پاورپوینت ژن درمانی از پزشکی سنتی تا پزشکی نوین 25 صفحه + ppt

ژن درمانی انسانی مروری مختصر بر انقلاب و تکامل ژنتیک جیمز واتسون گفته است ما فکر می کردیم تقدیرمان در ستاره هاست ؛ اما الان می دانیم که به احتمال خیلی بالا ، تقدیر ما در ژن هایمان است ژن ها واحد های عملکدی وراثت ، توالی های مشخصی هستند که دستور العمل ساخت پروتئین ها را کد می کنند با اینکه به ژن ها توجه فراوانی می شود ؛ پروتئین ها هستند که

فرمت فایل: ppt

تعداد صفحات: 25

حجم فایل: 2.951 مگا بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

وقتی که

جورج مندل ، طی سلسه تحقیقات با نخود سبز ، الگوی وراثت را توصیف کرده او مشاهده کرد که ویزگی ها در واحد های جداگانه ای که ما به عنوان ژن می شناسیتم ، به ارث می رسند . کار مندل پایه ی دستاورد های علمی آینده را گه پیشرو عرصه ی زنتیک مدرن بودند بنیان نهاد . اما تا سال های 1950 اطلاعات اندکی از ماهیت فیزیکی ژن ها در دسترس بود . وقتی که بیوشیمی دان آمریکایی جیمز وستون و بیوفیزیک دان بریتانیایی فرانسیس کریک مدل انقلابیشان از مارپیچ دو رشته ای DNA اراوه کردند ، یک کشف مهم و فکلیدی دیگر در اوایل دهه ی 1970 صورت گرفت . وقتی که محققان یک سری آنزیم کشف کردند که باز کردن رشته های DNA از هم و چسباندن مجددشان را به شکل دوباره سازی ممکن می کرد . این پیشرفت های ژنتیکی زمینه را برای پیدایش مهندسی زنتیک فراهم کردند ؛ که دارو ها و آنتی بادی های جدیدی ساخته و دانشمندان را قادر ساخته به ژن درمانی فکر کنند . چند سال بعد از جداسازی ژن ها از DNA ژن درمانی در سالهای 1980 کشف شد .

پروسه ی ژن درمانی کماکان پیچیده است و تکنیک های بسیاری همچنان به توسعه احتیاج دارند . چالش توسعه ی زن درمانی موفق برای هر شرایط مشخصی قابل توجه است . شرایط گفته شده باید به خوبی فهمیده شده باشند ؛ زن نامیرای خراب باید تشخیص داده شود و یک کپی سالم از ژن دخیل باید در دسترس باشد . سلول های خاصی که در بدن نیاز به درمان دارند باید مشخص شوند و باید قابل دسترسی باشند . وسیله ای برای رساندن موثر آن کپی سالم به سلول ها باید در دسترس باشد . و بیماری ها و لینک زنتیکی دقیقشان باید تماماً فهمیده شده باشند .

انواع ژن درمانی :

2 نوع ژن درمانی وجود دارد

1-germ line gene therapy : که germ cell ها ( اسپرم یا تخمک ) با ورود ژن های فانکشنال به دورن زنومشان ، اصلاح می شوند . به این شکل ، تغییرات ناشی از ژن درمانی ارثی و قابل انتقال به نسل های بعدی خواهد بود . از نظر تئوری ، این رویکرد باید قویا ً در درمان بیماری های ژنتیکی و نقص های ارثی موثر باشند . ولی در حال حاضر تعدادی مشکل تکنیکال و دلایل اخلاقی باعث میشوند که احتمال اینکه germ line therapy در آینده ی نزدیک در انسان به کار گرفته شود ، پایین باشد .

2-somatic gene therapy : که ژن های درمانی به درون سلول های سوماتیک بیمار انتقال می یابند . هر تاثیر و بهبودی تنها منحصر بع آن بیمار خاص خواهد بود و به نسل های بعدی بیمار نخواهد رسید .

ژن درمانی آینده ی روشنی برای علم پزشکی خواهد بود

ژن درمانی انسانی مروری مختصر بر انقلاب و تکامل ژنتیک ؛ نام مقاله ای است که این پاورپوینت بر اساس آن تنظیم شده است . سمینار و ارائه ای قوی و علمی و برانگیزاننده برای دانشجویان و دانشگاه .

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” پاورپوینت ژن درمانی از پزشکی سنتی تا پزشکی نوین ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – پاورپوینت ژن درمانی از پزشکی سنتی تا پزشکی نوین – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
ژن درمانی;ژنتیک پزشکی;بیوتکنولوژی;انتقال ژن;وکتورهای ویروسی پزشکی نوین;شخصی سازی درمان;سرطان

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *