نشست پی های شمع 82 صفحه + doc

در عمومی‌ترین مورد، مهندس ژئوتكنیك برای پیش‌بینی رفتار یك گروه از شمع‌اه كه تابع انواع مختلف بارگیری نظیر افقی و عمودی در یك برش عمودی خاكی كه از چندین لایه مختلف تشكیل شده است، مورد نیاز می‌باشد توجه به عكس‌العمل شمع‌های تابع حمل‌های عمودی محدود خواهد شد برای ساختن آنالیز سیستماتیك رفتار شمع، سودمند می‌باشد كه رفتارهای واقعی را به كمال مطلوب برسا

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 82

حجم فایل: 892 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

مقدمه

نسبتاً تا جدیداً پیش‌بینی نشست‌ پی‌های شمع، بر اساس اطلاعات تجربی یا وسایل تحكیمی یك بعدی ساده شده می‌باشد. با پیشرفت تكنیك‌های عددی و شمار افزایش یافته‌ی كامپیوترها، تلاش‌های افزایش یافته برای ساختن تحلیل‌های عقلانی بیشتر از رفتارهای نشست شمع جهت‌یابی شده است. روش‌های نظری در دسترس موجود به طور گسترده به 3 بخش تقسیم می‌شود:

1. روش‌های بر پایه‌ی الاستیته كه معادلات میندیك را برای زرسطح به كار می‌گیرند.

2. روش‌های مرحله‌ای صحیح كه از روش‌های اندازه‌گیری شده‌ بین مقاومت شمع و حركت شمع در نقاط مختلف در طول شمع استفاده می‌كند.

3. روش‌های عددی و به ویژه روش‌های عنصر معین.

روش‌ها در اولین طبقه بوسیله چندین محقق برای مثال دی آپولونیا و به ویژه روش‌های عنصر معین. روش‌ها در اولین طبقه بوسیله چندین محقق برای مثال دی آپولونیا و رومالدی توضیح داده شده است (همچنین به وسیله تورمن و دی آپولونیا، سالاس و بلزونس، پولوس و دویس، متس و پولو توضیح داده شد). همه به طور اولیه روی این فرض كه خاك به عنوان یك ماده كشسان خطی می‌باشد، بستگی دارد. اگرچه رفتار خاك می‌تواند در تحلیل‌های روش تقریبی درج شود. چنین روش‌هایی همچنین وسایل نسبتاً سریع انجام تحلیل‌های پارامتریك تاثیرات شمع و ویژگی‌های خاك و آماده‌سازی مجموعه‌ای از راه‌حل‌ها را تهیه و ایجاد می‌كند كه می‌تواند برای اهداف طرحی استفاده شود. علاوه بر این، نشست گروه‌های شمع می‌تواند بوسیله بسط ساده نسبی تحلیل شمعی تك آنالیز شود.

روش‌های صحیح مرحله‌ای اولین بار بوسیله Reeze Seed توضیح داده شد و سپس به وسیله كیل و ریز و كیل و سلیمان توسعه پیدا كرد. این روش از اطلاعات انتقالی شمع اندازه‌گیری شده استفاده می‌كند. بنابراین به هیچ فرضی بادرنظر گرفتن طولی بودن رفتار خاك نیاز ندارد. با وجود این فرض می شود كه حركت یك نقطه روی شمع تنها به فشار برشی در نقطه بستگی دارد و غیرمستقل از فشارهای روش شمع می‌باشد. این فرض با آن فرض استفاده شده در تجزیه و تحلیل‌ها كه از تئوری عكس‌العملی زیر شیب یا فرضیه winklr استفاده می‌كند، قاب مقایسه می‌باشد.

روش عنصری معین، نیرومندترین روش می‌باشد و عواملی را به عنوان لایه‌بندی خاك و رفتار كششی فشاری غیرخطی خاك را درنظر می‌گیرد. با وجود این، اگر یك شمع تك دارای سختی‌هایی می‌باشد، فقدان تقارن محوری به تحلیل‌های سه بعدی وقت‌گیر نیاز خواهد داشت. علاوه بر این، ارزش‌های صحیح مناسب ویژگی‌های خاك برای داخل، تعیین نمودن آن سخت است. در این بخش، توجه روی روش‌های قابل ارتجاع با استفاده از معادلات Mindlin متمركز خواهد بود. تلحیل اصلی برای شمع تك به طور جزئی و مفصل توضیح داد خواهد شد و آزمایش صحت راه‌ها انجام خواهد شد كه شامل مقایسات با راه‌حل‌های عنصری معین می‌شود. تغییرات تحلیل اصلی برای موارد واقعی كه شامل گروه‌های شمع می‌شود، فهرست‌بندی خواهد شد و مجموعه از راه‌حل‌های پارامتریك ارائه خواهد شد. شماری از موارد بعداً بحث خواهد شد كه در آن نشست‌های نظری و اندازه‌گیری شده مقایسه می‌شود.

82 ص

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” نشست پی های شمع ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – نشست پی های شمع – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
نشست پی های شمع;آنالیز سیستماتیک رفتار شمع;مهندس ژئوتکنیک;روش های بر پایه ی الاستیته

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *