مقاله بررسی شرایط ازدواج و عقد 25 صفحه + doc

مقاله بررسی شرایط ازدواج و عقد در 25 صفحه ورد قابل ویرایش

دسته بندی: علوم انسانی

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 25

حجم فایل: 25 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

مقاله بررسی شرایط ازدواج و عقد در 25 صفحه ورد قابل ویرایش

و از نشانه های خدا بر شما این است كه از جنس خودتان برایتان همسرانی آفرید تا به واسطه آن آرامش یابید . ((قران كریم ))

به طور یقین شیرین ترین حادثه ای كه در زندگی همه اتفاق می افتد ازدواج است و برای دختر و پسری كه با هم ازدواج می كنند پرداختن به وظایف همسری و جلب رضایت همسر از مهمترین مسائل است . ما در مجموعه حاضر سعی داریم به صورت ساده و مختنصر به موضوعاتی نظیر انتخاب همسر مناسب گذر از دوران نامزدی و عقد و همچنین تداوم زندگی زناشوئی با موفقیت و كامیابی اشاره نمائیم . اكثر افراد جامعه در طول زندگی به خصوص اوایل زندگی با مشكلات زیادی روبرو می شوند به خصوص مشكلات اقتصادی مثل نداشتن مسكن مخارج زندگی نداشتن شغل دائم و … . اما با این وجود بسیاری از اختلافات زوج ها و حتی بسیاری از طلاق ها به خاطر مسائل اقصادی نبوده است بلكه ندانستن راه و رسم زندگی و نشناختن همدیگر باعث این جداییها گردیده است .

هدف ما این است كه شما با ملاك های انتخاب همسر مناسب نحوه گذر از دوران عقد و اصول زندگی مشترك اشنا شوید و فضای زندگی را برای همدیگر ارام بخش كنید . با خواندن و بكار بردن این اصول و كمك گرفتن از مشاوران مسائل خانوادگی مطمئن هستیم به موفقیت هایی در زندگی خواهید رسید و احساس خوبی از انتخاب همسر خود و از كنار هم بودن خواهید داشت .

ضمن اینكه به شما می گوییم : مطالب این جزوات با یك بار خواندن ممكن است فراموش شوند و یا مدت زیادی طول بكشد تا بتوانید انها را بكار بگیرید پس این مطالب را بارها بخوانید تا فراموش نكنید و همچنین صبور باشید تا بتوانید آنها را در زندگی بكار گیرید و اگر باز هم مشكل داشتید با یك مشاوره یا روانشناس مسائل خود را در میان بگذارید .

امیدواریم با بكار بستن مواردی كه توصیه خواهد شد همیشه زندگی شما با سعادت و شادكامی همراه باشد .

راهكارهایی برای ایجاد روابط صمیمانه تر شوهر با زن

1- به حرف های همسرتان گوش كنید و سئولاتی از او بپرسید .

2- بكوشید بدون ارائه توصیه های نا خاسته به مدت 20 دقیقه به حرف های او گوش كنید .

3- سعی نكنید در قبال مشكلات او راه حل ارائه دهید در عوض با او هم فكری و همدلی كنید.

4- علاوه بر مناسبت های ویژه در مواقع دیگر نیز برای تنوع به او شاخه گلی هدیه كنید .

5- از قیافه و ظاهرش تعریف و تمجید كنید .

6- وقتی ناراحت است به احساساتش احترام بگذارید .

7- وقتی خسته است به او پیشنهاد كمك بدهید .

8- وقتی می خواهید دیر تر به منزل بروید به او زنگ بزنید و خبر دهید .

9- از محل كار به او زنگ بزنید و حالش را جویا شوید یا موضوع هیجان انگیزی را برای او تعریف كنید یا بگوئید كه او را دوست دارید . كاری كنید كه بداندوقتی ازاو دورمی شوید دلتان برایش تنگ می شود .

10-در حضور دیگران محبت خود را بیشتر به او نشان دهید .

11-برای او بیشتر از فرزندان اهمیت قائل شوید و كاری كنید كه بچه ها بدانند شما اول از همه به همسرتان توجه دارید .

12- با او به گونه ای رفتار كنید كه در اوایل ازدواج رفتار می كردید .

13- به شیوه ای با گفت و گو كنید كه نشان دهید كه شما خواهان رسیدن به خواسته های او هستید .

14- فرصت خاصی را فراهم كنید كه با هم تنها باشید .

15- وقتی آرایشگاه می رود و مدل موهایش را تغییر می دهد از فرم جدید او تعریف كنید.

16- وقتی به حرف های او گوش می دهید تماس چشمی خود را با او حفظ كنید .

17- اگر از شما در خواست كمك و حمایت كرد بی آنكه در خواست او را نا بجا تلقی كنید به او پاسخ مثبت دهید .
مهارتهای ارتباطی

روابط خوب و سالم هنگامی ایجاد می شود كه زن وشوهر بتوانند خواسته ها و نیازهای خود را به یكدیگر بگویند وحتی گاهی به درخواستهای یكدیگر نه بگویند .

از عواملی كه در روابط زن و شوهر ایجاد مشكل می كند این است كه آنها نمی توانند با هم درست صحبت كنند . اگر حرفهای امروز باعث ایجاد شمكل شد باید از خود پرسید علت چیست و نحوه حرف زدن را عوض كرد .

معمولاً نحوه حرف زدن از كلمه هایی كه استفاده می كنید تاثیر بیشتری دارد . نحوه حرف زدن نشانه اعلان جنگ یا صلح است . لذا زن و شوهر باید از لحن كلام مناسب در ارتباط با یكدیگر استفاده كنند . البته در اكثرمواقع لحن كلام و نحوه حرف زدن در اول ازدواج محبت آمیز و دوستانه است اما متاسفانه این طرز حرف زدن حفظ نمی شود و به تدریج فراموش می شود .

بیشتر وقتها زن و شوهرها از صحبت كردن در مورد احساسات و مسائلی كه باعث دل نگرانی آنهاست ترس دارند و فكر می كنند اگر این حرفها را بزنند باعث بحث ومشاجره خواهد شد اما بدانید وقتی كه بتوانید راجع به احساسات خود حرف بزنید باعث می شود كه نحوه حرف زدن و قیافه تان عوض شود . مثلاً اگر شما به همسرتان بگوئید از دست تو عصبانی هستم ، او می پرسد چرا ؟ زیرا دلش نمی خواهد عصبانیت شمار را مشاهده كند اما اگر بگوئید ناراحت نیستم و احساس خود را بیان نكنید و درعوض صدای خود را بلند كنید یا درها را به هم بكوبید ،همسرتان این رفتار را نمی پذیرد و خشمگین شده و باعث بحث و دعوا می شود.

یكی از مشكلات زن و شوهرها كه به صورت عادت شده این است كه وقتی مشكلی بوجود می آید معمولاً دنبال مقصر می گردند و هر كدام دیگری را مقصر میداند در حال كه چون زن و مرد هر دو یك طرف مشكل هستند نمی توانند قاضی خوبی باشند و قضاوت كنند پس در موقع ایجاد مشكل از متهم كرد دیگری خودداری كنید و با هم سعی و كنید تا مشكل را حل كنید .

یكی دیگراز توانایی ها در ارتباط ، نشان دادن علاقه واحساس مسئولیت در قبال همسر است .در هر فرصتی كه پیش می آید به ویژگی های خوب همسرتان اشاره كنید و از او تشكر كنید . هر از چند گاهی بگوئید : به تو علاقه دارم ،هیچكس در زندگی مثل تو نمی تواند یار و یاور من باشد ، من به تو احتیاج دارم و یا احساس می كنم بدون تو زندگی كردن برایم دشوار است . حتماً لازم است این كلمات به زبان آورده شود نه اینكه در دل نگه داری شود .

نشستن با هم ، مسافرت به اتفاق همسر ،تماشای تلوزیون ، قدم زدن با همسر، شستن ظروف به طور مشترك و … می تواند ارتباط بین شما و همسرتان را نزدیك تر كند . با هم صحبت كردن ، گوش دادن به حرفهای یكدیگر ، احترام گذاشتن به هم دیگر و آرام كردن همسر در هنگام ناراحتی از مهارتهای برقراری ارتباط خوب است .

در برقراری ارتباط خوب یك نكته كه باید به ان توجه كنید این است كه حرفهایتان را با طعنه و كنایه مطرح نكنید . این گونه صحبتها باعث بحث ودرگیری بیشتربین شما و همسرتان می شود .

گاهی اوقات زن و مرد حرفهایی می زنند كه شاید منظور شان یكی باشد اما درست متوجه منظور یكدیگر نمی شوید در نتیجه مشكلات ارتباطی به وجود می آید . پس سعی كنید با هم ساده و با محبت صحبت كنید.

از نسبت دادن القاب ناگوار و زشت به یكدیگر خودداری كنید . عناوینی مانند بدقول ، زرنگ شلخته ، بی عاطفه ، یك دنده ، بی انصاف ،‌زور گو ، خودخواه و این قبیل القاب كه ممكن است در موقع ناراحتی و عصبانیت و بدون هیچ نیتی گفته شود ولی اثرات آن در ذهن او می ماند و از بین بردن آن از ذهن دشوار است .

از موراد دیگر این است كه زن و مرد باید توجه داشته باشند كه اشتباهات یكدیگر را در حضور دیگران مانند دوستان ، فرزندان ، آشنایان و فامیل مانند پدر و مادر شوهر ، پدر زن ، یا مادر زن بیان نكنند بلكه این اشتباهات را با یكدیگر و در یك محیط دوستانه و بدون حضور دیگران مطرح كنید و هدف از گفتن آن حل مشكل باشد .

زن و شوهر باید دلایل اختلاف خود را به سرعت بشناسد و به دست زمان نسپارند و به جای گله و شكایت و سرزنش یكدیگر به حل مشكلات بین خود بپردازند و پیش ازاینكه مشكل خود را با كسی در میان بگذارند با همسر خود در میان بگذارند و سعی كنند به عنوان دو انسان عاقل و بالغ مشكل و مسئاه را بین خود عادلانه حل كنند و اجازه ندهند كه دیگران در این امر دخالت كنند .

مهمترین علت ایجاد مسائل و مشكلات بین زن و شوهرها ، سوء تفاهم و بدگمانی نسبت به همسر است . هم زن و هم مرد به یك نسبت باید از ایجاد سوء تفاهم ها جلوگیری كند . مثلاً اگر سكوت همسر را به عنوان قهر یا اعتراض معنی كنید مشكل ایجاد می شود و یا اگر خواسته خود را نگوئید و سكوت كنید معلوم نیست چه شده و مشكل چیست و این می تواند باعث كدورت شود . بنابراین وقتی از رفتار یا حرف همسرتان رنجیده می شوید و یا تحت تاثیر حرف كسی قرار می گیرید بهتر است آن را معلوم كنید و فرصت پاسخ گویی به همسر خود بدهید .

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” مقاله بررسی شرایط ازدواج و عقد ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – مقاله بررسی شرایط ازدواج و عقد – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
تحقیق بررسی شرایط ازدواج و عقد;پژوهش بررسی شرایط ازدواج و عقد;مقاله بررسی شرایط ازدواج و عقد;دانلود تحقیق بررسی شرایط ازدواج و عقد;بررسی شرایط ازدواج و عقد;شرایط ;ازدواج و عقد

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *