مقاله مروری بر روش‌های تامین مالی پروژه‌ها دسته بندی حسابداری

به صفحه دریافت مقاله مروری بر روش‌های تامین مالی پروژه‌ها خوش آمدید.

قبل از اینکه به صفحه دانلود بروید پیشنهاد می کنیم قسمتی از متن و توضیحات مقاله مروری بر روش‌های تامین مالی پروژه‌ها را در زیر مطالعه نمایید.

مقاله مروری بر روش‌های تامین مالی پروژه‌ها

دسته بندی حسابداری
فرمت فایل docx
تعداد صفحات 23
حجم فایل 20 کیلو بایت

مقاله مروری بر روش‌های تامین مالی پروژه‌ها

نقش سرمایه به عنوان یكی از اركان اصلی رشد و توصعه‌ی اقتصادی پذیرفته شده است. یكی از مسائل مهم مرتبط با تشكیل سرمایه و سرمایه‌گذاری،”تامین مالی” آن است و نقش دولت در این تامین و تشكیل سرمایه بسیار مهم تلقی می‌شود. دولت‌ها پیشبرد و توصعه‌ی نظام اقتصادی كشورهای خود را به عنوان هدف‌های رسما اعلام شده قبول كرده‌اند و بودجه(سرمایه)، یكی از مهمترین ابزارهای اعمال سیاستهای اقتصادی آنان است. این نقش دولت‌ها پیوسته در چارچوب سرمایه‌گذاری در امكانات و تسهیلات زیربنایی، امكانات تولیدی، تحقیق و توسعه‌ی تكنولوژی و ارایه خدمات گوناگون تجلی می‌یابد.

راهكارهای ایجاد رشد و توسعه‌ اقتصادی، عمما شناخته شده است و می‌توان گفت فراهم‌سازی و اجرای پروژه‌های بزرگ زیربنایی و توسعه‌ای توسط دولت، سریعترین راه و مناسبترین روش برای دست‌یابی به توسعه اقتصادی می‌باشد؟ اما سوال دیگری نیز باید در این راستا جواب داده شود و آن سوال این است كه دولت، چگونه، از چه “منابعی” و به چه “راه‌هایی” می‌تواند سرمایه مالی مورد نیاز جهت انجام سرمایه‌گذاری جهت توسعه را فراهم نماید؟

 

1.1. تعریف منابع مالی

“تامین مالی” به آن بخش از دانش مالی اطلاق می‌شود كه روش‌های مختلف را جهت جذب نقدینگی با بهترین ساختار و كمترین هزینه سرمایه، ابداع یا مورد بررسی قرار می‌دهد.

 

 

 

2. انواع تقسیم‌بندی‌های منابع تامین مالی

 

2.1. منابع تامین مالی داخلی و خارجی

تقسیم‌بندی‌های ارائه شده برای روش‌های تامین منابع مالی بسیار گوناگون و متنوع است? اما واقعیت این است كه برای تامین سرمایه مورد نیاز دولت برای انجام پروژه‌های توسعه‌ای و زیربنایی، دو راه عمده و اصلی متصور است كه این دو راه عبارتند از:

1-   منابع تامین مالی داخلی

2-   منابع تامین مالی خارجی(بین‌المللی)

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” مقاله مروری بر روش‌های تامین مالی پروژه‌ها ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – مقاله مروری بر روش‌های تامین مالی پروژه‌ها – با برچسب های زیر مشخص گردیده است:
مقاله مروری بر روش‌های تامین مالی پروژه‌ها,مروری بر روش‌های تامین مالی پروژه‌ها

جدیدترین و بهترین فایل های موجود در اینترنت برای استفاده کاربران در همین سایت گردآوری شده است. در همه زمینه ها می توانید تنها با یک جست و جو فایل خود را پیدا کرده و به سادگی دانلود نمایید. هنگام جست و جوی فایل از کلمات کلیدی موضوع یا عنوان مورد نظر خود استفاده نمایید.

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *