پاورپوینت بررسی دستگاه گردش خون 17 صفحه + pptx

پاورپوینت بررسی دستگاه گردش خون در 17 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

فرمت فایل: pptx

تعداد صفحات: 17

حجم فایل: 310 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

پاورپوینت بررسی دستگاه گردش خون در 17 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

فهرست مطالب

دستگاه گردش خون

مشخصات فیزیکی گردش خون

مقدار خون در قسمتهای مختلف گردش خون

مساحت سطح مقطع و سرعت جریان خون

فشار در قسمتهای مختلف گردش خون

تئوری پایه عمل دستگاه گردش خون

اهمیت تنظیم فشار

دستگاه گردش خون

عمل دستگاه گردش خون بر آوردن نیازهای بافتها است، یعنی حمل مواد غذایی به بافتها ، حمل فراورده‌های زائد به خارج از بافتها ، رساندن هورمونها از یک قسمت بدن به قسمت دیگر و بطور کلی حفظ یک محیط مناسب در تمام مایعات بافتی برای بقا و عمل مناسب سلولهاست. با این وجود گاهی درک این موضوع مشکل است که چگونه جریان خون در ارتباط با نیازهای بافتها تنظیم می‌شود و چگونه قلب و گردش خون کنترل می‌شوند تا برون ده قلب و فشار شریانی مورد نیاز برای جلو راندن خون را تامین کند.

مشخصات فیزیکی گردش خون

دستگاه گردش خون به گردش بزرگ یا سیستمیک و گردش ریوی تقسیم می‌گردد. چون گردش سیستمیک جریان خون تمام بافتهای بدن به استثنای ریه‌ها را تامین می‌کند به کرات گردش بزرگ یا گردش محیطی نیز نامیده می‌شود. اگر چه سیستم رگی در هر بافت جداگانه بدن دارای مشخصات مخصوص به خود است با این وجود بعضی از اصول عمومی رگها در مورد تمام قسمتهای گردش سیستمیک صدق می‌کند. عمل شریانها حمل خون تحت فشار زیاد به بافتها است. به این دلیل شریانها دارای جداره‌های قوی بوده و خون در آنها با سرعت زیاد جریان می‌یابد.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” پاورپوینت بررسی دستگاه گردش خون ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – پاورپوینت بررسی دستگاه گردش خون – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دستگاه گردش خون;پاورپوینت دستگاه گردش خون;بررسی دستگاه گردش خون;پاورپوینت بررسی دستگاه گردش خون;آشنایی با دستگاه گردش خون;دانلود پاورپوینت بررسی دستگاه گردش خون;مشخصات فیزیکی گردش خون;مقدار خون در قسمتهای مختلف گردش خون;مساحت سطح مقطع و سرعت جریان خون;فشار در قسمتهای مختلف گردش خون;تئوری پایه عمل دستگاه گردش خون;اهمیت تنظیم فشار

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *