مقاله بررسی نقش مربی برای بازیكنان 8 صفحه + doc

مقاله بررسی نقش مربی برای بازیكنان در 8 صفحه ورد قابل ویرایش

دسته بندی: تربیت بدنی

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 8

حجم فایل: 9 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

مقاله بررسی نقش مربی برای بازیكنان در 8 صفحه ورد قابل ویرایش

نقش مربی

نقش مربی كمك به بازیكنان برای ارائه بهترین تواناییهای آنها است، نه استفاده از آنها در جهت به دست آوردن موفقیت برای خود. مربی والیبال وظایفی قبل، در طول و بعد از مسابقه به عهده دارد.

وظایف مربی

قبل از مسابقه

1- جلسات تمرین

2- انتخاب سیستم های تاكتیكی برای تیم

3- تجزیه و تحلیل حریفات و پیش بینی تاكتیكهای مورد نیاز برای شكست آنها

مسابقه

1) آماده سازی و گرم كردن بازیكنان.

2) انتخاب شش بازیكن شروع كننده و موقعیت چرخشی آنها. این كار می بایست جهت كسب امتیاز و با اسم و شماره های همه تیم قبل از شروع اولین ست انجام گیرد.

3) دادن لیست چرخش تیم به داور دوم در آغاز هر ست.

4) تجزیه و تحیل تایم – اوت و تعویض در صورت نیاز و اجازه این كار.

5) تجزیه و تحلیل عملكرد تیمی در طول مسابقه و ایجاد هر نوع تغییر در صف آرایی،تاكتیك ها یا بازیكنان در صورت لزوم.

6) كنترل رفتار هر یك از بازیكنان روی نیمكت.

بعد از مسابقه

1) كنترل تشویق و احترام نسبت به حریف از سوی تیم و دست دادن بازیكنان بدون توجه به نتیجه بازی.

2) تشكر از هر دو دوار و امتیاز دهندگان به خاط كارشان از طریق كاپیتان تیم.

3) مرور عملكرد تیم و مربیگری در طول بازی با دیدگه طراحی برایآینده وجلسات تمرین.

تمرینات فصلی

ضروری است از آنچه با تیم خود سعی در رسیدن به آن می كنید، عقیده روشنس داشته باشید. باید یك سرس طرح های فصلی برای پیشرفت تیم خود داشته باشید. این طرح و نقشه باید سال را مثل گلها به قسمتهایی تقسیم كند: آمادگی بدنی و تكنیكی ، تهیه و تدارك باز ی وتاكتیك، دوره مسابقه و كار و نیز استراحت.

آمادگی بدنی وتكنیكی

وقتی فصل مسابقات در راه راست گسترش تكنیكهای نو با بازیكنان یاحتی درست كردن خطاهای بزرگ برای مربی مشكل است. چند ماه بین فصول مسابقات زمانی است كه مربی می تواند روی گسترش و عملكرد تكنیك تمركز نماید. در همین زمان، بازیكنان می توانند تحت برنامه های تمرینی سازنده و سنگین كار كنند. در این مدت مربی باید اساس و پایه تیم را بر مبنای عملكرد تاكتیكی تیمی كه ریخته است بنا كند.

وظایف زمان مسابقه

قوانین مربی را ملزم می كنند كه قبل از مسابقه لیستی از اسامی بازیكنان و هر نوع گواهینامه كه آنها لازم دارند و شماره پیراهن آنها را به امتیاز دهندگان بدهد. همه پیراهن ها باید در عقب و جلو شماره 1 تا 18 شماره گذاری شده باشند.

همچنین مربی و كاپیتان باید برگه امتیاز را امضاء كنند تا صحت لیست امتیازات تأیید شود. مربی همچنین باید بك برگه چرخش را كه نشان دهنده ترتیب صف آرایی اولین بازیكنان زمین و شماره آنها در آن منطقه است را كامل نماید. داور دوم این برگه را برای بررسی موقعیت صحیح بازیكنان در بازی استفاده می كند. در آغاز هر ست باید یك برگه جدید تكمیل گردد.گرم كردن باید حدود 30 دقیقه قبل از مسابقه برنامه ریزی شده، آغاز شود. این كار شامل گرم كردن عمومی بدون استفاده از توپ، آبشار و دریافت دونفره و بعد آبشار از روی تور است. داور دوم مسئول زمان بندی آبشار از روی تور است و باید ببیند تیمها آبشار را از منطقه 4 به منطقه 2 تغییر می دهند. معمولاً یك فرصت كوتاه برای تمرین سرویس هم به تیمها داده می شود.شش بازیكن آغاز كننده باید روی خط انتهایی بایستند تا داور آنها را برای ورود به زمین صدا كند. بازیكنان دیگر و مربی روی نیمكت تیم خواهند بود یا در گوشه انتهایی زمین خود را گرم می كنند.

مربی باید از كنار زمین مربیگری كند و بین خط حمله و انتهایی ،‌ بدون دخالت در بازی بایستد. در هر ست، مربیاتن می توانند دو تایم اومت در خواست كنند كه هر یك 30 ثانیه و برای صحبت با تیم هستند. از این زمانها باید با دقت استفاده شود و اطمینان داشته باشیم كه آنچه گفته می شود مفید است و عملكرد تیم را پیش خواهد برد.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” مقاله بررسی نقش مربی برای بازیكنان ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – مقاله بررسی نقش مربی برای بازیكنان – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
تحقیق بررسی نقش مربی برای بازیكنان;پژوهش بررسی نقش مربی برای بازیكنان;مقاله بررسی نقش مربی برای بازیكنان;دانلود تحقیق بررسی نقش مربی برای بازیكنان;بررسی نقش مربی برای بازیكنان;نقش مربی ;بازیكنان

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *