پاورپوینت عفونت بند ناف 19 صفحه + pptx

پاورپوینت عفونت بند ناف

فرمت فایل: pptx

تعداد صفحات: 19

حجم فایل: 211 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

پاورپوینت عفونت بند ناف

اسلاید ۱:

مشکلات ناف درگوساله های تازه متولد شده

 • درمان عفونتها، وقت گیر و داروهای مورد نیاز هزینه بر می باشند ،از این رو پیشگیری از مشكلات ناف در مورد گوساله های تازه متولد شده مورد توجه بسیاری واقع شده است. در یك مطالعه دانشگاهی در مورد ضدعفونی كردن ناف، گوساله هایی كه ناف آنها ضد عفونی نشده بود، میزان مرگ و میر ۱۸ درصدی داشتند و در مقابل گوساله هایی كه ناف آنهاضدعفونی شده بود در حدود ۷ درصد مرگ و میر نشان دادند.

اسلاید ۲ :

 • ( در مقایسات انجام شده توسط دانشگاه كرونل گوساله هایی كه عفونت ناف آنها درمان نشده بود در ۳ ماهگی ۱۵/۵ پوند وزن كمتری نسبت به گوساله هایی كه با اِِین مشکل مواجه نبودند، داشتند. حالا سئوال اینجاست كه حالات طبیعی و غیر طبیعی چیست و چطور می توان از مشكلات پیشگیری كرد؟

اسلاید ۳:

حالات طبیعی برای گوساله های تازه متولد شده و گوساله های خیلی جوان چیست؟

 • بند ناف گوساله یك طناب نجات قبل از تولد است.که از محل ناف خارج می شود. خون از این طریق از جفت به جنین می رسد. ادرار نیز برای دفع شدن از مثانه به جفت منتقل می شود.بطور طبیعی در زمان تولد، وقتی بند ناف قطع می شود، قسمتهای درونی بند ناف. ،( ۲ سرخرگ نافی، سیاهرگ نافی و لوله منتهی به مثانه ( یوراكوس) )به شكم فرو می روند.

اسلاید ۴:

 • قسمتهای مذکور درون شكم بهتر از محیط بیرون محافظت می شوند. درفاصله زمانی، چند روز بعد از تولد سرخرگها، سیاهرگ و یوراكوس چروكیده خواهند شد. در یك گوساله طبیعی، رگ خونی در فاصله دو هفته بصورت یك نخ در خواهد آمد. یوراكوس هم بصورت یك لیگامنت چروكیده می شود. سوراخی كه این ضمائم از طریق آن به دیواره شكمبه راه می یابند ناف نامیده می شود. که طی ۲ ماه اول زندگی، بتدریج بسته خواهد شد.

اسلاید ۵:

 • قطع شدن بند ناف( آنچه ما بطور طبیعی خارج از بدن گوساله می بینیم) در زمان تولد انجام می شود.ناف باید ضرورتاً یك سوراخ خالی باشد. ۲ تا ۶ اینچ از بند ناف معمولاً از شكم گوساله آویزان است. چنانچه این بند طی ۷ الی ۱۰ روز ، دچار عفونت نشده و مكرراً توسط گوساله های دیگر مكیده نشود، خشك می گردد. به همین دلیل، ناف به مدت طولانی باز نمانده وکم کم مسدود می شود.

اسلاید ۶:

حالات غیر طبیعی برای گوساله ها ی تازه متولد شده و گوساله های خیلی جوان چیست؟

 • یكی از این حالات نقص در فرو رفتن بند ناف بطور كامل یا جزئی می باشد. یعنی یک یا هردو سرخرگ و سیاهرگ یا لوله ادرار به داخل شكم فرو نمی روند. این به این معنی نیست كه آنها در داخل حفره بدنی شروع به چروكیدن نمی كنند بلكه به این معنی است كه نسبت به حالت طبیعی بیشتر در معرض صدمات فیزیكی و عفونت قرار می گیرند.به دنبال عفونت غالباً مایعی تولید می شود كه ممكن است فرآیند چروكیدن را به تأخیر بیاندازد.

اسلاید ۷:

 • در این حالت ممكن است كه بند ناف بسیار بلند یا بسیار كوتاه باشد. بند ناف بسیار بلند برای قطع كردن مناسب است. زمانی كه بند ناف در محل ناف در شكم و بدون هیچ بخش خارجی قطع شود. ، گوساله بیشتر در معرض پاتوژنها قرار می گیرد.

اسلاید ۸:

 • در حالتهای محدودی ، لوله منتج از مثانه (یوراكوس) ممكن است بطور كامل بسته نشود. بنابراین ادارار از بند ناف چکیده و آنرا مرطوب و آماده عفونت می كند.
 • سوراخ دیواره شكمبه (ناف)، ممكن است بطور كامل بسته نشده و حالتی به نام، فتق را به وجود آورد.. قصور در بسته نشدن كامل این قسمت ممكن است ارثی باشد. بعلاوه، عفونتهای محوطه ناف اغلب با نقص در بسته شدن صحیح سوراخ ناف همراه می شود.

اسلاید ۹:

پیشگیری از عفونتها:

 • محوطه تمیز زایش به پاتوژنهای كمتری اجازه می دهد تا در معرض ناف و بند ناف قرار گیرند. درمان فوری محوطه ناف و بند ناف با محلول تنتورید %۷ که اغلب محلول ضدعفونی ناف نامیده می شود، در پیشگیری از عفونت مهم می باشد.

اسلاید ۱۰:

 • محلول ضد عفونی میبایستی به اندازه كافی برای بند ناف ( قسمتی كه آویزان شده ) و محوطه ناف( سوراخ دیواره شكم كه بند ناف از طریق آن از بدن خارج می شود) بكار گرفته شود.این محلول ، یك محلول الكلی است و بوی آنرا می دهد. این مایع حاوی ید بوده و رنگ همه چیز را قهوه ای می كند. در موارد اضطراری ، مالیدن الكل ممكن است تا خرید مایع ضدعفونی متداول، جهت ضدعفونی استفاده شود.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” پاورپوینت عفونت بند ناف ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – پاورپوینت عفونت بند ناف – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
پاورپوینت عفونت بند ناف;پاورپوینت;عفونت بند ناف;پاورپوینت عفونت;بند ناف

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *