضای آن سرویس قابل دسترسی می باشد. چیزی شبیه به یك باشگاه خصوصی.
4- كاربردهای اینترنت

حجم عظیمی از اطلاعات بر روی كامپیوترهای موجود در شبكه انبار شده است. بسیاری از مردم برای مشاهده این اطلاعات از اینترنت سود می جویند. این اطلاعات به‌روشهای مختلفی ذخیره می‌شوند شناخته شده‌ترین روش (www)word wide web یا شبكه سراسری جهانی است. web تنها یكی از روشهای نگهداری اطلاعات است. web اطلاعات را در قالب web page نگاه می دارد.

صفحات web می توانند متن، تصویر، صدا، فیلم و… در خود جای دهند. به محض دسترسی به صفحات web می توان با یك كلیك مستقیماً به صفحات دیگر رفت همچنین می توان از صفحات web برای Down load یا انتقال این اطلاعات به كامپیوتر خود استفاده نمود.
5- راههای دسترسی به اینترنت

راه دیگر برای كسب اطلاعات مراجعه به سایت گوفر (Gopher Site) می باشد. در سایتهای Gopher اطلاعات در قالب منوهای متن نگاهداری می شوند. بیشتر سایتهای گوفر از اسناد متن تشكیل یافته اند اما بر من حاوی تصاویرند. قدمت سایتهای گوفر بیش از word wide web می باشد. اما با توجه به محبوبیت سایتهای web بسیاری از سایتهای گوفر اطلاعات خود را به قالب web تبدیل كرده اند.
Ftp Sites:

چنانچه بدنبال یك فایل خاص همچون یك گزارش تجاری فصلی باشیم بایستی با مراجعه به یك سایت Ftp فایل مورد نظر را به كامپیوتر خود منتقل كنیم. سایتهای Ftpمانند مخازن نگهداری فایلها عمل می كنند. بطور كلی در یك سایت Ftp امكان مشاهده یك فایل وجود ندارد تنها می توان فایلها را به كامپیوتر خود Down load كرد.
Telnet:

ورود به كامپیوتر دیگر و كار با برنامه های نصب شده با كامپیوتر دیگر است. قابلیت Telnet امكان دسترسی به یك كامپیوتر و كار سیستم با برنامه های موجود در آن را خواهیم می سازد.

شمار زیادی از كامپیوترهای دانشگاهی این قابلیت را دارند كه دیگران می توانند از برنامه های نصب شده آنان استفاده كنند.

فصل سوم: آشنایی با نرم افزار Internet Explorer (IE)
1- معرفی I.E

نرم افزار Internet Explorer یك مرورگر صفحات اینترنت می باشد و بدلیل حمایت شركت مایكروسافت و استفاده آن در تمام نسخه های ویندوز گوی رقابت را از سایر رقبا بوده است و امروزه یكی از اجزای لاینفك ویندوز می باشد.

بمنظور سهولت در گشودن نرم افزار Internet Explorer یك آیكون آبی رنگم در نوار Taskbar قرار دارد. چنانچه بر روی این آیكون كلیك نمایید پنجره
Internet Explorer باز می شود.
2- اجزا منوی I.E

بمنظور مشاهده اجزا منوی I.E از روش زیر استفاده می كنیم:

StartProgramInternet Explorer:

Address Book

Connection Wizard

Front Page Express

Internet Explorer

Microsoft Net Meeting

Outlook Express

Personal Web Server

روی آیكون I.E دابل كلیك می كنیم. كادر محاوره ای dial-up نمایش داده می‌شود. شماره ‌تلفن،username، password را نوشته و رویConnect كلیك می‌كنیم.

I.E به اینترنت وصل می شود و صفحه پیش فرض نمایش داده می شود.

Out look Express: در صورتیكه بخواهیم مستقیماً به برنامه پستی و مطالعه اخبار برویم.

Connection Wizard: (معجزه‌گر اتصال) چگونگی اتصال خود به اینترنت را بیان می كند. جزئیاتی چون چگونگی استفاده از حسابمان نزد ISP.

Address Book: یا دفترچه آدرس محلی است برای نگاهداری آدرسهای پر استفاده.

Channel Bar: یا نوار كانال نشانگر برخی سایتهای web خاص است.
– نوار وضعیت:

در جریان فرآیند دسترسی به سایت علامت كره در گوشه سمت راست حركت می‌كند. همینطور خوار آبی رنگ در Status Bar پر می شود. در انتهای علامت انتقال Done در Status نمایش داده می شود.
آشنایی با منوهای I.E:
File:

این منو حاوی گزینه های Print Save as Open Save و همچنین Send جهت ارسال صفحات وب از طریق E-Mailمی باشد. چنانچه بخواهید یك صفحه اینترنتی را بر روی كامپیوتر خود داشته باشید می توانید صفحه اینترنتی مورد نظر را با دستور Save As در آدرسی كه مد نظر دارید، ذخیره نمایید.
:Edit

این منو حاوی عملگرهای Paste Copy Cut می باشد.
:View

این منو دارای زیر شاخه هایی مثل Full Screen و Goto، Status، Toolbars و… می باشد. در مجموع این منو به شما این امكان را می دهد تا ظاهر صفحه را با انتخاب فونتهای مختلف شكل دهید.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” مقاله بررسی جامع اینترنت(IT) ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – مقاله بررسی جامع اینترنت(IT) – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
تحقیق بررسی جامع اینترنت(IT);پژوهش بررسی جامع اینترنت(IT);مقاله بررسی جامع اینترنت(IT);دانلود تحقیق بررسی جامع اینترنت(IT);بررسی جامع اینترنت(IT);اینترنت;IT

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *