پاورپوینت نوشابه گازدار به همراه فایل Word 28 صفحه + ppt

پاورپوینت نوشابه گازدار به همراه فایل Word

فرمت فایل: ppt

تعداد صفحات: 28

حجم فایل: 568 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

مقـدمـه

تاریـخچه گـروه زمـزم

گروه زمزم شامل 16 شركت نوشابه سازی است كه زمزم ایران در راس تمامی آنها قرار دارد. قدیمی ترین شركت در این گروه شركت زمزم تهران می باشد كه در سال 1954 تاسیس شده است . زمزم ایران تمامی عصاره ، سر بطر ، بطری های مورد نیاز سایر شركت های زمزم را تامین می نماید .

گروه زمزم بزرگترین شركت نوشابه سازی موجود در بازار داخل ایران است كه حدود 47% و به طور كلی 2/5 میلیارد بطر تولید سالانه و 100% نوشیدنی های اسلامی بازار های داخلی را به خود اختصاص داده است .

گروه زمزم تا به حال محصولات خود را به كشورهایی زیر صادر نموده است : انگلستان ، هلند ، سوئیس ، ایتالیا ، آلمان ، عربستان سعودی ، امارات متحده عربی ، عمان ، قطر ، بحرین ، یمن ، كویت ، عراق ، پاكستان ، افغانستان ، تركمنستان ، مالزی ، سریلانكا ، استرالیا ، اتیوپی ، مراكش و حدود 600 درخواست از سایر كشورهای آسیا و اروپایی و آفریقایی در خصوص شروع همكاری دریافت نموده است .

گروه زمزم محصولات متنوع با بالاترین كیفیت و همچنین كمترین قیمت تولید می نماید و انواع گواهی های استاندارد بین المللی مانند ISO 9002& ISO 14000 HACCP را دریافت نموده است .

گروه زمزم با سابقه ای در حدود 49 سال در صنعت نوشابه ایران قابلیت های لازم در تكنولوژی تولید عصاره ، احداث كارخانجات نوشابه سازی ، مدیریت و روشهای واگذاری ، را دارا می باشد .

در ارتباط با بازارهای جهانی ، گروه زمزم نمایندگان محلی را برای توزیع محصولاتش انتخاب نموده است . سایر فعالیتهای گسترده زمزم شامل سرمایه گذاری مشاركتی با شركتهای داخلی در امر طراحی ، احداث مدیریت كارخانجات نوشابه سازی تأمین عصاره و خط تولید زمزم به صورت فرانشیز می باشد .

تاریـخچـه

شركت سهامی خاص مشهد در تاریخ11/5/1333 تحت شماره 488 در اداره ثبت شركتهای مشهد به ثبت رسیده و در سال 1347 تحت مجوز شماره 15128 مورخ 3/4/1347 صادره از وزارت صنایع و معادن بهره برداری از آن آغاز شد .

فعالیتهای عمده زمزم مشهد شامل موارد زیر بوده است :

ارتقاء كیفیت محصولات به منظور حفظ و توسعه بازار كه خوشبختانه در همین رابطه طی پنج سال گذشته موفق به اخذ استانداردهای ملی برای تمامی محصولات شركت شده است.

استراتژی : طرحهای اصلی آتی شركت زمزم مشهد به شرح زیر می باشد : 1- جابجایی ماشین آلات جدید تولید نوشابه ، شیشه های در گردش « به جای ماشین آلات فعالی» 2- افزایش سرمایه شركت 3- ورود شركت به بازار بورس اوراق بهادار كشور

كارخانه زمزم در سال 1366 بازسازی و نوسازی شد . در اواخر سال 1366 اولین خط تولید آن از شركت KHS آلمان وارد شد . ظرفیت این خط 1800 جعبه نوشابه 24 تاییcc 284 در ساعت است در سال 1375 پروانه تحقیق وتو سعه دومین خط تولید نوشابه در بطر خانواده یا بطر پلاستیكی كه مخفف آن PET « پلی اتیلن ترفتالات » است دریافت و در سال 1382 از شركت SIY ایتالیا ، ظرفیت 8000 بطر PET 5/1 لیتری در ساعت وارد شد .

قابل ذكر است كه بسته بندی پلاستیكی مناسب ترین بسته بندی برای نوشابه های گازدار می باشد . در همین سال دستگاه بطر ساز از شركت ASP ژاپن با ظرفیت 2300 بطر PET 5/1 لیتر در ساعت به این كارخانه وارد شد . زمین شركت 8 هكتار و تعداد پرسنل رسمی و قرار دادی كه در دو شیفت كار می كنند 500 نفر است كه در طول شبانه روز 22 ساعت كار می كنند و 2 ساعت به دستگاهها استراحت می دهند و كار شست و شو یا IP را انجام می دهند . این كارخانه گواهینامه های استاندارد بین المللی ISO 9001 و ISO 2000 یعنی سیستم مدیریت و كفیت و ISO 14001 یعنی سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم بهداشت و ایمنی مواد غذایی را دارا می باشد .

محصولات این كارخانه نوشابه های كولا ، پرتقالی ، لمون لاین در شیشه و PET و نیز DIET زمزم كه فقط در طعم كولا تولید می شود می باشد .DIET زمزم در بطرهای شیشه ای مخصوص CC280 تولید می شود .

2-1 – مـراحـل كار « تولید »

2-1-1- مرحله شست و شوی : ابتدای خط تولید نوشابه در بطر این قسمت است در این مرحله جعبه ها و نوشابه های خالی شست و شو داده می شود، به این صورت كه جعبه های دارای بطر خالی بر روی نوار نقاله وارد می شوند. به این نوارهایی كه روی آن بطر یا جعبه حركت می كند كانوایر یا نوار نقاله می گویند .

به جعبه ها شل گفته می شود این جعبه ها كه دارای بطری های خالی اند ، از عقب سالن توسط نوار نقاله حركت می كنند و به دستگاهی به نام انكیسر وارد می شوند . كار دستگاه انكیسر این است كه بطرهای خالی را از درون جعبه ها بلند می كند و جعبه های خالی مسیر u شكل را طی می كنند، وارد تونلی به نام شل شوی می شوند و جعبه های شسته می شوند . بطریهای خالی وارد دستگاه بزرگی به نام بطری شوی می شوند ، بطری شوی 6 تانك دارد . علاوه بر آب از سود کاستیك NAOH – 5-3 در صد و تری فسفات سدیم برای زدودن چربی استفاده می شود . بطرها داخل فریم ها ، وارونه می شوندتا وقتی وارد 6 تانك می شوند به صورت وارونه داخل این مخلوط ، غوطه ور هستند .

طبق استاندارد در این كارخانه بین قسمت Clean unclean یعنی بطری های شسته شده و شسته نشده در وسط سالن دیواری قرار دارد .

مزایا : بطری های را 20 دقیقه با آب و سود كاستیك و تری فسفات سدیم شست و شو می دهند .

2-1-2- دستگاه آیـنه بانی

پس از خروج بطری ها از بطری شوی ، به اولین دستگاهی كه می رسند دستگاه آینه بانی است . بطری ها از جلوی یك صفحه ی روشن عبور می كنند . افراد آنها را نگاه می كنند . اگر جسم خارجی یا ترك داشته باشند ، ، لب پر باشند ، متفرقه باشند ، یا هر شكل دیگری داشته باشند از روی خط بر می دارند . از آن جا كه انسان خطای دیر دارد بعد از آینه بانی ، بطریها وارد چشم الكترونیك می شوند .

این چشم الكترونیك به طور اتوماتیك بطریهایی كه مشكل دارند را خارج می كنند . چشم الكترونی باتوجه به برنامه های نرم افزاری PNC ، خودش تشخیص می دهد و بطریهای مشكل دار را خارج می كند و در گردونه ی كنارش قرار می دهد . البته با ظرفیت بالا نمی تواند كار كند و در هر ساعت فقط 1 تا 2 بطری را خارج می كند به همین دلیل وجود نیروی انسانی برای جدا كردن بطریها لازم است .

بعد از عبور شیشه ها از ایستگاه آینه بانی و چشم الكترونی ، وارد گردونه های بزرگی می شوند كه در حال چرخیدن است . این دستگاه كه فیلر یا پر كن نام دارد را از نوشابه ها پر می كند . در كنار آن یك استوانه ی بلند تر است كه داخل آن ها تشتك نوشابه است و سپس درب های شیشه ها یكی یكی بر روی بطریهای پر شده قرار می گیرد و با فشار مكانیكی پرس می شود . بطریهایی كه از نوشابه پر شده اند توسط نوار نقاله ی عقبی به قسمت اول « قسمت شست و شو » بر می گردند . « از آنجا كه سر نوشابه ها بسته شده مشكل از نظر استاندارد پیش نمی اید » و بعد به دستگاه كیس پكر می رود كه عكس عمل انكیسررا انجام می دهد می رسند . این دستگاه بطری های پر را بر می دارد و داخل جعبه های شسته شده می گذارد . سپس جعبه هایی كه از شیشه های نوشابه پر شده از سالن تولید خارج می شود و به دستگاه پالتایزر می رسد .

2-1-3- دستگاه پالتایزر:

این دستگاه 50 جعبه ی نوشابه را روی پالت یا تخته ی چوبی قرار می دهد ، سپس لیفتراك آن ها را بر می دارد و داخل انبار محصولات می گذارد .

از آنجا كه قسمت اعظم نوشابه آب است ، تصفیه آب بسیار مهم می باشد اگر آب مشكل داشته باشد مدت زمان نگهداری نوشابه محدود می شود . این كارخانه دارای چاه عمیق است ، آب از آن وارد مخزن زیر زمینی می شود . از مخزن زیر زمینی آب دو شاخه می شود .

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” پاورپوینت نوشابه گازدار به همراه فایل Word ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – پاورپوینت نوشابه گازدار به همراه فایل Word – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
پاورپوینت نوشابه گازدار

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *