پاورپوینت تجزیه و تحلیل منزل بهزادیان 49 صفحه + pptx

پاورپوینت تجزیه و تحلیل منزل بهزادیان در 49 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

فرمت فایل: pptx

تعداد صفحات: 49

حجم فایل: 1.302 مگا بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

پاورپوینت تجزیه و تحلیل منزل بهزادیان

موقعیت طبیعی اثر

مشهد ، مرکز استان پهناور خراسان ، اکنون با حدود دویست کیلومتر مربع و دو میلیون جمعیت دومین شهر ایران پس از تهران است . این شهر میان دو رشته کوه هزار مسجد و بینالود قرار گرفته است. شهر مشهد در ساحل راست کشف رود و شمال شرقی ایران و خراسان واقع است. میانگین ارتفاع آن از سطح دریا حدود یکهزار متر و طول و عرض جغرافیایی آن از نصف النهار گرینویچ59 درجه و 38 دقیقه و از خط استوا در شمال 36 درجه و 16 دقیقه است. هوای آن بسیار متغیر و باران سالانه اش بین 20 تا 60 سانتیمتر است.شهر مشهد بر روی خط زلزله قرار دارد.

شهرستانهای همسایه مشهد در مشرق سرخس ،در شمال غرب شهرستانهای درگز و چناران و در غرب و جنوب شهرستانهای نیشابور و فریمان است.

به سبب وجود حرم مطهر امام علی بن موسی الرضا (ع) در مشهد همه ساله بیش از جمعیت آن زائروارد این شهر می شوند . جمعیت زائر کنونی مشهد حدود چهار ده میلیون نفر در سال است که عمده در ایام نوروز و تابستان برای زیارت و سیاحت عازم مشهد می شوند.

تاریخچه و وجه تسمیه اثر

منزل مسكونی بهزادیان در فروردین 1323 هجری شمسی

توسط معمار معروف حاج ذكر ا… معمار شروع به

ساخت شد و در سال 1325 ه.ش به اتمام رسید. دوران ساخت آن به زمان پهلوی دوم باز می گردد.

مالك اولیه این بنا مرحوم حاج محمد ولی بهزادیان بوده كه شغل ایشان خرید و فروش گندم و جو و حفاری بوده است. ایشان به همراه دو همسر و سه فرزند دخترش در این منزل سكونت داشته است كه در حال حاضر تنها یكی از دختران آن مرحوم در قید حیات می باشد. از خانواده مرحوم بهزادیان دو نسل در این منزل سكونت داشته اند. حدود 3 سال پیش نوه مرحوم بهزادیان كه مالك خانه بوده است این بنا را به ‌‌آقای حاج حسین خوشرام فروخته است و درحال حاضر آقای خوشرام مالك منزل می باشد. اما بنا هنوز در بین افراد محلی به نام بهزادیان مشهد مشهور می باشد.

ویژگی اثر

مهمترین ویژگی این اثر شیوه ساخت و اصول معماری قابل توجهی است كه در بنای این منزل بكار برده شده است. معمار این بنا حاج ذكر ا… معمار از معماران آستان قدس و از خدام حرم مطهر بوده است كه در ساخت این منزل ذوق و تجربه ای فوق العاده ای به خرج داده است. خصوصاً شیوه ساخت انحناهایی كه در بنا وجود دارد بسیار قابل توجه می باشد. از دیگر ویژگیهای بنا فرم خاص آجر كاری و گچ كاری های آن می باشد.

فهرست مطالب

-پلان اصلی ( همکف – اول – بام)

2-پلان فعلی( همکف – اول – بام – نما برش )

3-نام فضاها

4-موقعیت طبیعی بنا

5-موقعیت فعلی بنا

6-تاریخچه بنا

7-ویژگی اثر

8-مشخصات اثر

9-نوع بهربرداری ( قبلی – فعلی )

10-دخل و تصرف انجام شده

11-توضیحات ضروری

12-سلسله مراتب

13-سیرکولاسیون

14-نظام تقارن

15-نضام فضا و توده

16-عاملهای مخرب و عارضه ها

17-دیوار باربر

18-سازه

19-سقف

20-هواکش

21-نورگیر

22-هندسه سایت

23-ملاحظات

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” پاورپوینت تجزیه و تحلیل منزل بهزادیان ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – پاورپوینت تجزیه و تحلیل منزل بهزادیان – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
منزل بهزادیان;بررسی منزل بهزادیان;تجزیه و تحلیل منزل بهزادیان;پاورپوینت تحلیل منزل بهزادیان;دانلود پاورپوینت بررسی منزل بهزادیان;تحلیل نمونه خانه مسکونی ایرانی;بررسی نمونه مشابه مسکونی;پاورپوینت منزل بهزادیان;پاورپوینت تجزیه و تحلیل منزل بهزادیان;تعمیر و نگهداری منزل بهزادیان

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *