مقاله بررسی مورچه های آتشین 21 صفحه + doc

مقاله بررسی مورچه های آتشین در 21 صفحه ورد قابل ویرایش

دسته بندی: فنی و مهندسی

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 21

حجم فایل: 20 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

مقاله بررسی مورچه های آتشین در 21 صفحه ورد قابل ویرایش

تاریخچه:

مورچه‌های سیاه آتشین وارده، به طور اتفاقی از آمریكای جنوبی به صورت تغییرپذیر وراد آلباما شده‌اند. اوّلین گزارش در سال 1918 داده شد. توزیع آن تاكنون منحصر به قسمتهایی از می‌سی‌سی‌پی و آلیاما شده است.

مورچه های قرمز آتشین وارده از حدود سال 1930 وارد شده‌اند و بیشتر از 260 میلیون جریب زمین در نه منطقه جنوب شرقی آمریكا آلوده شده‌اند كه شامل بیشتر قسمتهای فلوریدا، جورحیا، جنوب كارولینا، تینیس، آلباما، می‌سی‌سی‌پی، آركانزاس، و تگزاس و اوكلاهوما می‌باشد.

این‌گونه خیلی فراوان شده است. و وقتی زیاد شده‌اند خیلی از مورچه‌های بومی را بیرون كرده‌اند. توانایی انتشار در غرب و باقی ماندن در آریزونای جنوبی و در طول سواحل اقیانوس آرام تا واشنگتن وجود دارد.

مورچه‌ها سرتاسر جهان روی می‌دهند. مورچه‌های دروگر در غرب رود می‌سی‌سی‌پی و جنوب وجود دارد. كه گونه‌های مشترك شامل مورچه‌ دروگر غربی
Polyygomyrmex occidentalis، مورچه‌های قرمز دروگر p barduts ، مورچه‌های دروگر كالیفرنیا p. californicus و مورچه دروگر فلوریدایی p. badius می باشد.

مورچه برندة برگ تگزاس در نیمه شرقی تگزاس غرب مركزی لویسیانا رخ می‌دهد.

در شمال شرقی آمریكا مورچه‌های مزارع و مورچة پیاده رو و مورچه‌های قرمز، و Alleg heney mound و گونه‌های مشتركی در مناطق چمنزار هستند. خیلی از گونه‌های مورچه‌ها در چمنزارها در منطقة آمریكا بومی شده‌اند.

بیولوژی:

كلنی‌ مورچه‌های آتشین قرمز وارده شامل نوزادان و چندین نوع از بالغین هستند

1- نرهای بالدار كه قابل شناسایی از ماده‌ها هستند با سر كوچكتر

2- ماده‌های قرمز متمایل به قهوه‌ای بالدار

3- كارگرها

مورچه‌های كارگر ماده های عقیم بدون بال هستند. آنها با دفاع كردن ملكه از مزاحمها و باغذا دادن ملكه، تنها غذایی كه كارگران ابتدا خورده‌اند و با رهاندن ملكه از خطر، از ملكه محافظت می‌كنند. آنها همیچنین به جستجوی غذا می‌پردازند و از نوزادان مراقبت می‌كنند. نوزادان در تخم كرمی رنگ ساخته می‌شوند و سپس لارو و پوپ ایجاد می‌شود.

شكل بالدار مورچه یا دارای قدرت تولید مثل در تپه‌های خاكی زندگی می‌كنند تا زمانی كه برای جفت‌گیری به پرواز درمی‌آیند. جفت‌گیری اغلب در بعدازظهرها و بعد از یك دورة بارندگی رخ می‌دهد. پروازهای جفت‌گیری بیشتر در بهار و پاییز رخ می‌دهد. نرها بعد از جفت‌گیری می‌میرند. در حالیكه ملكه بارور شده به زمین می‌آید تا یك مكان جهت آشیانه پیدا كند. بالهای ملكه می‌افتد و او شروع به حفر یك حفره می كند كه كلنی جدید را شروع كند. بعضی اوقات چندین ملكه با هم در یك آشیانه می‌توانند پیدا شوند.

یك ملكه جدید باردار شده حدود دو جین تخم می‌گذارد هنگامی كه آنها باز می‌شود 7 تا 10 روز بعد لارو ایجاد می‌شود كه به وسیله ملكه غذا می‌خورند. بعد از آن كه ملكه توسط كاگرها تغذیه می‌شود می‌تواند تا حدود 800تخم در روز بگذارد. لاروها در عرض 6 تا 10 روز تكامل می‌یابند و بعداً پوپ تبدیل می‌شود. بالغ ها 15ـ 9 روز ظاهر می‌شوند.

متوسط هر كلنی شامل 000/100 تا 000/500 كارگر و چندین صد شكل بالدار و ملكه‌ هستند ملكه می‌تواند 7 سال یا بیشتر زندگی كند در حالیكه كارگرها عموماً حدود 5 هفته زندگی می‌كنند. هرچند كه آنها می‌توانند بیشتر زنده بماند.

دو نوع مورچه‌های آتشین وراده وجود دارد. شكل تك ملكه‌ای و شكل چندین ملكه‌ای.

كارگرها در كلنی‌های تك ملكه‌ای داخل زمین زندگی می‌كنند كارگران در كلنی‌های چندین ملكه‌ای آزادانه از یك تپه به تپة دیگر حركت می كند كه نتیجه‌اش یك افزایش برجسته‌ای در تعدد تپه‌ها در هر جریپ زمین بوده است.

مناطقی كه به وسیلة كلنی‌های تك ملكه‌ای آلوده شده‌اند حدود 40 تا 150 تپه در هر جریب زمین می‌باشد (تقریباً كمتر از 7 میلیون مورچه در جریب) و در كلنی‌های كه چندین ملكه وجود دارد بیشتر از 200 تپه در هر جریپ زمین و 40 میلیون مورچه در هر جریب رخ می‌دهد.

مورچه‌های آتشین وارده تقریباً در هر نوع خاكی تپه می‌سازند اما آنها ترجیح می‌دهند در مناطق آفتابی نظیر مراتع پاركها ـ چمنزارها ـ مرغزارها و مناطق كشاورزی لانه‌سازی كنند.

بلندی تپه ها به 18 اینچ می‌رسد كه بستگی به نوع خاك دارد. اغلب تپه‌ها در الوارهای فاسد شده و اطراف كنده‌های درخت و درختان كلنی‌سازی می‌كنند كلنی‌ها می‌توانند زیرساختمانها ایجاد شوند. ساكن كلنی‌ها به طور مكرر از یك مكان به مكان دیگر كوچ می‌كنند. ملكه فقط به نصف دو جین كارگر جهت شروع كلنی احتیاج دارد. آنها می‌توانند تپه‌های جدید را توسعه دهند به چندین صد تپه كه بیشتر هنگام شب رخ می‌دهد.

سیل باعث می‌شود كه آنها كلنی‌هایشان را ترك كنند و شناور باشند تا زمانی كه آنها به زمین دسترسی یابند كه بتوانند تپة جدید را درست كنند.

آنها همچنین می‌توانند به مكانهایی داخل خانه مهاجرت كنند. مورچه‌های آتشین می‌توانند مفید باشند آنها ابتدائاً روی حشرات و بندپایان آفت غذا می‌خورند ما می‌توانیم، به این وسیله نیازمان را به حشره‌كشها در زمینة كشاورزی كاهش دهیم. در مناطق شهری مورچه‌های آتشین روی لارومسگها، ساسها و تخم سوسك حمام و كنه‌ها و دیگر آفتها تغذیه می‌كند.

محل زندگی:

تاریخچه زندگی و عادتها:

سیكل زندگی: در طول پرواز نكاحی مورچه‌ها، هنگامی كه نرها و ماده‌های بالدار جفت می‌شوند و جفت‌گیری می‌كنند، بعداً اسپرم به ماده‌ها منتقل می‌شوند و نرها به سرعت می‌میرند. ماده‌ها به زمین می‌آیند و یك جای مناسب برای لانه‌گزینی انتخاب می‌كنند بالهایشان از دست داده و شروع به تخم‌گذاری می‌كنند. اولین نسل لاروها به وسیلة ملكه غذادهی و مراقبت می‌شوند. و كارگرهای عقیم مورچه‌ها پیشرفت می‌كنند. بعداً تنها نقش آن تخم‌گذاری است.

مورچه‌های كارگر از ملكه و نوزادان (تخم‌ها، لارو، پوپ) مراقبت می‌كنند. لانه را به وجود می‌آورند و از آن نگهداری می‌كنند. از كلنی دفاع می‌كنند و برای غذا به جستجو می‌پردازند.

شكل كلنی مورچه‌های آتشین وارده: شكل بالدار كه دارای قدرت تولید مثل هستند در تپه‌ها زندگی می‌كنند تا زمانی كه آنها به پرواز جفت‌گیری مباردت ورزند اغلب در بعد از ظهر زود و بعد از بارندگی اتفاق می‌افتد. نرها بعد از جفت‌گیری می‌میرند در حالیكه ملكه‌های باردار شده پایین می‌آیند كه یك مكان مناسب جهت كلنی جدید پیدا كنند. بعضی اوقات چندین ملكه یك حفره‌ای حفر می كنند كه یك كلنی جدید را شروع كنند.

مشكلات پزشكی در ارتباط با مورچه‌های آتشین وارده:

مسئله مهم در مورد مورچه‌های آتشین واردهSolenopsis invicta Buren، كه مورچه‌های كارگر نیش می‌زنند و یك زهری را تزریق می‌كنند كه ایجاد تاول یا آلرژی در مردم می‌كنند.

هرچند كه انسان مورچه‌های آتشین را به عنوان شكارچی دیگر آفتها مفید در نظر می‌گیرد و یا اینكه عموماً به محیط زیست آسیب می‌رسانند. و اینها (توجهات) برروی تأثیرات پزشكی روی انسان سایه افكنده است.

انسانها به علتهای متفاوتی با مورچه‌های آتشین مواجه می‌شوند.

اولاً آنها دفاع می‌كنند از تپه‌هایش از متجاوزان. تپه‌های بزرگ یك فوت یا بیشتر طول دارند و این ارتفاع به وسیلة مردم اجتناب می‌شوند هرچند كه قدم زدن روی یك تپه اغلب ممكن است غیر اجتناب ناپذیر در بعضی مناطق باشد جایی كه حدود 50 تا 200 تا در هر جریب تپه وجود دارد. كه وابسته به منطقه و رفتار مورچه در منطقه دارد (یك كلنی یك ملكه‌ای و یا چندین ملكه‌ای)

به علاوه بعضی از تپه‌های مورچه‌ها به سختی دیده می‌شود و یا پنهانی هستند طوری كه یك شخص ممكن است قدم بزند و یا برروی یك شی كه ممكن است از چندین فوت تا چندین یارد از تپه فاصله داشته باشد. همراه با سوراخهایی در طول تونل كه مورچه‌ها از هر قسمت از تپه‌هایشان دفاع می‌كنند.

بنابراین آسان است برای افرادی كه سهواً روی یكی از این تونلها می‌ایستند و یا به یك پرحین تكیه می‌زنند كه صدها مورچه هجوم می‌برند و از روی آنها در عرض 10 تا 20 ثانیه بالا می‌روند قبل از اینكه آنها بالفعل عمل كنند زیرا كه هر مورچه می‌تواند چندین بار نیش بزند و یك شخص ممكن است قبل از اینكه مورچه‌ها را حذف كند چندین دفعه نیش زده شود. هنگام نیش زدن، یك كارگر با ماندیبول به شكارش متصل می‌شود كه باعث احساس سوزش تیزی یك سوزن می‌شود و بعد زیر بدنشان دو برابر می‌شود و نیششان را داخل بافت وارد می‌كنند. نیش برای چند دقیقه اذیت می‌كندو بعد منطقه قرمز شده به اندازة یك برآمدگی ورم كرده و یكروزه به شكل كورك درمی‌آید.

احساس سوزش شدید هنگامی رخ می‌دهد كه زهر تزریق می‌شود كه علت آن برای عموم به عنوان مورچه‌های آتشین ذكر شده است. این كورك ممكن است عفونی شود و احتیاج به مراقبت پزشكی داشته باشد. برای بیشتر مردم كورك ممكن است در یك هفته یا بیشتر خوب شود. اما در بیشتر مردم كورك ممكن است بعداً به صورت جای زخم قهوه‌ای دربیاید.

سم در یك غده‌ای كه به نیش متصل می شود تولید می‌شود و شامل 2 مادة مهم است. آلكالوئید و پروتئین.

آلكالوئید روغنی برای سلولها سمی هستند و باعث یك كورك می‌شوند كه با كشتن سلولها در همان نقطة تزریق ایجاد می‌شود. این سلولهای مرده، سلولهای سفید دفاعی بدن را جلب می‌كنند كه در محل سم جمع می‌شوند و به صورت چرك درمی‌آیند. اگر پوست به وسیلة خارندن پاره شود باكتری ممكن است وارد شود و باعث یك عفونت شود.

سم همچنین شامل مقداری پروتئین است (كمتر از10%) كه آن كم و یا اصلاً روی مردم تأثیر ندارد.

كسانی هم به این پروتئینها حساس هستند و نیش ممكن است ایجاد شوك آنافیلاتوكسیك كند.

علائم شوك شامل گیجی، استفراغ، تعرق، ورم ناحیة تأثیر سردرد و كوتاه شدن تنفس است كه اگر هریك از این علائم رخ بدهد شخص احتیاج به مراقبتهای پزشكی فوری دارد. شوك آنافیلاتوكسی می‌تواند ایجاد مرگ كند.

افرادی كه شوك آنافیلاتوكسی نشان می‌دهند قبل از اینكه وارد منطقه‌ای شوند كه به عنوان منطقة آلوده به مورچه‌های آتشین شناخته شده است باید از یك آلرژیست نظرخواهی كند.

برای آنهایی كه از همان درد و پیشرفت زخم رنج می‌برند یك مایع ساده كه شامل نصف شستشودهنده و نصف آب می‌باشد بلافاصله در همان قسمت به كار برده می‌شود كه می‌تواند درد خارش و شكل كورك را كاهش دهد. و این ضرورت دارد كه ما آن را بلافاصله به كار بریم.

كشتن مورچه‌های آتشین:

مورچه‌های آتشین یك مزاحم و یك آفت دردناك برای هر شخصی كه شانس خوبی نداشته باشد و در همان جایی زندگی كند كه محل استقرار آنها (مورچه‌های آتشین) است، می باشد.

احتمالاً ما این آفتها را بزودی ریشه‌كنی خواهیم كرد اما می توانیم این مسئله را با پیوستن به آنها به وسیله یك مدیریت جمع كردن آفت از بین ببریم، این مستلزم آن است كه ما جمعیت آنها را به یك مقدار نسبتاً قابل تحمل با استفاده از متدهای كنترل امن و مؤثر كاهش دهیم.

این مقاله 3 متد حذف را مورد بحث قرار خواهد داد (طعمه، پاشیدن سم روی تپه، انشار دادن تماس با سموم) در خیلی از موارد این متدها می‌تواند با هم در یك سال در برنامه گنجانده شود.

بهترین برنامه برای حذف مورچه‌ها و كنترل آنها در طول سال

پاشیدن سموم روی همه تپه‌های موجود با Demon EC یا Talstar Concentrate.

دست كم یك گالن از محلول برای تپه‌های مورچه‌های آتشین لازم است برای تپه‌های كوچكتر نیم گالن لازم است یك قانون مناسب برای نفوذ استفاده می‌شود یعنی یك گالن محلول برای هر فوت از طول تپه استفاده می‌شود. برای مثال یك تپة بزرگ كه 3 فوت عمق دارد به 3 گالن محلول احتیاج دارد. این اطمینان وجود دارد كه شما مورچه‌ها را در عمیق‌ترین ساختمان كلنی هم می‌كشید.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” مقاله بررسی مورچه های آتشین ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – مقاله بررسی مورچه های آتشین – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
تحقیق بررسی مورچه های آتشین;پژوهش بررسی مورچه های آتشین;مقاله بررسی مورچه های آتشین;دانلود تحقیق بررسی مورچه های آتشین;بررسی مورچه های آتشین;مورچه ;آتشین

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *