پاورپوینت تاثیر ورزش بر افسردگی 23 صفحه + pptx

پاورپوینت تاثیر ورزش بر افسردگی در 23 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

فرمت فایل: pptx

تعداد صفحات: 23

حجم فایل: 598 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

پاورپوینت تاثیر ورزش بر افسردگی در 23 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

تاثیر ورزش بر افسردگی

افسردگی در واقع یك بیماری فراگیر و لطمه زننده به روح و روان آدمی است كه از مشخصات آشكار آن احساس پوچ بودن و ناراحتی؛احساس نا امیدی وبی ارزش بودن و تفكرات منفی است.

فرد مبتلا به افسردگی دارای رفتار كند و آهسته است. محققان علوم رفتاری میگویند كه افسردگی های پیشرفته نشانه ها و علائمی هستند كه می توانند فعالیتهای روزمره ، مطالعه ، خواب ، خوراك وشركت در فعالیت های خوشایند و سرگرم كننده را تحت تاثیرقرار دهند.

چنین حالتی ممكن است به دفعات در زندگی انسان روی دهد. به نظر محققان در نوع دیگر افسردگی، اختلال روانی دارای نشانه هایی از طولانی مدت است و براساس آن شخص از انجام فعالیت های روزانه یا برخورداری از احساساتی خوب و دلپذیر محروم می شود ودوره های پریشان خاط ری قابل توجهی را در برخی از برهه های زندگی طی میكند. یك نوع دیگر افسردگی در واقع یك اختلال روحی شیداچنین حالتی ممكن است به دفعات در زندگی انسان روی دهد. به نظر محققان در نوع دیگر افسردگی، اختلال روانی دارای نشانه هایی از طولانی مدت است و براساس آن شخص از انجام فعالیت های روزانه یا برخورداری از احساساتی خوب و دلپذیر محروم می شود ودوره های پریشان خاط ری قابل توجهی را در برخی از برهه های زندگی طی میكند. یك نوع دیگر افسردگی در واقع یك اختلال روحی شیدا گونه است كه نام بیماری افسردگی دو قطبی را گرفته است. این نوع از ابتلا به افسردگی و پریشان خاطری، در بیشتر مواقع،تفكر؛قدرت تشخیص وحتی رفتارهای اجتماعی را تحت تاثیر قرار میدهد،كه به بروز مشكلات جدی برای شخص و اطرافیان منجر می شود.

علائم افسردگی :

خلق فرد افسرده می شود، یعنی غمگینی طولانی مدت دارد.

علاقه مندی وی نسبت به علایق گذشته اش از دست می رود و غالبا بی حوصله است.

كم اشتهایی او را می آزارد و غذا نمی خورد ، البته در برخی انواع آن پرخوری شیوع دارد.

خواب فرد مبتلا غالبا دچار مشكل می شود معمولا نیمه شب بیدار می شود و تا صبح نمی تواند بخوابد و كسل است در جوانان مبتلا، پر خوابی شیوع دارد .

افسردگی معمولاً با اضطراب همراه و بی خوابی و بی قراری در فرد شیوع دارد

غلبه بر افسردگی و افزایش نگرش مثبت :

ازعلت افسردگی خود آگاه بوده و سعی كنید نسبت به آینده خوش بین باشید ، افكار منفی خود راشناخته و آنها را با افكار مثبت تعویض كنید. بر تجارب مثبت تمركز كنید. فهرستی از تكالیف مثبت هفتگی تهیه كنید.از نظر اجتماعی فعال باشید.جدولی از فعالیت های روزمره هفتگی تهیه كنید و افزودن فعالیت های اجتماعی را فراموش نكنید.تفریحاتی برای خود پیدا كنید.هرگاه احساس تنش می كنید، از روشهای خود آرام بخشی استفاده كنید. به عنوان مثال، برای چندین دقیقه و تا زمان ایجاد آرامش در كل بدنتان بطور آرام و آهسته نفس بكشید.اهداف واقع گرایانه ای انتخاب كنید. برای فعال نگهداشتن خود، كاری داوطلبانه انجام دهید. بپذیرید كه هركسی توانایی های متفاوت خود را دارد و شما بر ویژگی ها و اعمال مثبت خودتان تمركزكنید.به هنگام بیان مطالب ، جرأتمند باشید. سعی كنید نقاط قوت خود را شناخته و توسعه دهید. روزانه ورزش كنید و فعالیت بدنی مستمر داشته باشید .

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” پاورپوینت تاثیر ورزش بر افسردگی ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – پاورپوینت تاثیر ورزش بر افسردگی – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود پاورپوینت بررسی تاثیر ورزش بر افسردگی;دانلود پاورپوینت تاثیر ورزش بر افسردگی;پاورپوینت تاثیر ورزش بر افسردگی;بررسی تاثیر ورزش بر افسردگی;تاثیر ورزش بر افسردگی;تحقیق تاثیر ورزش بر افسردگی;مقاله تاثیر ورزش بر افسردگی

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *