هارد درایو و كنترلر آن 24 صفحه + doc

هارد درایو و كنترلر آن برای كنترل اطلاعات در هارد دیسك و نحوة ذخیرة آن بر روی صفحات مغناطیسی آن و خواندن محتویات آن به حافظه RAM از یك مدار كنترلر استفاده می‌شود كه معمولاً در كامپیوتر‌های XT بر روی یك بورد موسوم به كنترلر هارد بوده و در یك اسلات قرار می‌گیرد در هاردهای جدید بر روی خود هارد دیسك تعبیه می‌شود و از یك كارت به عنوان واسط بین كنترل

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 24

حجم فایل: 29 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

هارد درایو و كنترلر آن

هارد درایو و كنترلر آن

برای كنترل اطلاعات در هارد دیسك و نحوة ذخیرة آن بر روی صفحات مغناطیسی آن و خواندن محتویات آن به حافظه RAM از یك مدار كنترلر استفاده می‌شود كه معمولاً در كامپیوتر‌های XT بر روی یك بورد موسوم به كنترلر هارد بوده و در یك اسلات قرار می‌گیرد. در هاردهای جدید بر روی خود هارد دیسك تعبیه می‌شود و از یك كارت به عنوان واسط بین كنترلر و هارد و مادر‌بورد استفاده می‌شود. اگر سیستم ON board باشد این واسط یا آداپتور بر روی مادربورد قرار می‌گیرد ولی اگر ON bord نباشد بر روی یك كارت موسوم به مالتی I/O وجود دارد.

در بسیاری از سیستمهای ON bord لین قابلیت كه بتوانیم قسمت مربوطه روی مادربورد را غیر فعال نماییم و یك كارت واسط در اسلات‌ها قرار دهیم، را فراهم می‌سازد. برای اینكار باید جامپر‌ مربوط به هارد (مثلاً IDE) را بر روی مادربورد غیر فعال (Disable) و بر روی كارت فعال (Enable) نماییم و آنگاه كارت را در یك اسلات قرار دهیم.

دراین نوع سیستمها برای اینكار یك سوئیچ یا جامپر وجود دارد. با غیر فعال كردن این جامپر یا جامپر‌ها می‌توانیم یك كارت مالتی I/O را در اسلاتها قرار دهیم. شكل 8-9 یك نوع مالتی I/O را نشان می‌دهد (روی كارت مالتی I/O هر سه واسط هارد، فلاپی و I/O وجود دارد) ولی برای كنترل هارد به تنهایی نیز كارتهای موسوم به كنترلر هارد (مثلاً IDE) وجود دارد كه از آنها نیز می‌توانیم استفاده نماییم.

فهرست:

هارد درایو و كنترلر آن.. 1

انواع كنترلر‌ها 2

كنترلر ST 506. 2

كنترلرهای ESDI 5

كنترلر IDE.. 8

استانداردهای ATA.. 9

استاندارد ATA-1. 10

استاندارد ATA -2. 11

استاندارد ATA- 3. 12

استاندارد ATA- 4. 13

استاندارد ATA- 5. 14

استاندارد ATA- 6. 15

استاندارد ATA- 7. 15

اینترفیس و ابزارهای اسكازی.. 15

مقایسه انواع استانداردهای SCSI-3. 19

SCSI-1. 19

SCSI-2. 20

SCSI -3. 21

SPI-2 یا اسكازی Ultra- 2. 22

SPI-3 یا اسكازی Ultra3 ((Ultra160. 23

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” هارد درایو و كنترلر آن ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – هارد درایو و كنترلر آن – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود مقاله هارد درایو و كنترلر آن;خرید مقاله هارد درایو و كنترلر آن;خرید و دانلود مقاله هارد درایو و كنترلر آن;دانلود و خرید مقاله هارد درایو و كنترلر آن;دانلود رایگان مقاله هارد درایو و كنترلر آن;دانلود رایگان تحقیق هارد درایو و كنترلر آن;دانلودرایگان پژوهش هارد درایو و كنترلر آن

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *