پاورپوینت آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تولید مثل – روشهای پیشگیری از بارداری 38 صفحه + pptx

پاورپوینت آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تولید مثل روشهای پیشگیری از بارداری در 38 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

فرمت فایل: pptx

تعداد صفحات: 38

حجم فایل: 658 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

پاورپوینت آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تولید مثل – روشهای پیشگیری از بارداری در 38 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

روشهای پیشگیری از بارداری

استفاده از روشهای پیشگیری از بارداری مستلزم داشتن اطلاعاتی در مورد آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تناسلی است لذا ابتدا به طور مختصر به بررسی این سیستم در مردان و زنان می پردازیم .

دستگاه تولید مثل مردان

دستگاه تناسلی مردان از دو قسمت خارجی و داخلی تشکیل شده است. اعضای تشکیل دهنده قسمت خارجی دستگاه تناسلی مردان عبارتنداز :

1- آلت تناسلی

2- کیسه بیضه که بیضه ها و اعضای فرعی آنها را در بر می گیرد .

اعضای تشکیل دهنده قسمت داخلی دستگاه تناسلی مردان عبارتند از :

1- غده های جنسی یا بیضه ها

2- یک رشته مجاری که شامل اپیدیدیم ، مجاری منی و پیشابراه می باشند.

3- غده های ضمیمه که شامل کیسه های منی ، پروستات و غده های کوپر می باشند.

آلت تناسلی

عضوی است استوانه ای شکل و در جلوی کیسه بیضه قرار گرفته است. مهمترین اعمال آلت تناسلی دفع ادرار و نعوظ جهت مقاربت است.

بدنه آلت از بافتهای قابل نعوظ غاری شکل تشکیل می شود. این قسمت دارای رگ های خونی فراوانی است و به وسیله تحریکات جنسی ، این رگها پر از خون شد ، موجب نعوظ شدن آلت می گردد.

مجرای ادراری از مثانه شروع شده ازداخل پروستات گذشته و در امتداد تنه و سر آلت طی مسیر کرده و در نوک باز می شود . بین اندازه آلت و نیروی جنسی ارتباط بسیار کمی وجود دارد . اندازه طبیعی آلت در حالت نعوظ بین 13-18 سانتیمتر است.

Scrotumکیسه بیضه

کیسه ای است پوستی که در عقب آلت تناسلی قرار دارد. این کیسه توسط یک دیواره عمودی به دو قسمت چپ و راست تقسیم می شود که هر یک حاوی و محافظ بیضه و اپی دیدیم مربوط می باشد . کیسه بیضه دارای عضلات ظریفی است . این عضلات در هنگام سرما منقبض شده و بیضه را به شکم نزدیک می کنند و در هنگام گرما سبب دور شدن بیضه ها از زیر شکم شده و کیسه بیضه شل می شود.

Testisبیضه ها

بیضه ها در طول زندگی جنینی ،درون حفره شکم در نزدیکی کلیه ها تشکیل می شوند ، ولی در طی ماه آخر دوران جنینی از پشت پرده صفاق به سمت پایین نزول کرده و از داخل دیواره شکم به سمت کشاله ران نفوذ می کنند ، سپس در داخل کانال اینگوئینال ( رانی ) قرار گرفته و به سمت پائین نزول کرده درون کیسه بیضه ها جا می گیرند . بیضه ها با توجه به حرارت کمتر کیسه بیضه ها نسبت به داخل شکم که امکان اسپرم سازی فراهم است ، به درون کیسه بیضه ها نزول می کنند. بیضه ها 2 عدد و طول آنها حدود 5-4 سانتیمتر است. بیضه چپ حدود 1 سانتیمتر پائین تر از بیضه راست بوده و معمولاً از بیضه راست بزرگتر است.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” پاورپوینت آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تولید مثل – روشهای پیشگیری از بارداری ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – پاورپوینت آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تولید مثل – روشهای پیشگیری از بارداری – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تولید مثل روشهای پیشگیری از بارداری;آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تولید مثل ; روشهای پیشگیری از بارداری;پاورپوینت آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تولید مثل روشهای پیشگیری از بارداری;بررسی آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تولید مثل;تحقیق روشهای پیشگیری از بارداری;دانلود پاورپوینت آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تولید مثل

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *