مقاله صادرات غیر نفتی در بودجه سال 85 دسته بندی حسابداری

به صفحه دریافت مقاله صادرات غیر نفتی در بودجه سال 85 خوش آمدید.

قبل از اینکه به صفحه دانلود بروید پیشنهاد می کنیم قسمتی از متن و توضیحات مقاله صادرات غیر نفتی در بودجه سال 85 را در زیر مطالعه نمایید.

مقاله صادرات غیر نفتی در بودجه سال 85

دسته بندی حسابداری
فرمت فایل docx
تعداد صفحات 32
حجم فایل 19 کیلو بایت

مقاله صادرات غیر نفتی در بودجه سال85

صادرات حضور در بازارهای خارجی است و این حضور نیاز به صرف هزینه دارد. شركتهای صادراتی زیادی در كشور هستند كه از عهده پرداخت هزینه های صادراتی بر نمی آیند.

صادرات گاهی به قیمت ها و مهندسی خوب پروژه باز می گردد و گاهی به حمایت سیاسی نیاز دارد.

صادر كنندگان ما هنوز دچار مشكلات و موانعی هستند و دادن جایزه صادراتی كه در بسیاری از كشورها به محض انجام صادرات پرداخت می شود در ایران پس از یكسال پرداخت می شود.

و حتی گاهی پرداخت آن فراموش می گردد. برای متنوع ساختن اقلام صادراتی ، رهایی از اتكای به یك محصول (نفت ) و جلوگیری از كاهش قابل ملاحظه در تراز بازرگانی بدون احتساب درآمدهای نفت، باید سیاست اقتصاد بدون نفت را مورد توجه جدی قرار داد و با محوریت بخشیدن به آن در قالب یك برنامه منسجم و هماهنگ با سایر سیاستها و خط مشی های اقتصادی در این زمینه اقدام كرد.

اصلاح قانون و مقررات صادرات و واردات ، اتخاذ سیاستهای ارزی و بازرگانی مناسب ، تنظیم تعرفه ها در جهت تشویق صادرات ، حمایت از تولید داخل ، جلوگیری همه جانبه از قاچاق كالا، انسجام و هماهنگی ارگانهای موجود در امر صادرات كالا ، مشخص كردن مزیت های نسبی كشور در بخش های كالا و خدمات از جمله اقداماتی است كه باید مورد توجه قرار بگیرد.

امروزه در رویكردهای جهانی ، توسعه و صادرات مهمترین راهكار كاهش فقر قلمداد می شود توسعه صادرات غیر نفتی اصلی مهم و اساسی است كه می بایست منطبق با مدلهای علمی و مطالعه شده روز دنیا و الزامات كنونی كشورمان انجام گیرد.

از سال 1376 حمایت از صادرات غیر نفتی در كانون توجه برنامه ریزان اقتصادی كشور قرار گرفت . برنامه سوم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برای اولین بار در تاریخ برنامه ریزی كشور با راهبرد جهش صادراتی تدوین گردید و راهكارهای موثر و كارآمدی به منظور بستر سازی و هموار شدن راه در راستای تحقق راهبرد مذكور در بلند مدت در برنامه سوم گنجانده شد كه با همت و تلاش در خور تحسین مدیران وقت بخش صادرات كشور به طور كامل در طول سالهای برنامه سوم به اجرا در آمد.

برنامه جامع توسعه صادرات كشور جهت تدوین و تبیین افق بلند مدت و چشم انداز دراز مدت صادرات كشور كه به اذعان برخی از اقتصاددانان كشور یكی از بهترین و بلندنظرانه ترین استراتژی های توسعه می باشد طراحی و تصویب گردید. بسته به حمایتی صادرات بر اساس رویكردهای بین المللی و شرایط بومی كشور روز به روز كامل تر و جامع تر شد.

مشاركت بخش خصوصی در فرآیند كارشناسی و تصمیم سازی برای عوارض، معافیت از پیمان ارزی ، پرداخت جوایز و یارانه های صادراتی ، حذف مقررات زاید سر راه صادرات، آزاد سازی صادرات كالا و خدمات ، خارج نمودن صادرات كالا و خدمات از مقوله قاچاق كالا و ارز و تعزیرات حكومتی ، كاهش نرخ سود تسهیلات بانكی بخش صادرات ، حذف مجوزها و رفع تنگناهای سر راه صادركنندگان ، تك نرخی شدن ارز، كمك به طرح ها و پروژه های منطقه ای و استانی در راستای توانمندسازی ظرفیت های صادراتی استان ها ، توانمند سازی بنگاه های صادراتی و كمك به برنامه های بازاریابی ، نمایشگاهی و آموزشی آنها و . . . از مرز دهها مورد گذشت.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” مقاله صادرات غیر نفتی در بودجه سال 85 ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – مقاله صادرات غیر نفتی در بودجه سال 85 – با برچسب های زیر مشخص گردیده است:
مقاله صادرات غیر نفتی در بودجه سال 85,صادرات غیر نفتی در بودجه سال 85

جدیدترین و بهترین فایل های موجود در اینترنت برای استفاده کاربران در همین سایت گردآوری شده است. در همه زمینه ها می توانید تنها با یک جست و جو فایل خود را پیدا کرده و به سادگی دانلود نمایید. هنگام جست و جوی فایل از کلمات کلیدی موضوع یا عنوان مورد نظر خود استفاده نمایید.

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *