پرسشنامه جهت گیری مذهبی آلپورت 5 صفحه + docx

پرسشنامه جهت گیری مذهبی آلپورت

دسته بندی: علوم انسانی

فرمت فایل: docx

تعداد صفحات: 5

حجم فایل: 18 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

پرسشنامه جهت گیری مذهبی آلپورت

پرسشنامه جهت گیری مذهبی آلپورت، شامل 21 جمله است که به آزمودنی ارائه می شود و بعد از اطمینان بخشیدن به وی در حفظ امانت داری پاسخ های ارائه شده از طرف آزمودنی، از او خواسته می شود با کمال صداقت، احساس و نگرش خود به هر یک از عبارات را با علامت زدن و انتخاب یکی از گزینه ها مشخص نماید. سوالات آزمون دارای چهار گزینه: الف_ كاملا مخالفم، ب_ تقریبا مخالفم، ج_ تقریبا موافقم، د_ کاملا موافقم می باشد، بر همین اساس این پرسشنامه بر اساس یک مقیاس چهار درجه ای لیکرت از 1 تا 4 نمره گذاری می شود. این پرسشنامه نقطه برش ندارد و هر چه آزمودنیها در مقیاسهای مورد بررسی نمرات بیشتری بدست آورند بیشتر دارای آن صفت می باشند. آزمون محدودیت زمانی ندارد و به صورت گروهی اجرا می شود، همچنین این پرسشنامه محدودیت سنی ندارد و از 16 سالگی به بالا قابلیت اجرا دارد

روایی و پایایی مقیاس جهت گیری مذهبی آلپورت

این آزمون در سال 1377 در ایران ترجمه و هنجاریابی شده که اعتبار و روایی آن توسط جان بزرگی (1377) بدست آمـــده اســت. همسانی درونی آن با استفاده از آلفای کرونباخ 71/. و پایایی باز آزمایی آن 74/. است. در این مقیاس، گزینه های عبارات 1تا12 جهت گیری مذهبی برونی و عبارات 13 تا 21 جهت گیری مذهبی درونی را می سنجند. آلپورت و راس در سال 1967 این مقیاس را برای سنجش جهت گیریهای مذهبی درونی و برونی تهیه کردند در مطالعات اولیه ای که صورت گرفت، مشاهده شد که همبستگی جهت گیری برونی و درونی 21/. است.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” پرسشنامه جهت گیری مذهبی آلپورت ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – پرسشنامه جهت گیری مذهبی آلپورت – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
پرسشنامه جهت گیری مذهبی آلپورت; جهت گیری مذهبی آلپورت

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *