پاورپوینت تعمیر و نگهداری آرامگاه عبدالرحمن گهواره گر 38 صفحه + pptx

پاورپوینت تعمیر و نگهداری آرامگاه عبدالرحمن گهواره گر در 38 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

فرمت فایل: pptx

تعداد صفحات: 38

حجم فایل: 1.532 مگا بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

پاورپوینت تعمیر و نگهداری آرامگاه عبدالرحمن گهواره گر در 38 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

عکس هایی از اطراف آرامگاه

در میان دره سمت غرب تپه ای که آرامگاه بر آن استوار گردیده است محوطه باستانی وجود دارد که به استناد سفالینه های پراکنده بر سطح آن می توان مربوط به قرون اولیه اسلامی منسوب نمود. به گفته اهالی روستا در دل تپه مرتفع مقابل آرامگاه اتاقک هایی وجود دارد که می توانند پناعگاهی دخمه ای باشد.

شرح حالی از عبدالرحمن گهواره گر

مقبره خواجه عبدالرحمن گهواره گر دارای سنگ قبری بوده که موقوفات مقبره را معلوم می ساخته است. ولی عده ای به خاطر منافع شخصی این سنگ را از بین برده اندکه عکس روبه رو سنگ قبر جدید مقبره است.

گهواره گر در اواخر قرن هشتم و نیمه اول قرن نهم هجری در قید حیات بوده است که عارفان هم دوره او شیخ حافظ بهاء الدین عمر ابردهی و مولانا رضی الدین علی مایانی بوده اند . در جواهر الاسرار و الحائق کنیه وی ابوالقاسم ذکر گردیده است و به گهواره گر یعنی گهواره ساز معروف بوده است.

مختصری از شرح بنا

مقبره ی عبدالرحمن گهواره گردرجوارروستای نوزاد و در نزدیکی شهرستان چناران است. بررسی کالبدبنااحتمال ساخت آن رادردومرحله ی زمانی درذهن متبادر می سازد. به نظرمی رسدمقبره ی اولیه عبدالرحمن گهواره گر بنایی کوچک بوده که دردوره ی بعدبدون تخریب ودخل و تصرف گنبدوبارگاهی به آن اضافه شده است.

سردراصلی آرامگاه

ازسردراصلی آرامگاه فقط نیمی ازآن برجای مانده است که مصالح آن آجروملات است .

ورودی های محوطه آرامگاه

آرامگاه عبد الرحمن گهواره گر دارای چهار وجه می باشد که فقط از دو وجه آن یکی در نمای شمالی و دیگری در نمای جنوبی می توان وارد محوطه ی ارامگاه شد . چون در دو وجه دیگر نرده های فلزی بدون بازشو قرار داده اند.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” پاورپوینت تعمیر و نگهداری آرامگاه عبدالرحمن گهواره گر ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – پاورپوینت تعمیر و نگهداری آرامگاه عبدالرحمن گهواره گر – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
تعمیر و نگهداری آرامگاه عبدالرحمن گهواره گر;آرامگاه عبدالرحمن گهواره گر;تعمیر و نگهداری آرامگاه ;پاورپوینت تعمیر و نگهداری آرامگاه عبدالرحمن گهواره گر;بررسی آرامگاه ;دانلود پاورپوینت تعمیر و نگهداری آرامگاه عبدالرحمن گهواره گر;تحقیق تعمیر و نگهداری آرامگاه ;مقاله عبدالرحمن گهواره گر

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *