مكانیك مایعات، هیدرولیك و تحت فشارهوا 18 صفحه + doc

مكانیك مایعات، هیدرولیك و تحت فشارهوا مكانیك مایع مطالعه گازها و مایعات و عملكرد فیزیكی آنها و نقش آنها درسیستم مهندسی است مایعات هرماه اززندگی مارافرامیگیرند

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 18

حجم فایل: 57 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

مكانیك مایعات، هیدرولیك و تحت فشارهوا:

معرفی / انگیزه

مكانیك مایع مطالعه گازها و مایعات و عملكرد فیزیكی آنها و نقش آنها درسیستم مهندسی است. مایعات هرماه اززندگی مارافرامیگیرند.

هوایی كه ما تنفس میكنیم مهمترین سیال است. مطالعه مایعات سعی و تلاش مضاعف است و هدف از این سعی و كوشش تفاوت بین همه انواع سیالات است كه كمك كننده میباشد. دركل دو نوع سیال وجود دارد. اولین نوع مربوط به هیدرولیك است. هیدرولیك سیالات بعنوان مایعات شناخته شده است واین بدان معناست كه زمانی كه سیال هیدرولیكی نسبت به فشارموردهدف است هیچ تغییری رخ نمیدهد. برعكس هیدرولیك فشارهوا است. سیالات تحت فشارهوا گازهایی هستندكه تراكم هستند.

بعنوان مثال تغییر درفشارناشی از تغییر نسبی است. دراین مابین سیالات تحت فشارهوا و هیدرولیك تمركز میشویم. از نظر هیدرولیك روی انرژی سیال متمركز هستند.hydrostatigs مارا در مفهوم نیروی شناوری هدایت میكنندو اینكه چراو چطور درمایعات شناورند. برای آنها یی كه تحت فشار هوا هستند روی وسایل فیزیكی متمركز است و ما از كنترل انرژی صحبت میكنیم.

اینچنین ابزاری شامل پمپ ها و دریچه ها هستند.

1- پیش زمینه:

مكانیك سیال شاید قدیمی ترین مفهوم فیزیك و مهندسی باشد. تمدن های قدیم با كارهای مشكلی چون مهاركردن و كنترل آب برای كشاورزی مواجه شدند. رشد كشاورزی مربوط به راههای زیرزمینی، سد، بند، پمپ ها و سیستم های پاشیدنی است درحالیكه آب معرفی انسان مربوط به مزیت هایی درچشمه ها، منابع و سیستم های ذخیره آب است و آب مسافرین مربوط به كشتی ها و سفرهای دریایی آبرودینامیك و روش هایی برای تهیه آب است. عملكرد كلی سیالات برای بهبود و ترفیع كیفیت زندگی حتی برای زنده ماندن بشر هم مهم است. ریشه و منشأ مكانیم سیالات در مهندسی و علوم گسترده است، مهندسی عمران به عنوان مثال از همان ابتدا نیاز به سیستم سال و ساختارهای آن داشت. تقریباً همه اصول و طرحهای مهنسی دیگر هم شامل مطالعه مكانیك سیالات هستند. مهندسی مكانیك برای سوختن و احتراق و روغن كاری و سیستم های انرژی به سیالات نیاز دارد. مهندسی هوانوردی هم به بررسی جریان گاز برای تولید انرژی می پردازد و روی ساختارهای پرواز متمركز است، حتی مهندسی الكتریكی هم از سیالات برای خنك كردن وسایل الكترونیك با جریان هوا استفاده می كند.

2- OTEACH:

شامل توسعه چیزی از سیستم های سیال است. در سطح C دانش جویان انتقال نیرو را با آب از طریق لوله و چرخ آبی نشان می دهند گروههای دانشجویی همچنین انتقال نیرو را با هوا یا استفاده و تجزیه و تحلیل كردن سرنگ نشان می دهند آنها همچنین دریچه ها به عنوان مكانیسم هایی برای كنترل جریان آب و هوا در سیستم مورد بحث قرار می دهند و این بطور خلاصه بیان شده است و شامل ایجاد یك وسیله ای است كه جابجا می شود و ناشی از نیروی تحت فشار هوا است. شكل 1-4 ساختار و ساختمان درجه 2 را نشان می دهد باید توجه كرد كه سیستم های سیال در نزدیك سطح ماده C هستند و طرح black-box (جعبه سیاه)، ساختار و سیستم و مكانیسم قبل از سیال است. این مفاهیم در ایجاد مسائل و بوجود آوردن سیستم هایی كه تركیبی از سیال و دیگر مؤلغه های مكانیكی هستند استفاده می شوند.

اصطلاح شناسی:

Hydraulic: مطالعه جریان سیالات (مایعات) است كه هیچ تغییری در چگالی دیده نمی شود.

تحت فشار هوا: به عنوان دینامیك گاز شناخته شده است مطالعه سیالاتی است كه تحت تغییرات مهم چگالی و غلظت هستند.

غلظت و چگالی: كیفیت توره در هر حجم است.

مایع: یك سیالی كه ساختار مولكولی آن فضای بین ملكول بطور اساسی سازگار و هماهنگ است. این نشان دهندة ان است كه توده داده شده از مایع حجم معینی از فضا را اشغال می كند یك مایع شكل یك ظرف است.

گاز: سیالی كه بین مولكول ها است و هماهگ نیست. اما بیشتر از مایع است یك گاز بطور كامل به یك ظرف بسته را پر می كند.

وزن معین: نماد: به عنوان نیروی جاذبه در هر واحد حجم سیال تعریف شده است (وزن هر واحد حجم). مثال: آب دارای وزن خالص 9.79 است گرچه هوا دارای وزن خالص در حدود 11.9 در دمای یكسان و فشار جو و اتمسفر است.

این نتیجه چون ما انتظار داریم كه وزن آب بیشتر از وزن هوا در حجم یكسان باشد لذا هماهنگ است.

چگالی: نماد p است كه به عنوان توده در هر واحد حجم تعریف شده است.

چسبندگی: سایش و اصطحكاك سیال است و كمیت سیال است. چسبندگی سیال آن را با توانایی جریان یافتن فراهم می كند. چسبندگی زیاد دارای سیال بیشتری است. ملاس (شیره چغندر قند) خیلی چسبنده است در حالی كه روغن دارای چسبندگی كمتری است.

فشار: فشار سیال كمیت نیروی آن بخش از سیال است. فشار در سیال بطور مساوی در همه بخشها وجود دارد فشار در یك نقطه در یك سیال تغییر می كند و در سرتاسر سیستم انتقال می یابد.

Bydiostatic: نیروهای سیال و واكنش ها برای سیال است.

4- اصول ریاضی.

1-4 جبر

مثال: تعادل فشار هدرولیكی:

اگر F2 A2 A1 داده شوند آنگاه داریم: F1 = A1

فشار به عنوان نیرویی تعریف می شود كه توسط آن بخش مستقیم می شود در این مورد ما برای یكی از نیروهای داده شده حل می كنیم.

2-4 آمار:

مثال: میانگین پاسخهای اندازه گیری از چندین آزمایش برای خطای تضاد محاسبه می شود.

3-4 روشهای نموداری (گرافیكی):

شكل 2-4: ارتباط خطی نیرو در برابر حجم در یك مایع

5: اصول علمی:

اصول علمی در این بخش نشان داده شده اند كه شامل هیدرولیك، تحت فشار سیستم های bydiostatic، انرژی سیال، پمپ، دریچه هستند.

1-5: سیستم های هیدرولیكی:

در تعداد زیادی از سیستم های سیال كه چسبندگی سیال مهم نیست در عوض ویژگی های بارز سیال مثل چگالی، فشار، ارتفاع سیال در بالای نقطه مرجع هستند. سیستم هایی با این مشخصات گفته شده است كه bydiostatic هستند. این بدان معناست كه عملكرد مهم سیال زمانی است كه سیال درباقی مانده آن است.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” مكانیك مایعات، هیدرولیك و تحت فشارهوا ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – مكانیك مایعات، هیدرولیك و تحت فشارهوا – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
مكانیك مایعات;هیدرولیک و تحت فشارهوا;مكانیك مایع;گازها و مایعات و عملكرد فیزیكی آنها;نقش گازها و مایعات در سیستم مهندسی;مكانیك سیال;مفهوم فیزیك و مهندسی;OTEACH;مطالعه جریان سیالات مایعات

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *