پرسشنامه انگیزه پیشرفت هرمنس 6 صفحه + docx

پرسشنامه انگیزه پیشرفت هرمنس

دسته بندی: روانشناسی و علوم تربیتی

فرمت فایل: docx

تعداد صفحات: 6

حجم فایل: 10 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

پرسشنامه انگیزه پیشرفت هرمنس

منظور از انگیزه پیشرفت یا انگیزه موفقیت میل یا اشتیاق برای کسب موفقیت و شرکت در فعالیت­‌هایی است که موفقیت در آن‌­ها به کوشش و توانایی شخصی وابسته است. افراد با انگیزه پیشرفت بالا برای حل مشکلات و رسیدن به موفقیت بسیار کوشا هستند. حتی پس از آن­‌که در انجام کاری شکست خوردند، از آن دست نمی­‌کشند و تا رسیدن به موفقیت به کوشش ادامه می‌­دهند. دانش­‌آموزان دارای انگیزه پیشرفت بالا، همواره می­‌خواهند موفق شوند و انتظار آن را می­‌کشند و وقتی که شکست می­‌خورند کوشش­‌های خود را دو برابر می‌­کنند و به فعالیت ادامه می‌­دهند.

معرفی پرسشنامه انگیزه پیشرفت هرمنس (AMT)

پرسشنامه انگیزه پیشرفت هرمنس (AMT) توسط هوبرت هرمنس در سال ۱۹۷۰ ساخته شده و شامل ۲۹ ماده است و به صورت ۴ گزینه­‌ای پاسخ داده می­‌شود و دامنه تغییرات نمرات از ۲۹ تا ۱۱۶ است. نمره بالاتر در آزمون، انگیزه پیشرفت بالاتر را نشان­ می‌­دهد. هرمنس برای نوشتن سؤالات پرسشنامه انگیزه پیشرفت، ده ویژگی را که افراد دارای انگیزش پیشرفت بالا را از افراد با انگیزش پیشرفت پایین متمایز می­‌کند و از بررسی تحقیقات قبلی بدست آورده است، به عنوان مبنا و راهنما برای انتخاب سؤالات برگزیده است. ابتدا وی ۹۲ سؤال را برای پرسشنامه تهیه کرد و در نهایت بر اساس میزان ضریب همبستگی که بین هر سؤال با رفتار پیشرفت­مندانه بدست آورد، ۲۹ سؤال چندگزینه­‌ای را به‌­عنوان پرسشنامه نهایی انگیزش پیشرفت انتخاب کرد.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” پرسشنامه انگیزه پیشرفت هرمنس ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – پرسشنامه انگیزه پیشرفت هرمنس – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
پرسشنامه انگیزه پیشرفت هرمنس; انگیزه پیشرفت هرمنس

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *