پاورپوینت معرفی قیر وساختمان شیمیایی آن 33 صفحه + pptx

پاورپوینت معرفی قیر وساختمان شیمیایی آن در 33 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

فرمت فایل: pptx

تعداد صفحات: 33

حجم فایل: 10.059 مگا بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

پاورپوینت معرفی قیر وساختمان شیمیایی آن در 33 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

مقدمه

نقش اساسی قیر در ساختمان جاده ها قابل توجه است بطوریكه این ماده توانسته است رویه های شنی وشوسه گذشته را به رویه های انعطاف پذیر و راحت فعلی مبدل كند و با تسریع حمل و نقل و تامین ایمنی بیشتر در جاده ها منجر به افزایش رشد و توسعه جوامع می شود . lدو جزء اصلی یك مخلوط آسفالتی متداول شامل مصالح سنگی در صورت رعایت مشخصات فیزیكی لازم در هنگام انتخاب پس از بهره برداری و به مرور زمان كمتر دستخوش تغییرات گشته و غالبا خواص مكانیكی،مقاومتی وسختی انها در طول زمان كوتاه دچار تغییرات نخواهد شد .

lتاثیر عوامل جوی بر انها نیز ناچیز وقابل اغماض بوده وصرفاً ممكن است دانه بندی اولیه دچار تغییرات جزئی شود،اما قیرموجود در یك مخلوط آسفالتی شدیداً تحت تاثیر عوامل جوی ومنطقه ایی قرار گرفته وتغییر خصوصیات خواهد داد، با توجه به اینكه قیر یك ماده هیدروكربور بوده وتحت عواملی نظیر درجه حرارت دچار تغییرات میشود لازم است خصوصیات ان در طول زمان مورد كنترل قرار گیرد این كنترل میتواند از زمان حمل از محل تولید تا هنگام تهیه مخلوط وسپس پخش ومتراكم نمودن آسفالت باشد. بدیهی است چنانچه دقتهای لازم در طی این مراحل اعمال نگردد ممكن است كل خصوصیات مفید ولازم قیر قبل از مصرف زایل گشته ومخلوط آسفالت را غیر قابل مصرف می نماید. l

lتغییر خصوصیات فیزیكی وشیماییقیردرطی مراحل حمل ونقل وتهیه آسفالت تا حدود زیادی قابل كنترل بوده و میتوان بابكارگیری امكانات مناسب ودقت عمل لازم این تغییرات را به حداقل رساند ، اما باید توجه نمود كه رویه های آسفالتی در طول lزمان بهره برداری راه تحت تاثیرمستقیم تشعشع آفتاب ،گرما ،سرما ،برف ،یخبندان، باران،تغییرات مختلف وناگهانی دما و نوسانات مختلف حاصل از ترافیك خواهند بود. قیر به دو صورت طبیعی در معادن كه در اثر تبدیل تدریجی نفت خام و تبخیر مواد فرار آن تشكیل شده یا بصورت تقطیری از پالایش نفت خام بدست می آید كه قسمت اعظم مصارف قیر در راهسازی امروزه از این نوع اخیر میباشد . نفت خام از مواد مختلف تشكیل شده است كه در پالایشگاه هركدام با توجه به نقطه جوش خود از یكدیگر جدا می شوند ، روش كار در پالایشگاه بدین ترتیب است كه ابتدا نفت خام را تا حداكثر 350 درجه سانتی گراد در فشار محیط حرارت می دهند .

lدر این شرایط قسمت های سبك آن مانند بنزین ، نفت سفید ، نفت گاز و غیره تبخیر شده ودر پایین ستون تقطیر آنچه باقی می ماند قیر و روغنهای سنگین ((از400-200 سانتی گراد )) مواد فرار جدا شده و از قسمت بالایی وقیر در نهایت از انتهای ستون خارج میشود . lاین قیر ، قیر خالص است كه با انتخاب روشهای مناسب میتوان انواع قیرهای خالص با درجه نفوذهای متفاوت را تولید نمود ، البته ممكن است برای تهیه برخی از قیرها((قیرهای با درجه نفوذ بالا)) از انحلال یك حلال با نقطه جوش بالا با قیرهای با درجه نفوذ كمتر نیز استفاده شود.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” پاورپوینت معرفی قیر وساختمان شیمیایی آن ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – پاورپوینت معرفی قیر وساختمان شیمیایی آن – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود پاورپوینت معرفی قیر وساختمان شیمیایی آن;پاورپوینت معرفی قیر وساختمان شیمیایی آن;معرفی قیر وساختمان شیمیایی آن;قیر وساختمان شیمیایی آن;بررسی قیر وساختمان شیمیایی آن;بررسی قیر;معرفی قیر;پاورپوینت معرفی قیر

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *